Jump to content

DTH AUTO - Service complet


coexist
 Share

Postare recomandată

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • coexist

    61

  • Laurentiu_LWR

    6

  • ANdi B.

    4

  • sarbul

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu astra nu avem decontare directa. Este una dintre firmele de asigurari care nuplateste chiar daca ai contract cu ei. Nu putem decat repara masina si apoi sa va luati banii de la ei.

Multumim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua

un pret pt o distributie (role + curea) cu piesele de la voi(de la ce producator) + manopera

sau numai manopera, vin eu cu piesele

--o intrebare: cand am schimbat ultima data distributia(role + curea) mecanicul mi-a spus ca peste 60 000 km pot sa schimb numai cureaua,fara a mai schimba si rolele....se poate asa ceva sau ce riscuri sunt???

multumesc anticipat pt rasp.

o zi buna

motor ALH

Modificat de 4lex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Sunt posesorul unui Passat 2.0 TDI 4Motion,tip BKP, serie sasiu: WVWZZZ3CZ6P137687 , fabricat in 2006.

Ai putea sa imi zici cat costa acea bucsa suport motor care tine motorul in plan transversal(nu cele laterale stanga si dreapta)?de asemenea ce marca este piesa?

Poti sa imi zici si cat m-ar costa manopera?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@4lex: distributia la ALH se schimba la 90000 km si nu se poate schimba doar cureaua. revin cu preturile pe privat.

@hada_flo: de asemenea revin cu preturile pe privat.

Multumim si o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,cat costa schimbarea kitului de ambreiaj la vw bora 1,9 tdi alh?piesele sunt cumparate de mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am trecut si eu pe la ei...prima interactiune a fost OK:),adica nu mi-a luat bani pentru dejantarea a doua roti...si mia placut faptul ca,chiar daca era gratiut nu a fost facut in batjocura de catre baiatul care m-a servit...

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Ma intereseaza bucse bascula fata (2 mari si 2 mici parca sunt) pt Golf 4 TDI 2001 cu VIN WVWZZZ1JZW642083.

Pret pt ambele tipuri,eventual de la mai multi producatori. Si pret la manopera pt schimbat acele bucse plus schimbat bucse bara stabilizatoare (le am deja pe astea)

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un pret pentru distributie Skoda octavia 1.9tdi 90cai ALH incluzand si pompa de apa.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

La inceputul lunii te intrebam cat costa un semnalizator bara fata dreapta cu sticla transparenta(marca hella).

Pe langa inlocuirea lui as mai avea nevoie de niste reparatii la bara.

Ti-am atasat o poza.

Langa far am 3 plesnituri ale barii.Usa la spalator far o am(cumparata de la reprezentanta) trebuie vopsita.In poza se poate vedea ca bara este putin iesita din cleme(0.5 cm).

Ai putea sa imi zici cat ma costa toate lucrarea: semnalizator-ul(piesa + manapera) + reparatie bara(plesniturile(daca trebuie vopsita acea parta a barii)+ vopsit usita spalator far(usia o am noua)).

de asemenea as dori sa stiu si cat trebuie sa las masina in service pentru toata lucrarea.

Mersi mult.

post-60436-0-01806200-1330334779_thumb.j

Modificat de hada_flo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Cat m-ar costa schimbul de frana la o Skoda Octavia 2 RS TDI? Presupun ca se face cu aparat special nu?

Ma intereseaza ce lichid de frana folositi, care e pretul doar pentru manopera sau cu totul.

Aveti si stand de franare din intamplare? :)

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Momentan nu functioneaza aparatul si sper sa rezolvam saptamana viitoare. Stand de franare nu avem.

Weekend placut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

super baieti..am fost si eu la ei de am schimbat ambreiaj+volant...

post-14266-0-61011400-1330701829_thumb.j

operatiunea a durat 5 ore dar cand am plecat cu ea...nu imi venea sa cred ce diferenta este...

btw..sper ca nu s-a suparat mecanicul ca am stat pe capul lui:))

post-14266-0-10842700-1330701810_thumb.j

si am plecat si cu masina spalata...din partea lor...chiar era nevoie...multumesc:)

post-14266-0-24242500-1330701942_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, cat costa o revizie la masina din semnatura (passat B6 din 2007, cod motor BMP) ? La revizie ma refer schimbat ulei+filtre+lichid de frina.

Si inca ceva... sa zicem ca vin cu "totul" cumparat de mine. Cat costa manopera la schimbat ulei, filtre si lichid de frina ?

Merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, un pret pt vopsit sau reparat(ce este nevoie) pragurile(au fost vopsite vara trecuta) atasez cateva poze sa-ti dai seama despre ce e vorba

Si o bucata sarita de pe partea de sus a pragului(cred ca s-a umflat vopseaua)

Masina este un vw vento

post-80371-0-06745600-1336415763_thumb.j

post-80371-0-56034000-1336415769_thumb.j

post-80371-0-33178100-1336415776_thumb.j

post-80371-0-78622700-1336415782_thumb.j

post-80371-0-74309900-1336415789_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorinpanait

Salut.

1.Cat ma costa manopera pt. schimb ulei +filtru la un vw.polo 1,4tdi (cod motor BNV) ?

2.De asemenea manopera pt.placute de frana fata la aceasi masina ?

3.Cum ma pot programa ?

Mentionez ca am toate materialele destinate acestui schimb.

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat, multumim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Un pret pentru manopera inlocui kit ambreiaj vw polo 1.4 tdi cod motor BAY, an 2004 + schimb ulei, filtre. Dispun de toate piesele necesare. Astept raspuns, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat, multumim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti posta preturile pt revopsire ?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Poti sa-mi spui cat costa indreptat + vopsit aripa dreapta fata, pentru un Passat din 2005, 1.9 TDI?

Culoare: albastru marin metalizat.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!