Jump to content
Sign in to follow this  
McLaren F1

Audi A8

Care dintre modele le-ati alege?  

11 members have voted

1. 1. Care dintre modele le-ati alege?

• Audi A8
      37
    • BMW Seria 7
      11
    • Chrysler 300M
      0
    • Honda Legend
      0
    • Mercedes S-Class
      4
    • Lexus LS 430
      1
    • Volkswagen Phaeton
      6

Recommended Posts

McLaren F1

Noul Audi A8 e o masina frumoasa dar cred ca in partida cu Seria 7 de la BMW nu avea de unde sa castige caci nu e o masina atat de dezvoltat experimental precum marele BMW seria 7.

Daca ar fi de ales pt. mine intre cele doua as lua Seria 7 (depinde) care e lucrata "american" dar daca ar fi dupa prietena mea ar fi Audi A8 :lol:.Ea e mai din Arad si prefera ca toti banatenii ce-i mai banal.

Varumiu si-ar lua tot un Audi A8 iar varamea un VW Phaeton (fiindca vine de la fantoma :bounce: ) iar un alt var ar lua un S 600 fiindca tiacasu are E Class :scratch: .Aiurea nu?

Stiu ca majoritatea veti vota A8 dar va spun mai tarziu pe lung de ce merg pe BMW Seria 7.

McLaren F1

Mai voi arata niste poze cu aceste masini :scratch:

Markus

Intr-un test facut de ams-ul german, A8 este peste seria 7 si S-klasse. :scratch:

McLaren F1

Asta nu ma bate pe mine la cap.

Dupa mine A8 este a treia dupa BMW seia 7 si Mercedes S-Calss.

Noroc in continuare A8 :ok:

andREI

Impuscati-l pe Chris Bangle pana nu distruge fiecare model BMW asa cum a reusit cu seria 7 care o consider un mini-dezastru de design pe exterior.

alexrosiu

Am condus un A8 2.5 TDI Quattro si m-a impresionat rau de tot. E o masina adevarata din toate punctele de vedere. Desigur, se asorteaza cu o vila in Aviatie... :)

Dintre celelalte, cred ca Seria 7 e cea mai reprezentativa. Nu am condus (i wish :salut: dar am un prieten care a condus si a zis ca e super. Normal ca este. Dupa parerea mea este o masina super-misto, in special tehnologic. Design-ul a starnit multe controverse, dar pana la urma este o chestiune de gust: fiecare cumpara ce-i place sau ce poate. Si pe mine m-a socat noul trend in design-ul BMW, dar odata ce m-am obisnuit a inceput sa-mi placa. Vezi Seria 6, X5 sau Seria 5 E60.

Audi insa este masina mea preferata. Am votat deci A8-ul.

:ok:

chris

Audi A8L prime?te un plus de putere

Modelul cap de serie al Audi, limuzina A8, va fi dotat? cu un nou motor de mare putere, un W-12 prezent ?i modelul VW Phaeton, modelul primind ?i o nou?

george

eu as alege lexusul, pt ca este un pic mai special.

klaus

as alege A8.am condus asa ceva cu motor de 4,2l.e superba masina. de asemenea si in vw phaeton am mers si la fel e super. de celelalte numai am vazut ,ca de condus...asa ca ma pronunt la ce am condus.

Guest Razvan

La ce a spus Chris mai sus atasez si niste poze ca imaginea ultimei motorizari de la Audi sa fie cat mai concludenta :shock:

Guest Razvan

si inca una :shock:

Guest Razvan

ultima! si promit sa nu mai pun cateva zile!

voinea

[warning] poti sa atasezi pana la 3 poze/fisiere pe un post. NU era nevoie sa le atasezi la posturi conecutive de dragul scrieri de posturi. Citeste articolul 1 de la Regulament ( http://forum.vwforum.ro/forum/viewtopic.php?t=62 ) [/end]

Cristache

Haideti sa va arat si eu o poza luata chiar de la Ingolstadt.

george

dar de asa ceva ce spuneti?

dimensiuni:

Vehicle type High-performance luxury touring sedan

Height, overall 57.3 in / 1454.6 mm

Length, overall 191.5 in / 4864.3 mm

Wheelbase 113.4 in / 2880.0 mm

Weight 3847 lb / 1746.6 kg (estimated)

motorizare:

Engine type 5.7L LS6 V8, 2 valves per cylinder

Horsepower 400 hp @ 6000 rpm

Torque 395 lb-ft @ 4800 rpm

Displacement 5.7 L

Transmission Tremec T56 6-speed manual

alexrosiu

Mi se pare o incercare. Atat.

Cristache
dar de asa ceva ce spuneti?

dimensiuni:

Vehicle type

george

de consum ce sa zic , ca daca vreau sa nu-mi consume imi iau diesel , daca vreau masina sa alerge imi iau benzina si la cat costa ce mai conteaza?

suspensii independente pe toate rotile , care ar fi problema?

quattro> no comment avantaj a8 :)

dar ziceam ca mai exista si alte masini performante si frumoase si de calitate ridicata si mai ieftine ca a8-ul.

Cristache
de consum ce sa zic , ca daca vreau sa nu-mi consume imi iau diesel , daca vreau masina sa alerge imi iau benzina si la cat costa ce mai conteaza?

suspensii independente pe toate rotile , care ar fi problema?

quattro> no comment avantaj a8 :)

dar ziceam ca mai exista si alte masini performante si frumoase si de calitate ridicata si mai ieftine ca a8-ul.

Nu ma refer la suspensii independente, ci la faptul ca sunt pneumatice, cu reglarea amortizarii, reglarea garzii la sol si mai multe...

Iar daca vrei poti alege un 4,0 TDI cu un cuplu impresionant.

Iar la costuri...nu sunt diferente mari.

george

are garda la sol autoreglabila singura diferenta intre A8 si CTS-V este spatiulinterior ce este mai mic in cazul celui de al doilea.

VALI

chestia cu , consumul diesel si fuga benzina e deja perimat , vezi audi a6 new motoarele diesel sunt mai rapide decat cele pe benzina

george

nu e acelasi feeling :) benzina aspirat vs turbo diesel. dar mai s-a scris o tona in aceasta privinta.