Jump to content

Indreptari jante aliaj in zona moldovei


Cristi_KWJ
 Share

Postare recomandată

cristinel.casu

Salut,

Detin si eu un set de jante de aliaj pe 16'' si as dori sa le roluiesc (cred ca acesta este termenul corect). Din ce mi-a fost spus la vulcanizare si din ce am vazut si eu cu ochiul liber in momentul cand incerca sa le echilibreze, se pare ca problema e undeva din butucul jantei. Vibratiile se manifesta la peste 100km/h. Mai jos gasiti si o poza in care puteti vedea designul jantelor.

Cunoasteti vreun loc de incredere in Iasi unde as putea sa le duc pentru a le indrepta?

Dupa ce am cautat pe internet, am reusit sa gasesc cel putin doua locuri unde as putea merge:

http://www.vulcanizareiasi.ro/

http://www.superanvelope.ro/articol/indreptare-jante-aliaj

Problema e ca nu stiu sigur ce calitate a serviciilor ofera acestea.

As fi foarte recunoscator daca cineva ar veni cu o recomandare!

Multumesc!

jante-aliaj-originale-vw-golf-4-pacific-pe-16-5d9b152fcbcc85e43e-300-300-2-95-1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
On 6/19/2013 at 11:09 PM, danutzducu said:

 In IAsi in zona galata este o vulcanizare unde se pot indrepta cat si suda jante de aliaj.vulcanizarea e in intersectia(bifurcatia) strazilor Calea galata cu Urcusului

Confirm si eu pentru Iasi. Am fost si eu la vulcanizarea postata de colegul de forum, si chiar fac o treaba exceptionala, nu doar buna.

La mine a trebui si sudata janta, pe langa indreptat. Las aici si numarul de telefon de la vulcanizare, poate o sa ajute pe cineva: 0745 / 277 - 297 

Diseara cand ajung acasa, o sa incarc si o poza cu janta distrusa si apoi reparata.

Eu unul am fost foarte multumit. A trebuit sa astept 3 zile sa o repare, dar a meritat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare

Mi-am indoit o janta de aluminiu intr-o groapa si , din ce am fost pe la vulcanizari si diversi, nu se poate indrepta.

Am atasat o poza cu una din jantele de pe masina.

Are careva din voi de vanzare una din jantele modelul asta?

Am intrebat pe olx&co daca dezmembreaza vreunul seturile din dezmembrari, dar nu vrea nimeni(si e de inteles).

Poate a mai patit cineva ca mine si are vreuna prin garaj.

Janta e pe 16, ca nu am specificat.

Multumesc!

 

IMG_20190103_122208.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa nu se poata indrepta? Eu am modelul identic si mi-au indreptat-o cei de la AutoSoft acum cativa ani, cu toate ca mi-au spus inainte ca exista posibilitatea sa crape in timp ce o indreapta...dar nu au fost probleme nici pana acum...Macar incearca la ei...au scule chiar profi...Am impresia ca se poate si suda daca e sa crape...dar poate ai noroc si scapi doar cu indreptare...

Acuma am vazut ca esti din Piatra Neamt...cam departe de Bucuresti ?.

Poti incerca aici unde au recomandat colegii din zona Moldovei:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru link

Am sa sun sa vad poate ma ajuta ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic

Discutiile pot continua pe topic-ul Indreptari jante aliaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!