Jump to content

Tiguan Allspace (versiunea cu 7 locuri)


ltomescu
 Share

Postare recomandată

La un moment dat aparusera pe net speculatii privind aparitia unei versiuni cu 7 locuri pentru Tiguan (sau Tiguan Plus), ceva de genul lui Qashqai+2. Aveti vreo informatie sau noutate in sensul asta? E posibil sa se anunte ceva in aceasta privinta la salonul de la Frankfurt din acest an?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

avand in vedere dimensiunile masinii, ma indoiesc ca va apare o versiune cu 7 laocuri fara a modifica considerabil lungimea masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca din 2010 s-a lansat special pentru piata din China varianta alungita, ampatament - 8cm, lungime - 11 cm.

liderul de piata locala produs de Great Wall avand oricum ampatamentul mai mare si automat si spatiul interior.

varianta europeana cu 7 locuri, sa zicem Tiguan Plus, este de fapt varianta lunga si va avea cel mai probabil sistemul de scaune de Touran cu 7 locuri fiind aceeasi platforma tehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
  • 8 months later...

Umbla vorba ca la unele modele Allspace este in vigoare o actiune de fabrica pe airbagul de la sofer (inlocuire). Inca nu am informatii complete. FYI.

https://www.caradvice.com.au/682315/2018-volkswagen-tiguan-allspace-recalled/

 

Titlul topicului induce putin in eroare, Allspace este de fapt in 5 locuri, celelalte doua fiind disponibile optional contracost.

Las si cateva poze cu Allspace, sa mai animez topicul, vad ca nu prea e forfota pe aici... :)

20180902_191732.jpg

20180902_193545.jpg

20180904_174234.jpg

Modificat de ct_act
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In link spune ca e vorba doar de 200 de masini si de airbagul pasagerului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Linkul este pe Australia si cred ca e numarul unitatilor vandute acolo dar problema nu e doar la ei. In alte linkuri de pe net am gasit ca e vorba de cel al soferului si ca se schimba cu tot cu volan!?!

Saptamana viitoare sunt programat pt recall si vad exact care airbag este. La dealer mi-a zis ca e vorba de cel de la pasager dar cand am insistat sa-mi spuna sigur daca desface bordul mi-a aratat locul soferului si a zis ca nu da bordul jos... pt consilier soferul era tot pasager... ? Dumnezeu cu mila.. eu nu sunt lamurit ce schimba. Sper doar ca schimba ce trebuie!

Modificat de ct_act
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ANPC actiunea se numeste 69W9 si priveste airbagul pasagerului din fata la un numar limitat de unitati.

VW69W9.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca este vorba doar de 4 masini de pe teritoriul Romaniei. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Da, am reprezentat 25% din actiunea de producator! :))

Sau, mai trist spus, in Romania s-au vandut de 50 de ori mai putine.

S-a schimbat pe recall airbagul frontal al pasagerului fata.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!