Jump to content

Ibiza 2008 ??


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

CLAR, calitatea asamblarii lasa de dorit !!

post-3973-1214253041_thumb.jpg

post-3973-1214253129_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    23

  • X-Ecutor

    10

  • Toma Aurelian

    9

  • ll_her

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut noua Ibiza la Alto ieri. Am fost acolo cu niste cunostinte sa ia un Leon si am vazut vreo 3 Ibize noi in parcare, pentru vanzare. Una neagra, una rosie si una gri-verde-bleu(nu stiu exact culoare, cred ca luna ii spune) deschis. Le-am privit doar din exterior si pot sa va spun ca farurile (simple) arata rau. Parca ar fi niste chinezarii, dau senzatia de ieftin. De asemenea foarte proasta impresie mi-a facut grila frontala cu emblema S(eat), care nu e altceva decat un grilaj ce se aseamana cu o grebla de plastic. Interiorul, cat am putut sa vad prin geamuri, este asa cum ma asteptam dupa ce am vazut poze pe forum, foarte neatractiv si neinspirat. Am senzatia ca masina asta a fost desenata cam la viteza sau poate finalizata in graba dpdv al design-ului. Rotile par micute, in special in latime, nu m-am uitat ce dimensiuni aveau. Sincer va spun ca nu prea am avut atractie sa stau sa o analizez mai pe indelete, mi s-a parut o masina banala, ce se inscrie in linia design-ului actual al unor marci coreene. Partea din spate este neglijabila, nu aduce nimic notabil, stopurile fiind parca prea mici pentru latimea masinii. Alaturi erau parcate si Ibiza 6L si am putut face o comparatie sumara. Ibiza 2008 si-a cam pierdut aproape de tot look-ul agresiv, razboinic al viespilor 6L. E o masina care mie sigur nu imi va mai sari in ochi in trafic indiferent de culoarea pe care o va purta. Imi doresc sa plece Luc de la Seat pana sa apuce sa strice si Leonul prin face-liftul ce se preconizeaza in 2009. Mai ales ca atunci sper eu sa am posibilitatea sa fac saltul la Leon. Asta daca imi va mai placea Seat pana atunci. Se pare ca merg intr-o directie gresita baietii....mai ales cu raportul pret-dotari. Oare ei nu se uita la concurenta ? Macar puteau sa compenseze cu ceva motoare mai capabile, dar de unde ?? Pe aceleasi lesinaturi benzinare de 1,2 si 1,4 de care eu unul sunt satul ei cer o gramada de bani. Probabil li se pare ca au ca justificare designul "sportiv" si "calitatea" materialelor... :) :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!