Jump to content

Retrofit bluetooth premium si soundsystem 10


Thheo
 Share

Postare recomandată

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Thheo

    14

  • F l o r i n

    5

  • Quino

    5

  • andrei_221

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce unitate media ai pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este

 

inseamna ca modul BT separat, nu ai pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare ! Am și eu o problema cu modulul de bluetooth la superba mea si aș avea nevoie de un sfat! Pe mașină am Columbus rns 510 cu modul de bluetooth 3C8035730 NOKIA! Până acum 2 luni a funcționat perfect , ma conectam la el cu un telefon Samsung A5 2016 fără probleme pana când a început sa facă figuri! Acum îmi arata ca se conectează dar după 2 secunde îmi scrie conectare de bluetooth nereușită! Am crezut ca este modulul de vină și mi-am comandat unul nou același cod numai ca asta se găsește cu numele de vw premium nu cu skoda rsap ca cel vechi dar nu cred ca asta ar fi o problema! Totul ok până ce l-am montat și am descoperit ca și asta face la fel ca cel vechi! Îmi găsește telefonul, îmi apare o parola din 16 cifre se conectează după care îmi apare același mesaj conectare bluetooth nereușită! A mai pățit cineva la fel?poate cineva să-mi dea un sfat că poate nu fac eu ceva corect! Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de vce nu ai luat un modul ami nou care sa stei si de alt tip de conexiune, de ex UHV care e mai ok decat rsap ?

posibil sa fi facut update de soft la telefon si de atunci sa apara problemele ?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al bandy telefonul și-a făcut update de mai multe ori nu am idee , o fi asta problema? Și nu am știut ca se potrivesc mai multe tipuri de module , eu am comandat ce am găsit pe mașină dar problema e ca nici asta nu funcționează! Sa încerc cu alt tip de telefon?

Modificat de kthor
Folosirea nejustificată a citatului.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Al Bundy! Din cauza telefonului este ! am încercat cu alt telefon și surpriza modulul meu bluetooth funcționează! Dar ma întreb de ce Samsung-ul a5 nu mai merge? Noul soft nu suporta conectarea cu mașina? Ce as putea face , sunt nevoit să-mi schimb telefonul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, schimba modulul de telefon de pe masina, ia unul cu C sau D in coada.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Adrian Giurca

Salut! Am o Skoda Superb (2) 2.0 TDI, an 2009.

Conectez BT, imi preia sim si agenda ( rsap), dar nu mai pot folosi tel deloc. Nu mai are semnal, nu pot folosi whatsapp, fb, lucru care nu e chiar placut.

AlBundy m a sfatuit sa selectez UHV in loc de RSAP, dar in setarile masinii nu am gasit asa ceva. Este cineva pe aici care m ar putea sfatui ce sa fac?

Am sunat la zeci de service care monteaza casetofoane dar n au stiut ce se face.

Multumesc!

20180720_214030.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian Giurca
On 21.01.2017 at 11:56, Nys a scris:

Salutare ! Am și eu o problema cu modulul de bluetooth la superba mea si aș avea nevoie de un sfat! Pe mașină am Columbus rns 510 cu modul de bluetooth 3C8035730 NOKIA! Până acum 2 luni a funcționat perfect , ma conectam la el cu un telefon Samsung A5 2016 fără probleme pana când a început sa facă figuri! Acum îmi arata ca se conectează dar după 2 secunde îmi scrie conectare de bluetooth nereușită! Am crezut ca este modulul de vină și mi-am comandat unul nou același cod numai ca asta se găsește cu numele de vw premium nu cu skoda rsap ca cel vechi dar nu cred ca asta ar fi o problema! Totul ok până ce l-am montat și am descoperit ca și asta face la fel ca cel vechi! Îmi găsește telefonul, îmi apare o parola din 16 cifre se conectează după care îmi apare același mesaj conectare bluetooth nereușită! A mai pățit cineva la fel?poate cineva să-mi dea un sfat că poate nu fac eu ceva corect! Mulțumesc!

Dai o resetare telefonului. Eu asa am rezolvat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
On 20.07.2018 at 21:42, Adrian Giurca a scris:

Salut! Am o Skoda Superb (2) 2.0 TDI, an 2009.

Conectez BT, imi preia sim si agenda ( rsap), dar nu mai pot folosi tel deloc. Nu mai are semnal, nu pot folosi whatsapp, fb, lucru care nu e chiar placut.

AlBundy m a sfatuit sa selectez UHV in loc de RSAP, dar in setarile masinii nu am gasit asa ceva. Este cineva pe aici care m ar putea sfatui ce sa fac?

Am sunat la zeci de service care monteaza casetofoane dar n au stiut ce se face.

Multumesc!

20180720_214030.png

Salutare...si eu am skoda superb tot cu bolero. M am lovit de aceeasi problema legat de conectarea tel prin bt in sensul k imi taie netul. Reusesc sa l mai pacalesc in felul urmator: Intru pe tel pe fb sau un browser de net...navighez un pic, in timpul asta nu activez bt pe tel. Dupa care intru in mfd al masinii si dau conectare cu tel...el cauta tel si atunci activez bt de pe tel( ramai pe fb deschis)...in felul asta imi ramane si netul activ si sunt si conectat cu masina prin bt si am si date mobile.

Daca tu iti activezi bt de pe tel si dai conectare din mfd iti taie datele mobile. Incearca si vezi...bafta. La mine functioneaza.

Semnalul gsm al tel ti l preia masina...e normal...folosesti tel pt a suna doar din mfd.

Renunta te rog la limbajul de chat, se sanctioneaza potrivit Regulamentului.

Modificat de vdragos
Limbaj de chat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!