Jump to content
Sign in to follow this  
rlf

A3 8L Farurii

Recommended Posts

rlf

Buna ziua,

Am un a3 din 2001 8L 1.9TDI ,si am o nelamurire legata de faruri si totodata o intrebare pt cei care au aceeasi masina,voi cum va descurcati cu luminile ,mentionez ca farurile mele au si lupa dar nu si xenon,si totusi bat foarte foarte prost mai bine zis nu vad nimic noaptea cu ele bat prea jos am incercat sa le ridic electric ,sunt la maxim,apoi am incercat manual si tot degeaba,si nu inteleg de ce sunt invers adik faza scurta sunt pe interior iar faza lunga in exteriorul farului,la voi cum e?

Va multumesc, si astept pareri!!

Extreme

Si eu la passat aveam aceasi problema. Am reglat farurile, am schimbat diferite becuri, singura solutie a fost montarea unui kit xenon aftermarket. Avand lupa nu ii deranjez pe ceilalti participanti la trafic,iar vizibilitatea s-a imbunatatit considerabil. Ai putea sa incerci si tu un astfel de kit avand in vedere ca ai lupe, daca nu aveai nu ti-as fi recomandat deoarece e foarte deranjant xenonul fara lupe. Eu mi-am pus o chiezarie de 300 de lei si il am de 2 ani, nici o problema. Acuma depinde de bugetul tau exista kituri mai bune dar cu preturi mai piperate.

BV 19 MAX

Si eu am facut acelasi lucru la A3-ul recent achizitionat. Durerea mare a fost ca farurile fiind aftermarket (cu lupa) aveau orificiul de la becuri fix pe dimensiunea becului standard H1, iar becul xenon era mai GROS, asa ca a trebuit sa dau jos farurile si sa largesc gaura. Acum diferenta este enorma... aproape o saptamana cat nu am avut xenon imi era frica sa ies din oras noaptea ca nu vedeam nimic in fata daca mai veneau si masini pe contrasens.

cristy_4speed

salut !

eu am niste porcarii de faruri cu dayLight (dectane) si sunt niste porcarii notorii cel putin din punctul meu de vedere!!!!!!!eu unu nu le recoman!!!

ledurile se ard intruna + ca si cu instalatie xenon nu bat foarte stalucit

mentionez ca asa am luat masina cu farurile astea.....

abia astept sa le schimb dar mom am alte prioritati