Jump to content

probleme volant


GABIVVX
 Share

Postare recomandată

Azi am avut o comanda pt o volant masa dubla pt sharan 2002 motor ANU 1.9.Codul original al volantei este 038105266bb.Spre marea mea surprindere LUK are o eroare de ambalare,codul piesei este 415005910.Nu se potriveste volantul find mai mik in grosime si bolturile pe care vine placa de presiune sunt decalate cu cate un milimertu fiecare.Am schimbat volant cu sachs 2294 003 341 care a mers perfect.Pret volant luk final 1320 lei si sachs 1600 lei.Am postat accest lucru pt ceei care vor avea probleme cu volantele afarente codurilor mai sus mentionate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da nu ai cum sa pui o volantaa luk pt ca muncesti de pomana si daca s ar potrivi,valeo sau sachs am folosit si recomand,luk cred ca mai bine ar face parfumuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ai fost senzational cu asta.Pai daca iti vine ca piesa de prim montaj pe masina luk,ce faci? :lol: Sunt foarte bune si calitativ la fel ca sachs basca au un pret mai mik.Ai intalnit in ambalaj de luk..sachs sau invers? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rulment de presiune am gasit pe LUK in ambalaj de sachs,daca as avea luk pe masina cu siguranta s ar strica si as pune valeo,eu la sharan 600 000 nu am umblat la ambreiaj,acum conteaza f mult cum exploatezi si acel ambreiaj,si inca ceva,eu ieftin bun si mult nu cred ca am vazut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Aceeasi problema am avut`o si eu cu volant pe luk.Era mai mica in grosime fata de cea originala,pana la urma am comandat pe sachs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

are cineva o poza cu volant de sharan 131 cp motor asz.se potriveste volant de golf 4 asz la sharan 131 cp tot asz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e codul pentru sharan ASZ - 038105266BA

 

asta e codul pentru golf IV ASZ - 038105266BB

 

 

ar trebui sa mentionezi si anul de fabricatie pentru fiecare in parte, ca mai difera piesele

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potriveste daca il pune tot setul ! de exemplu colegul cred ca vrea sa ia sh ! un ambreiaj , daca il ia complet cu tot cu disc si placa  se va potrivi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc baieti.are cineva o volant noua si as vrea sa o i-au  e de bora asz 131 cp dar e pe luk.gabi am vazut pozele de la sachs ai si dela luk poze


uite gabi aeta e codul de LUK pt volant de bora asz 131 cp  415005910.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!