Jump to content

Schimbare faruri passat


rimniceanum
 Share

Postare recomandată

Cum pot sa pun pe un vw passat care a avut faruri cu xenon di fabrica, faruri normale? Nu reusesc sa rezolv problema cu faza lunga. ma poate ajuta cineva cu o schema electrica, proceduri sau sfaturi?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce problema ai la faza lunga ?

ce erori ai pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Buna sunt nou pe aici

Imi poate spune cnv cum se demonteaza farurile la passat 3c an 2006

Si cum pot lua geamul farului jos.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Doresc sa-mi schimb farurile la passat (pentru-ca pe timp de noapte faza scurta se vede f,foarte rau si nu stiu care este cauza doresc sa mentionez ca am schimbat becurile originale cu becuri philips H7 x -treme vision) cu faruri dayline Passat 3C.Ma poate ajuta cineva in aceasta problema cu sfaturi ,pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa faci un polish la faruri mai intai? Si eu eram nemultumit de lumina chioara data de bucurile halogen si intentionam sa imi montez xenon (dar la modul serios, cu teste si verificari ca sa nu deranjez traficul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

polish sau curatat si lentila - ca se depune praf la greu, pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este adevarat ca xenoanele aftermarket afecteaza lupa din far (la vw passat 2006).astept pareri,multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mă îndoiesc că lupa este afectată, dar în afară ei pot avea de suferit o grămadă de alte lucruri, de la ceilalți participanți la trafic până la stergătoare sau alte componente ale mașinii.

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 9 months later...

am montat faruri dayline  cu led integrat  pe vw passat 3c  si nu se aprind ledurile..are cineva o idee?mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai si eroare de bec ars,in bord ? daca da, inseamna ca centrala electrica vede un consum prea mic si le stinge - in acest caz, trebuie montate niste rezistente/anulatoare, pe cablaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum pe masina au fost  farurile originale  schimbandu-le cu acestea http://www.dibomotori.com/scheda.asp?COD=35830&Content=FARI_ANTERIORI_LED_VW_PASSAT_3C_2005_DAYLINE_DECTANE&utm_source=TrovaPrezzi&utm_medium=cpc  cred ca nu sunt compatibile cu centralina masinii  asadar trebuie facute anumite modificari   ceva    banuiesc............


cum am mai spus pe bord nu-mi apare nici o eroare............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am schimbat farurile si am pus din cele cu led si nu am nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-ai schimbat tu sau  te-ai dus la  o reprezentanta ceva  pt ca eu le-am schimbat eu......am fost la un service si mi-au spus ca trebuie   bagate in centrala masinii niste   coduri ceva   pt a putea functiona  ledurile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am fost la nici un service de renume. Le.am schimbat la un baiat la un "mini service" ca sa zic asa. La mine functioneaza perfect

. Poate nu ai introdus bine mufele, dar trebuia sa le verifici inainte de a le monta sa vezi daca functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in teorie, farurile tip tuning ( sa le zicem asa), functioneaza pe instalatia originala, dupa functiile originale - deci, trebuiau sa functioneze.

 

 

ledurile respective sunt pentru DRL - sau pozitie ? daca pozitia merge, atunci alea sunt pentru DRL - Passat-ul B6 nu are cablajul pentru asta, deci trebuie modificat un pic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine merg pe pozitie si sunt destul de puternice. Nu am avut nici o problema la montaj!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Doresc sa-mi schimb farurile la passat (pentru-ca pe timp de noapte faza scurta se vede f,foarte rau si nu stiu care este cauza doresc sa mentionez ca am schimbat becurile originale cu becuri philips H7 x -treme vision) cu faruri dayline Passat 3C.Ma poate ajuta cineva in aceasta problema cu sfaturi ,pareri.

 

Exact aceeasi problema o am si eu. De la o vreme faza scurta e foarte... "chioara". Nu stiu de la ce ar putea fi, am tot schimbat becuri de tot felul, inclusiv Philips Xtreme Power si Osram Nighbreaker. Ma bate gandul sa pun un Xenon aftermarket, nu de fite sau tuning, ci pur si simplu pentru ca nu vad mai nimic pe timp de noapte si trebuie sa apelez la ajutorul proiectoarelor... tind sa cred ca e ceva de la reglaj sau chiar mizerie/praf pe interior.

Stie cineva cum se poate curata lupa/interiorul farului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare.

 

As dorii sa imi pun pe un Passat B6 asa ceva: http://www.accesoriiautotuning.ro/faruri-dayline-vw-passat-3c-05-chrom/44805-1/

 

Intrebarea suna in felul urmator. Daca schimb farurile originale trebuie OMOLOGATE? daca da unde si cum...

 

Cineva mi-a zis ca ar trebuii... sunt cam in ceata

 

 

P.S: E posibil sa nu mearga pe pozitie ledurile? (beculetele alea mici). ca am citit mai sus niste comenturi si m-au pus pe ganduri

Modificat de SAlin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat farurile si am pus din cele care sunt in link. Nu trebuie omologate si functioneaza perfect ledurile. Eu le am de aproape un an jumatate si nu am avut probleme. Singura problema este la montaj pt ca trebuie data bara jos si facute legaturile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate, întreabă-i și pe cei de pe site-ul vânzătorului și vezi ce răspuns primești...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

eu am pus Osram Nighbreaker Plus si e o diferenta sesizabila fata de becurile obisnuite, fiind la fel total nemultumit de cum vedeam noaptea pe faza scurta

ca sa nu mai zic ca exista si Osram Nightbreaker Unlimited care e si mai si ca osramu-l plus

eu zic ca trebuie incercat cu astea, fiind total multumit de cum vad cu ele acum

bine nu e xenon dar pt un bec normal e max ce poti pune pe masina          

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mihai: e vreo diferenta intre astea si cele originale? La faza scurta ma refer in special.

Cam cat timp ti-a luat montajul?

Totusi nu imi explic cum la unii merge pozitia pe modelul asta si la altii nu ...

Andrei de unde ti-ai luat respectivele becuri?

Adrian* scz de greseala (si dublu post

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

de la cumnatul meu care lucreaza la un magazin de piese auto

am dat 63 ron pe set erau la reducere atunci, pt cele Plus ma refer

cele Unlimited sunt 95 ron pe set

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceeasi problema am vut si eu,noaptea ziceai ca am lumanari in loc de becuri. le.am tot schimbat cu toate becurile poibile si imposibile, pana la urma am luat decizia de a inlocui farurile. am luat cele cu leduri si nu am avut nici o problema. nu stiu la altii de ce nu merg, poate exista contact imperfect, dar la mine merg perfect. acum cu farurile astea lumina este clara si vizibilitatea este foarte buna. montajul mi.a luat vreo doua ore si ceva pt ca trebuie data bara jos si toate cele care sunt prinse de bara. farurile s.au potrivit la fix si restul este plug&play. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!