Jump to content

Inlocuire volan standard cu volan Passat CC


Ace83
 Share

Postare recomandată

Depinde de tipul casetei de directie, mk60 sau 70/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca la B6 ai intr-un singur loc....pe caseta...la Golf 5 ai pe ABS sau caseta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o nelamurire,pe site-ul Ross-Tech apare ca singurul modul care stie si LIN 1.3 si LIN 2.0 este 3C0 953 549 AH.

In postul 305 Atti206 spune ca avea pe masina 3C0 953 549 AJ care suporta lin1.3 si lin2.0.

Deci sa inteleg ca si cele cu terminatia AK si AJ suporta lin1.3 si lin 2.0, merg si cu volanele 2006-2009 ?

Vreau sa schimb prima data modulul si dupa volanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AH si AJ suporta 1.3 si 2.0.

AK merge DOAR pe cutie manuala sau DOAR pe automata (una din ele, nu mai retin exact care).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este mai simplu sa ne spui ce volan vrei a.i. sa putem sa iti recomandam ce trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RadulescuRomulus

intrebare: cat [mai] costa inlocuirea unui volan la passat B6 cu unul CC? vb de masina din semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de unde iei componentele. Personal am gasit airbag nou modelul cu arculete la 500 lei (in bucuresti la un baiat), volan cu comenzi padele Sh in stare f buna la 330 lei si sunt in cautare de calc coloana. Deci in functie de calc pot da un total

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare,se poate coda sa se aprinda luminile din comenzile volan cand pui pozitia fara cheie in contact ?

Scuze daca apare undeva in topic si mi-a scapat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Putin ajutor va rog. Am reusit azi sa montez calc de coloana cu AJ. Am o multitudine de erori, insa comenzile merg perfect.

Directia e moarta, esp fault, CCS fault (desi el merge bine), tpms, PLA fault. 

Am codat steering wheel cu 021812. Pop-uoul arata asa

 

20151103_131134_zpsghkypfqh.jpg

 

Cum fac adaptarea la G85 ca pe ABS imi da error?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu ai codat bine - codeaza cu 001511 - ai drive assist ? daca da, bagi un 2 in fata la 1511

 

2. intra pe ross tech - ai procedura de adaptare, limita servodirectie, G85....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar am stergator spate, nu ar trebui sa fie 2 final?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din profil, nu am vazut ca ai Variant... da, pune 2 ultima cifra, pt stergator spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot face adaptarea. Am error pe grupul 060. Spira veche trebuia schimbata? sau nu are legatura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, spira ramane - adaptarea la g85 ai incercat pe 03 ABS sau pe 44 servodirectie ?

 

ai bagat 40168 inainte, ca sa poti face setarea de baza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa 3 incercari am reusit sa fac adaptaraea, au disparut erorile, insa am eroare pe 16 Steering wheel modul codat incorect din cauza lui J608 no signal/comunnication. Ce e acest J608?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai drive assist pe masina sau nu ? te-am intrebat mai devreme... daca nu, codeaza cu 1511.

 

daca ai, vezi ca 2-ul pt codarea acestuia, vine cu un 0 dupa el... parca... deci, codeaza cu 1511 sau 201511... in functie de ce ai pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca am drive assist. Am PLA sigur. Cum aflu? ca pe forum nu am gasit nimic concret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu ai...

 

codeaza cu 1512 pt variant.... 1511 pt sedan - in functie de ce masina are fiecare, am postat pt ambele variante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am codat si imi da eroarea ptr J608. Intrebasem ce e j608

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!