Jump to content

kit distributie


limac
 Share

Postare recomandată

Este de ajuns sa te duci la un service autorizat. Asta cu reprezentanta este fumata. Calitatea anumitor servicii lasa de dorit chiar si la reprezentanta, mecanicii sunt platiti foarte prost, nu se trimit oamenii la training..etc. Daca ai grija de masina ta si aceasta se va prezenta destul de bine la un test autorizat, o vei vinde fara nici un fel de problema chiar si fara cartea de service.

and_alx, pretul pentru "kit distributie" la masina ta, este destul de mare...dar vorbim de Scorpion Focsani, locul unde visele devin realitate :alien: Iti recomand sa eviti acel service (din experienta proprie)

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Urmeaza sa schimb si eu distributia la G5 1,9 TDI cod motor BKC si am testat piata in Brasov. Adaug niste preturi pentru cei interesati:

Curea Conti + Role Inna = 483 Ron

Pompa apa Hepu = 230 Ron

Curea accesorii Conti = 49 Ron

Pret total piese = 762 Ron. Am fost si la un service pentru manopera si costa 300 Ron (dureaza cam 4 ore)..

Aveti idee de un service bun in Brasov si un pret mai mic? Daca nu o sa merg aici.. multumesc!

Modificat de Bogdi_inima
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cureaua de accesorii nu este obligatorie dar eu o schimb pentru ca nu este scumpa si vreau eu sa o schimb..doar distributia costa 713+manopera 300..eu zic ca este un pret rezonabil..

Modificat de Bogdi_inima
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioncreanga91

am un golf 5 nou din decembrie 2007 cu motor bud.cam 40000km. poate ma lamureste si pe mine cineva cand trebuie sa schimb distributia.am citit undeva pe vw forum.com ca in anglia unii au patit ca la masina de 4 ani cu garantie de 4ani,putin dupa terminarea garantiei le-a plesnit rola intinzatoare si au suportat reparatia. sa inteleg ca plasticul isi pierde caracteristicile in 4 ani si trebuie schimbata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu BUD este motorizare 1.4 16 valve.Se dau urmatoarele date:verificare la 90.000 si daca e cazul schimbare.La 40.000km nici nu trebuie sa iti treaca prin cap sa pomenesti de schimbarea distributiei.Ai 5 ani...mai poti merge inca 1 an cu actuala distributie fara probleme,si o sa fie schimbata la 6 ani ca masura de precautie.Colegii din anglia....cati km aveau cu masina cand le-a plasnit rola intinzatoare? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un golf 5 1.9 tdi 105 cp fabricatie 10.10.2007, 115.000 km pe bord, nu stiu cat de reali sunt :) In cateva zile o voi baga in service pentru schimb, de unde imi recomandati sa cumpar piesele ? Ce firma ? Pe voi cat v-a costat cu tot cu manopera + pompa apa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va Salut! vreau sa fac distributia si nu stiu ce sa aleg din urmatoarele variante:

kit complet Contitech

Kit distributie Contitech si pompa de apa HEPU

kit complet HEPU

Ce ziceti sa aleg? Daca aveti alte variante astept pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primele 2 variante,dar varianta premium este kit complet Contitech.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rola intinzatoare trebuie sa fie cu amortizor sau fara?

Conteaza greutatea kit-ului? Pe toate site-urile vad ca au scris si greutatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Continental CT1028K3 care iti cuprinde:

038 109 119 P curea dintata Z=120

038 109 244 J rola redirectoare

038 109 243 M rola de intindere

+prezoane role

Nu exista nici un fel de intinzator la distributie la masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Blackout Menace

as dori sa stiu si eu cam cat ajunge un kit de distributie pe original pt un golf plus 1.9 TDI WVWZZZ1KZ8W507009?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Gabi, te rog spune-mi ce trebuie sa contina kitul de distributie la masina mea

Am gasit la un distribuitor doar cureaua si rola( nu stiu care ) -Contitech, la un pret foarte bun, dar cred ca mai trebuie ceva .

Multumesc.

WVWZZZ1KZ8M152003

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va Salut!

Am gasit urmatorul kit de distributie:

Curea CONTITECH

Rola intinzatoare Littens sau una INA +27 Ron

Rola ghidaj INA

este bun kit-ul?

Piesele sunt de pe Auto-on , sunt de incredere?

Modificat de zoly_85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare, pentru Jetta 1.4 TSI 170CP din 2009, motor BLG stie cineva daca distributia este pe lant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog ,imi spune si mie cineva ce trebuie sa contina kitul de distributie pentru masina mea 1.6 mpi- cod BSE?

Doar cureaua si rola intinzatoare sau trebuie si rola de ghidaj, suruburi?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CT908K1

Curea de distributie Cantitate: 1 dinti: 138, Latime: 23 mm

V55443 rola intinzator,curea distributie Cantitate: 1 buc ,Diametru exterior: 72 mm, Latime: 29 mm

V71307 saiba Cantitate: 1 buc

V31200 piulita Cantitate: 1 buc

post-64586-0-66808200-1357890840_thumb.j

CT908K1.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Si eu ma apropii de schimbarea distributiei la Golf-ul meu.

WVWZZZ1KZ4W090642

Ce kit imi recomandati?

Cam la ce pret sa ma astept pentru toata operatiunea?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CT 957 K1,de la Continental,in jur de 550 lei setul(4 role si 2 curele).Pe original este in jur de 870 lei setul si alte variante ,Gates,Dayco,Ina,Bosch,Snr,Skf...merg la pret umar la umar cu Continental.

Conti ramane solutia de baza si cea mai indicata raport calitate/pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un vw golf 5 tdi PD cod BKC cumparat prin februarie 2008. In momentul cand l-am cumparat am si schimbat distributia. Si de atunci si pana in prezent nu am facut decat in jur de 25.000 km si 5 ani. masina a fost folosita putin, nu a fost ,,omorata,,nu mi-am batut joc de ea. Urmeaza sa fac un drum mai lung,in jur 2500 km,iar intrebarea mea este daca pot face drumul linistit,cu toate ca distributia are 5 ani, sau trebuie sa mai ma gandesc inainte sa plec???? Va multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!