Jump to content

Configurare Scirocco III


frnscr
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Sunt Nou pe acest forum si nu pot sa deschid un nou topic de aceea scriu aici, sper ca este ok si nu se supara nimeni.

Am nevoie de ajutor de la voi mai ales cei care aveti scirocco, deoarece intentionez sa cumpar unu, la mine sta treaba cam asa, am nevoie cred eu de un Scirocco 1.4 TSI DSG (DSG este obligatoriu pt mine), zic "cred" deoarce vreau masina sa conume cat mai putin posibil, sunt din Bucuresti si mai am un BMW seria 5 care imi consuma si 14 in aglomeratie tot automat este.

Ce vreau eu obligatoriu pe ea:

1.faruri xenon

2.Navigatie

3.Trapa

4.Senzori parcare

5.Sport/normal/confort mod ( poate imi puteti explica si exact ce face D: )

6.De spalat pentru farruri ( cred ca este inclus daca e xenon nush sigur )

7.sa fie modelul nou acela cu volan de la golf VI si cu bordul nou adica incepand cu fabricatia 2010

8.geamuri fumurii

9.Consum dorit in bucuresti (8-9 maxim)

Optionale:

1.camera pentru dat cu spatele ( se poate adauga pe viitor daca nu exista ? )

Ce altceva exista :D ?

Pe Benzina sau Motorina?

As aprecia foarte mult ajutorul vostru deoarece sunt nou la VW si nu prea stiu ce probleme sunt mai ales la Scirocco.

Va multumesc Anticiapt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frnscr

    26

  • AndreW_LG

    12

  • Serban F

    11

  • animaluus

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu zic sa nu iti faci sperante la un consum 8-9 in oras, mai ales ca vrei si cu dsg. Acum depinde prin ce zone mergi tu. Zici ca 5-ul iti ia 14 in aglomeratie. Poti sa ajungi la consumul asta si cu tsi-ul. 9 s-ar putea sa ai cu diesel.

Corectati-ma daca gresesc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da intradevar eu am vazut ca in carte este declarat Urban 8 si ziceam ca poate pot scoate un 8-9.5 maxim in Bucuresti, dar in nici un caz nu cred ca ajunge consumul la 14, sau cine stie ....

insa de exemplu 2.0 TDI DSG are consum declarat urban 6.1 ( http://www.automarket.ro/masini-noi/volkswagen/scirocco-20-tdi-140cp-103925/specificatii.html ) si zic ca in Bucuresti consuma 8 maxim, correct? sunt bune modelele pe disel?

Sincer mie imi place foarte mult modelul insa daca va consuma asa de mult nu fac mare treaba si ma gandesc inapoi la Glof VI...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca daca te uiti la genul asta de masina, nu prea te mai uiti si la consum. Eu am dimineata la 9, pe traseul Nerva Traian = Piata de Flori de la George Cosbuc, consum 16%-17%, niciodata nu am avut sub 15%. Consum de 8-9%, doar seara si daca mergi normal, nicio intentie de mers mai sport. Daca e atat de important consumul, iti sugerez sa te reorientezi spre diesel, dar trebuie sa pui in balanta costurile mai mari la achizitie si la exploatare si sa vezi daca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns :) pai e ok si disel, adica astept si pareri despre Scirocco disel, sunt ok? fac probleme ... etc si un conum eventual :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei sa il iei nou sau sh? Daca il iei nou poti sa treci direc camera pt marsarier ca iesi mai ieftin si fara complicatii, suspensia doar se intareste sau se face mai moale pe modul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa iau SH 2010 sau 2011 insa nu mia dat nimeni un raspuns cat mai precis la ce motorizare sa ma uit care sa aibe consumul decent si fara probleme, ca stiu ca astea disel au multe probleme dupa cu sm citi si pe forum.

Sunt nou in aria VW si orice sfat e foarte bine venit.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Revin din nou cu o intrebare deoarece m-am hotarat la motorizarea de 2.0 TDI DSG, care consuma in bucuresti in jur de 8-9 maxim, consumul declarat fiind 6.7.

intrebarea mea, daca iau masina si nu este dotata cu Xenon, cat ma costa sa instalez un xenon si de unde? si daca ar fi de la reprezentanta cam cat ar costa?

pentru ca am gasit o masina perfect insa nu are Xenon, aaa, si nici senzori de parcare pe spate, se poate modifica la Scirocco? ca de exemplu la alte marci nu se poate, pot sa pun stropitoare de faruri, senzori de parcare?

mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta tot ce ai spus tu,dar pretul nu o sa fie mic...mai ales la farurile cu xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Cluj se monteaza cu aprox. 200 euro xenoanele, dar de instalatia de spalare nu stiu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!