Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

1. pe benzinar, non can, immo2 - nu merge sa montezi ceasuri cu can - cauta masina dupa 2000.

2. Diesel - chiar daca este non can, daca e dupa 98, se pot monta ceasuri care au can gateway incorporat - trebuie dezactivati anumiti martori, ca sa nu stea aprinsi

3. Cel mai sigur, de la 2000 in sus - sa fie cu can gateway, nu conteaza immo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ajuta, cel mult pe incepatori. Noi deja am postat toate informatiile necesare, de f.f. multe ori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foliile pentru EU se gasesc doar in dezmembrari ? Ceva magazine online de peste hotare nu exista?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista dar nu nu folie originala
https://www.google.de/search?q=tachofolie+Golf+4&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiBkKvZz4vXAhUoYZoKHeiqAh4Q_AUICygC&biw=1897&bih=313#imgrc=_&spf=1508929314970
Mai gasesti din cand in cand pe ebay, cauti dupa tachofolie in rest nu prea se dau foliile separat numai daca-si pune vre-unu din alea custom si le vinde pe alea originale. Cauta si dupa alea de Passat ca se potrivesc, trebuie numai sa schimbi dump-ul sa arate 100 pe mijloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, aditzu' said:

Foliile pentru EU se gasesc doar in dezmembrari ? Ceva magazine online de peste hotare nu exista?

cauti ceasuri defecte si iei foliile de la ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult. Deci trebuie sa caut ceasuri cu 920 la mijloc  si un 6 la final pentru ce am eu nevoie. Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am o problema, am montat azi ceasurile astea cod 1j0 919 991 B pe golful meu ALH din '99. Toate merg perfect mai putin consumul. Il resetez, pleaca de la 15l/100km si intr-un minut maxim urca la 99.9 si ramane acolo. Consumul instantaneu ramane in jur de 50l/100km. Inainte am avut immo 3 minidot si functionau bine.

rsz_20171031_185309_night.jpg

rsz_20171031_185320_night.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca mai ai nevoie de tras un fir de la ecu, din ce-mi aduc aminte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La anul lui, trebuie tras firul de consum - pana in ECU sau pana in mufa intermediara, la unele - trebuie vazut pana unde este tras, daca este tras

L.E - daca ai avut immo 3 si totul era ok, de ce le-ai montat pe acestea ??? ca nu te ajuta cu nimic....din contra, functii mai putine

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat neaparat NON CAN, minidotul aratand consumul bine, am crezut ca este problema ceva de codare, macar acum stiu ce este de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu este de codare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poti spune te rog in care mufa sa caut sa vad daca este tras fir, sau ce pin este din ECU? Am tot cautat si nu gasesc nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa intermediara T10 - portocalie - pin 2 sau la ECU, pin 18

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Am cautat prin acest topic si pe forum si nu am gasit un raspuns clar pentru urmatoarea intrebare?

Care ar fi diferentele dintre minidot immo3 si maxidot immo3? Inafara de marimea display-ului si modul de a arata anumite alerte?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Pai atunci...nu vad sensul sa fac witch-ul de la minidot la maxidot daca in plus primesc doar asta. Aveti idee daca as putea gasi folii si ace pentru cluster de sport edition la un comerciant de la noi din tara?

Modificat de Alexel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folia nu. Ceasuri da. 100 euro am primit eu oferta dar m-am linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

12 hours ago, Alexel said:

Salutare!

Am cautat prin acest topic si pe forum si nu am gasit un raspuns clar pentru urmatoarea intrebare?

Care ar fi diferentele dintre minidot immo3 si maxidot immo3? Inafara de marimea display-ului si modul de a arata anumite alerte?

Multumesc anticipat!

Plus informatiile de la radio/audio afisate in partea superioara - daca este unitate OEM si meniu suplimentar - in functie de varianta ceasurilor

10 hours ago, Alexel said:

. Aveti idee daca as putea gasi folii si ace pentru cluster de sport edition la un comerciant de la noi din tara?

Mai rar asa ceva....f.rar. Destul de greu de gasit, chiar si ceasurile complete, de Edition

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bune. 

Adica ceasuri cromate cu inele cromate, limbi subtiri, minidot,immo3 scala in Km pana la 300km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Defapt au 260. Dar nu mă deranjează. Le pun pe un maxidot. Să vedem dacă iese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, aditzu' said:

1j5 920 826 GX

Ce ceasuri sunt astea?

ce folii... sa intelg ca este intrebarea . Folli de Edition, ceasurile sunt reconditionate

35 minutes ago, aditzu' said:

Defapt au 260. Dar nu mă deranjează. Le pun pe un maxidot. Să vedem dacă iese.

Normal ca iese....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!