Jump to content

BCR Asigurari


Vizitator
 Share

Postare recomandată

eu am avut la ei, mi-am reparat masina in reprezentanta fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai masina din 2010 -2011 nu prea are rost sa faci casco, numai daca ai prea multi bani si vrei sa te enervezi in timp.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce jungla ma deplasez eu, e bun CASCO ! sa nu mai zic ca am fost nevoit sa revopsesc anumite repere...

:offtopic:

Ondin ? tu si cu Cristi sunteti indiviosi pe mk5`ul meu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte invidiosi. si eu tot vopsesc repere pe masina mea, respectiv aripile spate, una zgariata de nemtoaica de la care am luat masina si reparata intai amical cu 50 lei, si acum profesional cu 200 lei si alta cu 500 lei, dar vopsita pana acum de 3 ori si tot nu imi place cum se comporta in timp.

daca franciza aia este de minim 100 euro si la fiecare vopsire apelam la astia atunci unde ajungeam? mai bine imi cumpar in 2-3 ani alta masina decat sa platesc aiurea un casco + franciza.

e foarte bun insa casco daca esti catastrofa pe drumul public si tot pleznesti periodic masina ta si a altora, dar am inteles ca dupa cateva evenimente din astea nu iti mai face nimeni casco.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu exista o baza de date comuna cu daunele pe casco din cate stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

BCR Asigurari !!

NEVER EVER

Am avut casco la ei si la un eveniment rutier au vrut sa mi-l imparta in 3 ca sa platesc 3 fransize de cate 100 euro. M-am luptat cu ei 2 luni, cu cereri si adrese trimise pe la compartimentul de daune Bucuresti si compartimentul juridic, cu masina indisponibilizata in service desi era reparata din prima saptamana.

In cele din urma au acceptat varianta corecta, cu o fransiza pentru acel eveniment.

Azi, dupa 2 ani nu mai fac la BCR nici macar RCA-ul pentru ca, daca lovesc pe cineva sa nu se chinuie cu ei.

Si mai trist este ca politica asta o are tot BCR Asigurari, nu numai filialele din unele judete.

Mai seriosi decat Allianz nu am gasit! Mai scumpi, ce-i drept, dar cei mai corecti pe piata asigurarilor.

Bafta si ... drumuri bune! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am asigurare CASCO si RCA inca din 2007 la BCR ASIGURARI si pot spune ca am avut cateva daune insa am fost tratat corect de fiecare data,drept pentru care ma declar multumit,insa poate sunt un caz fericit,citind unele posturi anterioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si eu in vara asta o patanie cu cei de la BCR Asigurari. Eu am fost cel pagubit, vinovatul avea RCA la BCR, inspectorul care a facut constatarea a trimis dosarul la Bucuresti pentru aprobare si...surpriza. Dosarul a fost preluat de compartimentul "fraude". Stiind ca 3 luni nu am ce le face si trebuie sa astept raspunsul lor, mi-am reparat masina pe banii mei si despagubirea de la BCR am primit-o dupa 4 luni si cateva zile de la producerea evenimentului. In concluzie s-a terminat cu bine, dar greu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am efectuat o reparatie pe asigurarea RCA a cuiva de la BCR.

Cu proces verbal de la politie, am mers la centrul de constatare daune din incinta Suzuki Radacini, de pe sos Giurgiului, am obtinut pe loc devizul si masina am reparat-o chiar acolo la Suzuki, Vopsire bara spate, in 2 zile s-au miscat foarte rapid si au facut treaba buna. Fara drumuri, nervi si batai de cap...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P :P :P ... cand ti-o mai prind prin Hunedoara, ti-o fur !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!