Jump to content

ITP expirat .


arleckin
 Share

Postare recomandată

Retinere talon ... amenda ...

Iti fac un "talon" nou pe care se pune abtipildul care atesta ITP-ul.

Cauta si tu un service atestat RAR pe langa casa si "vezi ce faci" , altfel : platforma!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ciprian Ciobanu

    7

  • Muale

    7

  • Roger

    6

  • alexanderdj

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

E cam in partea cealalta a orasului service-ul unde am programat ITP-ul dar asta e...ma voi duce asa pana acolo. Teoretic, nu are de ce sa ma opreasca nimeni degeaba pe drum dar cam am obiceiul sa o patesc la cea mai mica gafa neintentionata...se pare ca nu-s facut sa ocolesc legea asa cum altii cu mai mult noroc o fac in mod constant :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu m-am riscat asa :)

Am scapat ... fiecare dupa cum ii e norocul / eu nu suport gandul sa o stiu pe platforma :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am riscat o luna asa. :))

Pe bune acuma, ai ajuns cu talonul tau la itp sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pentru mine ra intrebarea, joi ma duc...pana atunci trebuie sa fac si RCA ca a expirat si ala :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau mai e o treaba zici ca ti-ai uitat talonul acasa si scapi cu o amenda de 220 lei in 48 H

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca iti "uiti" talonul , se uita pe placuta de inmatriculare unde este o bulina cu ziua luna si anul expirarii ITP-ului... A patit-o un prieten si a muscat-o cu gaborii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bulina aia nu e obligatorie. Mie nu mi-au pus asa ceva, singura mentiune despre data expirarii e cea de pe certificatul de inmatriculare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ideea cu talonul. MAi am o idee : Golf are PH-22-FWD si Polo are B-222-FWD. Ii dau talonul de la Polo si daca se prinde (multi nici nu se uita pe ele cu adevarat) ii zic ca n-am fot atent si le-am incurcat

PS : Daca am bulina pe numar banuiesc ca pot sa o dezlipesc si singur iar lor le zic ca nici n-am avut daca intreaba :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca zici ca ai uitat talonul, daca vrea iti verifica masina in baza de date si acolo e mentionata si valabilitatea itp-ului. Deci tot poate sa te arda.

Deci ori mergi la noroc ori pe platforma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar merge ideea cu talonul de la polo, bulina aceea s-a dezlipit la primul jet de apa la mine. Oricum decat sa umbli pe la RAR plus ca tu ai masina modificata eu zic sa ii zici direct ca ti-ai uitat talonu te faci ca il cauti....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ma, pe bune chiar iti faci griji ca te opreste politia in Bucuresti??? cel mai rau ce se poate intampla e sa te busesti sau sa te buseasca vreunul. Da ce-ai facut cu golful ala saracu'? ai mers mai mult cu bicicleta aia :) la fel de bine poti sa dai toate celelalte acte si cand vine momentul sa scoti talonul, eventual din cotiera, dai vina pe vreo ruda imaginara care are prostul obicei de a baga actele in portofel cand iese din masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai,mai...ce sfaturi acordati...ma mir cum de nu s-a activat vreun moderator.

eu as face ITP la cea mai apropiata statie,nu as taia orasul. RCA il rezolvi imediat.

intr-adevar,toata treaba se rezuma la platforma sau noroc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau ii poti spune adevarul, ca te duci sa-ti faci ITP-ul. Doar sa vrea sa-ti faca rau nu te lasa in pace.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian Ciobanu

Daca spui ca te duci sa faci ITP-ul, nu o sa creada! O sa zica ca aia e pastila de bagat la politie in caz ca este oprit. Fa o cruce inainte sa pleci de acasa si mergi cu doamne ajuta, Noi nu te invatam de rau, dar daca iti permiti pune-ti o platforma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii arat ca RCA am facut azi si e valabil fix de joi si-i zic ca asta vreau sa fac si cu ITP :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai nici RCA, eu zic sa nu iesi cu masina pe strada decat joi, Si atunci iei talonul de la cealalta masina si daca te opreste cumva si isi da seama, o scoti tu la capat cumva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Am si eu o problema asemanatoare, mi s-a rupt teava care intra in toba chiar cu cateva zile inainte sa fac ITP'ul, momentan nu am gasit ce-mi trebuie sa schimb si'mi expira si rca-ul. Intrebarea mea: este vreo problema daca nu-mi fac nici rca'ul cat timp sta masina in parcare(pana cumpar toba) si pot sa o repar ca sa-mi fac itp'ul?

Adica sa fac rca'ul cu o zi inainte sa plec spre o statie itp:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atata timp cat masina nu circula,nu trebuie sa aiba RCA/ITP.

de ce cumperi toba si nu te duci undeva sa iti sudeze teava aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa ai RCA valabil in ziua cind faci ITP-ul...

Mai naspa daca te prinde politia in drum spre ITP cu inspectia expirata ...teoretic ar trebui sa o duci pe platforma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A spus ca isi face cu o zi inainte,deci in ziua de itp va fi valabil.

Sent from my HTC using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa ai RCA valabil in ziua cind faci ITP-ul...

Mai naspa daca te prinde politia in drum spre ITP cu inspectia expirata ...teoretic ar trebui sa o duci pe platforma...

O sa am RCA valabil cand plec sa fac ITP'ul, nu stiam daca am prb cat sta in parcare!

Am statie itp la 300 de m de mine, daca ma opreste politia in astia 300 de m, inseamna ca sunt ghinionistul ghinionistilor!

Nu o sudez pentru ca s-a rupt teava care intra chiar in toba finala, mi-ar treb o bucata din teava aia, da n-am reusit sa gasesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' au astia tevi pe la service-urile unde sudeaza cu autogen. Eu cand am schimbat racordul flexibil, a avut omul ala teava de unde sa taie ca sa mai sudeze si la mine. Teava aia se mai poate incalzi si modela daca e mecanicosul priceput si pasionat de ceea ce face.

In legatura cu Itp-ul, se poate circula asa, dar fara sa ajungi pe la politie ca trebuie sa dai asigurarea sau ceva, deci cu grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!