Jump to content

New Beetle - the new one


broskana
 Share

Postare recomandată

luni o sa sun la un dealer din bucuresti sa vad daca pot sa ma duc la drive test.cu cat mai repede cu atat mai bine.

cel mai ieftin e in jur de 15000 am vazut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alex.C

    15

  • Rave

    14

  • The_Ego

    13

  • vlpix

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt deja in Bucuresti ???? Unde - vreau macar sa arunc o privire daca nu se poate un test drive

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Posibil ca ati vazut deja: The Beetle este introdus pe site-ul VW Romania, impreuna cu configuratorul de preturi si optiuni (cateva detalii aici).

So, in curand o sa putem face drive test cu The Beetle :rr:

Drumuri bune

The Beetle 2011 10_v8_100%.pdf

post-14614-0-91987600-1321373554_thumb.j

Modificat de broskana
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e o masinuta foarte sic! singurele chestii ce nu mi-au placut de la prima vedere a pozelor: in bord,indicatorul prea mare pt nivelul carburantului si comutatorul de la blocul de lumini pus parca prea sus pe bord.

in rest... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi place si mie e mai robusta parca , mai ales pe culoarea neagra .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de ce are rotile asa mari(215 60 16)? sunt mai mari ca cele de passat :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca va inmatricula un dealer o astfel de masina la test drive. Nu se justifica din punct de vedere al vanzarilor.

Cine vrea sa vada noul Beetle il poate vedea in parcarea de la Pbn, au versiunile Design si Sport inclusiv 2.0 TFSI 200CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am mers in wend cu versiunea sport 2.0dsg si pot spune ca este geniala masina. Motorul este de senzatie, iar masina intorcea toate privirile pe strada :) Dat fiind ca tocmai mi-am comandat masina noua acum 2 saptamani, fac efort sa nu mi-l comand :P

Modificat de vlpix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu am testat 1,2-ul care dezvolta cam aceeasi putere ca 1.6le de pe NB.

diferenta e oricum majora, e o alta masina... doua lucruri care mi-au placut foarte tare sunt pozitia la volan si comenzile din volan.

am observat masina expusa si in Baneasa Mall unde multi barbati se opresc sa admire noul VW, asa ca poate cu acest model nemtii vor obtine iar vanzari bune pentru celebra "masina care zambeste" :)

post-14614-0-41036900-1325621758_thumb.j

Modificat de broskana
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am facut si eu o configurare pt. New Beetle ( doar asa sa vad cat ar fi , ca n-am atatia bani ... ) , motorul de 1,2 TSI , culoare neagra , interior din piele ( fain ca nu trebuie platit suplimentar pt. interior din piele ) , super ok broscuta !! Sper peste vreo 2-3 ani sa-mi pot permite una second .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pielea apare in lista de dotari optionale si costa in jur de 1600eur. La foarte putine masini din configurator iti apare pretul schimbat cand faci selectie la tapiterie :((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma miram eu cum de la configurator era zero euro ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi se pare o diferenta mare fata de vechiul model. Schimbata in bine, iar pretul este foarte competitiv, mai bun decat a unui golf cu echipare asemanatoare, iar in ceea ce priveste look-ul si prestanta, Golful este mult sub Beetle.

:emthup: pt VW, au reusit sa faca din Beetle si o masina ce da bine la barbati, aduce putin a un hot-rod cu plafonul taiat in comparatie cu vechiul model, care avea forma mai mult de bula.

Chiar m-ar tenta un buyback pt urmatoarea configuratie. 2 minusuri totusi ar fi, faptul ca nu vine cu tempomat (golful vine si in echipare CL), iar pretul pentru climatronic este de 500euro, pe cand pe golf este 200.

Inca ceva ce ma face sa fiu sceptic, dar va intreb pe voi, care e diferenta intre pozitia la volan beetle si golf ? Imi pare mai sus pe beetle, cu bordul mai sus.

The Beetle Sport 1.4 TSI /160 CP, M6

EUR 20.022,28 Culoare exterior

Albastru (reef blue metallic) EUR 438,96 Tapiterie Stofa

Culoarea tapiteriei: negru titan

Mocheta: negru titan

Plansa de bord: negru titan Faruri xenon cu lumini de drum Detalii EUR 693,16 Instrumente suplimentare pe plansa de Detalii EUR 137,64 Jante aliaj "Twister" Volkswagen Detalii EUR 639,84 Pachet iarna:Scaune fata incalzite si Detalii EUR 255,44 Pachet tehnic:indicator presiune pneuri Detalii EUR 388,12 Privacy-glass-65% absorbtie a luminii Detalii EUR 260,40 Suspensii sport EUR 200,88 Total: EUR 23.036,72

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poztitia este putin mai inalta ca la Golf dar este ok. Eu care imi tin tot timpul scaunul la maxim in jos pot spune ca pozitia este excelenta (avand h de 1.88). L-am avut un wend pe cel de 200hp DSG si m-am simtit excelent. Eu am spus deja, daca aparea mai devreme 1saptamana, in loc de Golf imi luam Beetle-ul fiindca eu vroiam o masina mica de oras :))

am atasat si cateva poze de le primul test drive :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-53333-13284363063611_thumb.jpg

post-53333-1328436367244_thumb.jpg

post-53333-1328436409849_thumb.jpg

post-53333-132843646394_thumb.jpg

post-53333-13284364950786_thumb.jpg

Modificat de vlpix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Climatronicul e cel nou - poate de aici pretul piperat.

Ce frumos e iluminat difuzorul :D. Un mare plus pentru sistemul audio Fender care ARE si subwoofer, spre deosebire de Dynaudio care monteaza/monta asa ceva doar pe Passat.

Imi place faptul ca poti seta turometrul sa fie turbo pressure gauge. Si multe alte chestii marunte care definesc, pana la urma, o masina din clasa asta.

Golf-ul e mai polivalent, cel putin in varianta cu 4 usi...altfel, acum exista o optiune pentru cei ce vor o masina intre Scirocco si Golf.

@vlpix: ai testat aceeasi masina ca Buhnici :).

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ai dreptate cu subwoofer-ul. Iar lumina ambientala se poate schimba (sunt 3 culori), si noaptea in interior sunt luminate si usile. Luminile fiind pozitionate acolo unde se termina geamul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sistemul Fender :rr: , jantele pe 18 Twister si culoarea blue reef ar fi geniale.

6664084551_a704c9e6d5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

+1 Rave, eu tot nu pot sa cred ca iese mai dotat ca golful la acelasi pret :(

Poate reusesc sa negociez ceva cu ai mei :)) , ca oricum passat-ul pleaca anul asta cu ocazia scutirii de taxe, daca am ocazia sa schimb golf-ul pe un beetle in configuratia dorita, nu voi regreta.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Go for it! Eu am discutat cu sotia si e No go :( Am luat Golful(in detrimentul unui Scirocco) pentru cele 4 usi si mi-a invocat acelasi motiv (plus pierderea de bani de la BuyBack) :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers si eu cu Beetle-ul ala Dsg de 200CP.

Ca antifonare si materiale (sa vedeti cum trebuie trantit portbagajul pentru a se inchide) masina este sub Golf si e si normal deoarece vine din Mexic din uzina unde se asambleaza si ruda saraca Jetta.

Dincolo de design care e ceva mai musculos nu gasesc niciun argument in favoarea acestei masini. Nici macar Fender nu e atat de grozav pe langa un 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce legatura are un sistem audio diferit, compus din alte difuzoare + subwoofer cu un head unit care se regasest pe ambele sisteme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@The ego Ai vazut masina noastra (PBN) expusa la mall Baneasa? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu am avut drum pe acolo, e reef blue si Twister 18" ? :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce legatura are un sistem audio diferit, compus din alte difuzoare + subwoofer cu un head unit care se regasest pe ambele sisteme?

Asa am zis si eu, dar realitatea este ca o masina cu o insonorizare mai buna (Golf) reuseste sa se apropie atat de mult incat nu merita diferenta.

Banuiesc ca nimeni nu mai asculta cd-uri audio asa incat eu m-as gandi de doua ori daca pentru radio sau mp3 merita efortul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!