Jump to content

Torpedou si frana de mana


hallucinogen
 Share

Postare recomandată

Sa nu aveti "norocul" meu sa se strice torpedoul si peste asta cu tot cu rca si acte in el :))))

Tot in aceeasi zi cand sa trag frana de mana raman cu butonul de plastic in mana - acum sunt nevoit sa bag degetul ca sa pot sa o dau jos

M-am uitat in ETKA pentru piesele respective

- torpedoul bineinteles ca nu se poate comanda numai piesa care sa stricat - 1200 RON tot setul

- butonul de la frana de mana - nici lui nu-i place singuratatea si vine cu tot cu maneta vreo 500 RON

F**K me i'm famous :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu clapeta de la torpedo am patit-o si eu la masina mea. Nu stiu cum e la tine, dar la mine clapeta e actionata de o tija metalica pe post de balama. NU stiu cum a reusit dar a iesit de acolo si am ramas cu clapeta in mana. Am reusit totusi sa o bag inapoi cu o surubelnita foarte subtire fortand putin clapeta ca sa am acces. Acum sta, intr-adevar nu la fel de solid ca inainte, insa nici nu mai trag ca disperatul de ea cum faceam inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit-o si eu ca si colegul de mai sus si am rezolvat la fel, inlocuiesti tija care tine butonul si gata, nu trebuie sa cumperi torpedo cu totul. Cat despre frana de mana, incearca la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ieri am luat masina de la mecanic (in Italia) si am gasit-o cu torpedoul...fortzat...si acum sta deschis nu se mai inchide...am observat ca pe lateral are 2 chestii de-l tine inchis...si alea nu mai revin inapoi sunt bagate inauntru,cum il repar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!