Jump to content

resetare bord Polo


NUK
 Share

Postare recomandată

Pentru cei intersati cum se face resetarea cu VagCom, gasiti pe site-ul ross-tech.com. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo GTI 1.6 16 V

sal

aceasi problema cu resetarea o am si eu, am incercat sa urmez procedura pe care ati amintit-o mai sus, insa la mine nu merge. de fapt butonul care trebuie apasat pt resetarea km-lor e f scurt si nu il pot rasuci spre dreapta (nici nu cred ca merge rasucit).Mentionez ca sunt posesorul unui polo GTI 1.6 16 V din 2001, atasez niste poze cu butonul respectiv, poate la GTI o fi altfel si stie cineva cum se procedeaza.

mersi de ajutor

post-25021-1210002101_thumb.jpg

post-25021-1210002149_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Butonul a avut in capat un manson care lipseste .Improvizeaza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo GTI 1.6 16 V

mersi de ajutor

o sa incerc sa improvizez, insa nu sunt prea sigur ca a avut manson, pt ca mai am inca 2 butoane la fel pt modificarea ceasului care sunt la fel.dar cine stie poate lipsesc toate 3...mersi oricum de sfat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo GTI 1.6 16 V

azi am vazut pe youtube mai multe gti-uri ca al meu, butonul pt resetare arata la fel, deci sigur butonul nu a avut manson.nu stie nimeni cum se reseteaza la gti?imi tot zice ca tb sa schimb uleiul insa, ultima oara cand a fost schimbat uleiul (<5000 km)nu a fost restetat comp., asa ca el acuma imi zice ca tb schimbat uleiul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Polo GTI 1.6 16 V

nimeni nimic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca GTI-ul tau e Polo6N2 (cu faruri dreptunghiulare), nu trebuie sa invarti nici un buton (care nu trebuie sa aiba nici un manson pentru 6n2). Vezi ca este procedura pentru resetare la Polo6n2 la inceputul topicului. Si functioneaza :frigbaitata: .

L.E. Am vazut pozele tale. E clar ai polo6n2. Deci functioneaza metoda cu apasat buton, pus contact, tinut apasat buton, luat contact...

Modificat de VW_Polo_6N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva idee cat costa si ce verifica astia la Verificarea de 35000 de km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare!

Si la masina me a aparut mesajul SERVICE INSP la cc. un an de la lata reviziei penultime (24 sept 2007).

In 30 Jun 2008 masina a mai fost la o revizie cand i-sa schimbat uleiul. atunci a avut 141000km si dupa aia a mers cc 5000.

Dupa cum am inteles, sunt 2 tipuri de mesaje: SERVICE OIL si SERVICE INSP.

Acestea sunt contoare diferite, unu pentru 15000km si celelalt pentru termenul de 1 an?

Cand resetez cu butonul de langa ceas resetez ambele sau numai pe cel activ?

Cel mai important: E posibil ca la ultima revizie au resetat numai cel care e pentru 15000km si nu si cel care este pentru un an?

Acum am cumparat masina cu o carte de service si acesta este un lucru ce ar pune semn de intrebare la credibilitatea cartii.

(in rest totul pare frumos, reviziile facute periodic, total 13 revizii)

Masina este un Polo Variant cu bord de 6n2.

Multumesc,

Jozsef

Modificat de ZsJoska
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Daca este polo 9n:

Cu contactul luat apesi butonul de resetare (trip km), apoi pui contactul, dai drumul butonului si il rasucesti spre dreapta... si gata

ps: executa operatiile de mai sus intr-un interval de timp cat mai scurt

:Driver:

Merci, functioneaza metoda descrisa de tine... 10K THX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Am schimbat uleiul si cele necesare. Tipul de la service mi-a facut resetarea ptr 10.000 km dar uleiul duce pana la 15.000. Acum imi apare cheita ptr service. Cum pot face sa ma avertizeze peste 5.000 km? Am un polo 9n din 2003 16V. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Am incercat si eu sa resetez dar nu mi-a iesit in totalitate, mi-a disparut aia cu ulei, dar service insp apare in continuare.(Am un polo 6n2 din 2001) Am incercat de mai multe ori dar nu vrea sa dispara. help ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!