Jump to content

Etrieri spate


littlebaby
 Share

Postare recomandată

andreilancrajan

Salut,am schimbat garniturile la pistonas etrier si garnitura de la parghia care actioneaza frana de mana pe partea stanga spate,acum la prima pedala se aude un fasait la apasarea franei (doar prima pedala)in zona etrierului ,aerisirea sa facut nu este aer pe instalatie,este normal sa faca asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vad ca  la TRW apar 2 versiuni de etrier spate: inainte de 07/99 si dupa 07/99.  Intrebarea mea e daca sunt compatibile intre, cele dupa 07/99 sunt o revizie mai buna ?
La ambele scrie PR 1KK - codul asta il am eu.

 

LE:  la alte branduri am observat ca <06/99 scrie  cablu ID: 3mm iar la  >07/99  cablu ID: 6mm - asta e diferenta ? sa inteleg ca trebuie schimbat si cablu ?

Modificat de drazzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, e si cablul putin mai gros la astea noi si urechea in care se agata cablul e putin mai mare si nu cred ca se agata cel care il ai acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut, o rugăminte va rog :

Am stricat ambele filete din fuzeta la șuruburile de ghidare etrier frână fata golf 4 tdi, există cumva altele cu o cota mai mare a filetului? De reparație? 

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!