Jump to content

Inlocuire volan standard cu volan Passat CC


Ace83
 Share

Postare recomandată

On 10/17/2017 at 11:19 AM, Mihai.Nechifor said:

 Nu suporta comenzi. Cauta T, AB, BA, 

am gasit unul cu terminatie AL in dezmembrari oare acesta suporta comenzile pe volan?  celelalte nu prea am gasit si daca am gasit mi se par putin scumpe . (adica in jur la vreo 1000ron ) si nu ma lasa buzunaru acum sa dau atat pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 21.10.2017 at 12:00 PM, cheloo1 said:

am gasit unul cu terminatie AL in dezmembrari oare acesta suporta comenzile pe volan?  celelalte nu prea am gasit si daca am gasit mi se par putin scumpe . (adica in jur la vreo 1000ron ) si nu ma lasa buzunaru acum sa dau atat pe ele.

mai asteapta.... atat este unul nou, in jurul la 800-900 lei

SH este in jurul la 150 euro, greu gasesti mai ieftin.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei calc compatibil cuncomenzile vb in privat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut ! 

 La modul coloana 3C0 953 549  AK

Se potriveste cablaj volan 3C8 971584D pentru volan passat 2010 cu comenzi ??  Multumesc ! 

 

Modificat de florin.mitea
X
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutări la toată lumea. Vreau să schimb volanul meu de la Passat b6 (în patru spițe) cu unul de b7 cu piele în trei spițe. Nu vreau comenzi fiindcă ar trebui să schimb și modulul și nu cred că merită investiția. Actualul volan l-am pus de un an și s-a și șters... Calitate îndoielnică. Din câte rețin am airbag cu două ignitere... În afară de volan, și airbag ar trebui să schimb și cablul? Ce fel de cablu am nevoie? Mulțumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cablul airbag-ului de la volanul de B7.

oricum, daca tu ai cu doua ignitere, trebuie sa folosesti cablajul de la cel cu doua, iar pe circuitul unui igniter, trebuie sa montezi o rezistenta, ca sa pacalesti modulul airbag-urilor - altfel, o sa iti stea martorul airbag aprins, in bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles... Deci nu pot să nu pun rezistența aia indiferent ce fac. Rezistența afectează functionalitatea aibagului in caz de impact? Adică siguranța șoferului are de suferit? Găsesc de cumpărat așa o rezistență?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu afecteaza - este doar ca modulul sa vada inchis, acel circuit. Rezistente gasesti la magazinele cu componente electronice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cât ar trebui să fie și între ce pini ar trebui legată? Mă gândesc că un igniter are o intrare și o ieșie ... :) Sau e mai complicat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am cumpărat un voaln fară comenzi și airbag precum cele din imagine însă nu am cablaj la ele. Eu am acum volan în 4 spițe, fără comenzi la mașina din imagine. Întrebarea este dacă pot folosi cablajul meu la noul airbag.

Mulțumesc pentru răbdarea pe care o are toată lumea cu noi. :rolleyes: probabil când desfac o să ma lămuresc și care e treaba cu rezistența aia de 3 ohmi...

rul-vw-passat-b7-vsbore-s-podushkoj-bezopasnosti-airbag.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina este cea din semnatura, airbag-ul de la volanul cu 4 spite este cu 1 igniter, deci cablajul se poate refolosi la noul airbag. Dupa 2008, 1 igniter !

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adi, e dupa 2008 - are motor CR - daca vb de masina din semnatura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da... e 2010. Mâine schimb volanul cred. Mă lămuresc atunci. O să caut totuși o rezistență să nu desfac de mai multe ori. Știu că și șurubul volanului are număr limitat de utilizări... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este cazul, nu trebuie rezistenta, in cazul tau.

Nu-ti face griji, ca nu se consuma surbul, daca il desfaci sa schimbi volanul....stai linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,imi puteti spune daca calculatorul de colaona 3co953549k suporta volan vw cc anul 2010

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu suporta volan multifunctional (banuiesc ca pentru comenzi te interesa) de CC 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi florin,ce fel de calculator imi trebuie{cod

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AJ, AH, AK (acesta merge numai la cutia manuala)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu - acum masina ce calculator de coloana are ? posteaza codul - daca este 2010, nu merge calculator coloana cu 3c0 xxx xxx. Trebuie modelul nou, calculator corp comun cu spira.

Deci, posteaza un scan de pe 16-calc coloana, sa vad exact ce ai si ce iti trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comenzi cu volan model vechi cod {3co953549k} pus tot de mine nu am avut comenzi pe volan,vreu sa trec la volan multifunctional,am gasit la cineva de cc 2010 cu cablaj cu airbag vreau sa stiu daca cer si cal de coloana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!