Jump to content

FR-ul meu


Ratzoiu
 Share

Postare recomandată

OK , multumesc daca imi poate cineva verifica , v-as fi recunoscator .

VSSZZZ1PZ8R031775

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorul de ulei se gaseste pe masina si are codul 1J0907660C .

In ETKA la pagina 919-40 pentru cunoscatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteam baga mana in foc ca are senzor masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK de acord cu voi dar daca are de ce nu imi arata in bord ca nu mai am ulei ? Ultima data nici nu mai atingea joja cand am completat ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa fie defect. O scanare cu vag-comul ar trebui sa iti raspunde la aceasta intrebare. Era greu de crezut ca nu are senzorul, mai ales ca masina este FR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa am zis si eu , am facut scanarea cu Vag-com dar nu imi da nici o eroare . Mai mult de atat la schimbarea distributiei i-am rugat pe baieti sa verifica si problema asta ca deh tot eram masina desfacuta si mi-au zis ca nu nici sonda de senzor si nici macar orificiu prevazut in baia de ulei pe unde sa intre sonda respectiva . Deci.....nu stiu ce sa zic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest Dolfin

Unde ai schimbat distributia? La ce service?

Nu pot sa cred ca special pentru tine s-a facut o baie de ulei fara orificiu pentru sonda ulei, iti dai seama ce-ar insemna asta ca cost de productie (cel putin inca o matrita).

Poate a fost schimbata baia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baia este cea originala din cate i-au zis cei de la service . Pur si simplu nu este prevazuta cu orificiu ptr sonda . Si mie mi s-a parut suspect dar credeti-ma ca asa e !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest Dolfin

Ce service?

Eu pur si simplu nu cred ca este originala daca in ETKA dupa filtrarea pe VIN-ul tau spune ca ai senzor, a fost 100% cand masina a fost noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu mai este in garantie asa ca nu am folosit un service din reteaua Vw ci un service oarecare unde cunosc proprietarul service-ului . O sa merg zilele astea la un service omologat sa vedem daca intr-adevar are sau nu prevazut sonda si senzorul de ulei .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Ciprian Ciobanu

Am si eu problema la FR-ul fratelui meu (Seat Leon 1.9 TDI model 1M 2004). Aseara i s'a aprins in bord martorul de nivel/presiune ulei culoare galbena. Intrucat nivelul uleiului era intr-adevar foarte scazut am facut o completare la rece de aproximativ 1l ulei, iar in prezent pe joja nivelul este undeva la maxim. Problema este ca martorul din bord ramane in continuare aprins (in mers)! Stie cineva ce trebuie facut? Ma poate ajuta cineva mai priceput? Multumesc si astept parerile voastre!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

Imi pare rau sa aud ca ai atatea probleme cu freetrack-ul.Eu il am pe al meu din sept 2010 Septembrie ,cel cu interiorul modificat si cu mototrul common rail.Cel putin la a mea iti spun sigur ca are senzor de nivel de ulei,l-am vazut la inspectie cu ochisorii mei.Cu consumul de ulei, pot spune ca la uleiul cu care a venit din fabrica la 15000 de km a scazut de la maxim la un pic sub nivelul normal,dupa aprox mea in jur de 500-600 ml. Dupa schimb am trecut pe MObil 1 ESP si acum am mai bine de 5000 de km si masina e condusa in oras preponderent dar nivelul la ulei nu a scazut.Intrebarea mea cum stai cu cablajele de la motor, sa zicem ca stiu niste istorii trasnite cu acele cablaje,sunt facute in romania..si conexiunile cedeaza destul de repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Va salut,

Eu pana in prezent nu am nici o problema din cele semnalate mai sun, e drept am facut cu ea doar vreo 2000 km de cand am luat-o.Fiind o masina cu o vechime de 10 ani am si eu alte mici defectiuni: martorul airbag ramas aprins in bord si iala la usa sofer ,care nu se mai deschide din telecomanda, ci doar cu cheia.urmeaza sa ajung la service pentru remedieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!