Jump to content

Switch/contact broasca usa - probleme


GunX
 Share

Postare recomandată

il gasesti usor, dar se inlocuieste greu. Chiar daca dai jos broasca (desfacere fata de usa, demontare maner exterior, masina de gaurit, nituri, etc), switch-ul nu e piesa prevazuta a fi inlocuita si trebuie sa stii ce sa faci acolo.  apeleaza la cineva cu experienta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca nu prea stiu oameni priceputi in Constanta,imi poti da,te rog un link cu piesa respectiva? Sincer nici nu stiu cum arata acest switch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci se potriveste la mine? Sa il comand? Oare il pot gasi la magazinele de electronice din oras?

@Al Bundy 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se potriveste - asa cum am scris de multe ori.....

Daca se gaseste la magazine la tine in oras, ne spui tu... altfel, comanzi direct din link-ul postat de bundy.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat,100 lei switch+manopera,e ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se comenteaza aici despre partea financiara.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Merg, doar ca nu cred ca sunt Saia Burgess.... Daca nu sunt, nu cumpara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe un alt forum gasisem info, cum ca,codul 3db998785/6 ar fi vandute de vw china ca si piesa de schimb pentru switch usa. Am zis sa intreb si aici.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alea sunt facute special pentru broaste, dar nu se stie cat de bune sunt dpdv calitativ. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

https://www.ebay.com/p/Left-Right-Front-Door-Lock-Microswitch-for-VW-PASSAT-B5-Polo-Golf-Mk4-3bd998785/1345273822?iid=252639907637&_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D44040%26meid%3D7bc6f40dd557490588219110b0853249%26pid%3D100623%26rk%3D1%26rkt%3D6%26mehot%3Dag%26sd%3D251987467708%26itm%3D252639907637&_trksid=p2047675.c100623.m-1

Nu sunt vandute de vw ca piese de schimb,sunt vandute de un ''chinez'' destept cu spirit de intreprinzator :biggrin:

Mai bine montezi un saia burgess sau omron....maimutele alea chinezesti nu preaai mare baza in ele cu toate ca arata ca in filme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saia Burgess sunt si cele OEm ale masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Gata ,rezolvat, a fost refacut cel de pe masina. Iti multumesc mult florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mare placere !

Era mica uzura, dar e mai bine ca a fost remediata problema, inainte sa deterioreze limba de cauciuc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

01030 - Central Locking Key Switch Driver Side Lock

Asta inseamna ca este unul dintre switchurile mici din broasca, sau o lipitura care trebuie refacuta? Daca actionez cu cheia in broasca geamurile nu se mai deschid, merg doar inchise.

Stiam ca acestea se defecteaza mai greu. Daca este dus, de care trebuie sa cumpar?

De regula se strica switch-ul mare care este actionat la inchiderea usii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

verifica lipiturile de pe placa , da jos si vezi cum se prezinta switch-urile mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca am folosit cheia pana acum doar de 3 ori. Ma gandesc ca nu ar trebui sa fie uzate. Ele sunt actionate doar la cheie sau si de motoras?

Daca il gasesc uzat, gasesc altul sa il repar?

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

doar la cheie. Sigur, eventual curatare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, Florin. In cazul acesta trebuie curatat si refacute lipiturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, imi puteti recomanda ce broasca sa cumpar pt O2-ul meu ?

Cand am pus calculatorul ultima oara pe masina, arata o problema la usa spate dreapta. Insa de cateva luni usa spate stanga nu se mai actioneaza atunci cand incui masina.

In bord se aprinde/stinge martorul usa deschisa normal. Apas pe buton telecomanda sau din masina si celelalte 3 usi se incuie, insa sp stg nu mai vrea. O perioada a facut figuri, apoi 6 luni a mers, acum face iar.

Trag de maner si se deschide...

Multumesc pt sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Asa cum s-a scris de foarte multe ori, nu recomandam sa cumperi yala aftermarket. Acestea rezista aproximativ un an..... Recomand recondiționarea yalei tale... Și o sa fie ca noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As reconditiona-o, dar nu stiu ce are. Incerc sa incui masina si usa se poate deschide cand trag de manerul din exterior.

Iar motorasul nu mai este actionat la blocarea usilor.

Unde pot gasi si eu semnificatia pinilor ?

 

 

 

20190518_135939.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!