Jump to content

Probleme relanti 1.6 16V


tudor_85
 Share

Postare recomandată

Ziceti-mi si mie va rog,cei care ati blocat egr-ul cu una din garnituri vi se mai aprinde check-ul in bord?

Eu am desfacut egr-ul am schimbat garniturile,i-am astupat gaurile,dar tot imi aprinde check-ul in bord. Nu mai trepideaza,nu se mai opreste in schimb imi aprinde becul si pe vcds imi da o eroare legata de egr. Ceva sfaturi? Sa iau alta noua? Ca sh nu prea am curaj sa nu dau banii degeaba pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Degeaba. S-a stins becul,dar dupa vreo 30 de km iarasi s-a aprins. Am pus vcds ul si am sters eroarea,dupa 40 de km iarasi s-a aprins

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai decat o solutie. Sa scoti mufa la el si iti va aparea eroarea tot timpul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau sa pun altul nou. Momentan l-am anulat cu o garnitura pusa peste una din gaurile egr-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Eu mi-am luat un EGR SH si e bine deocamdata, am facut vreo 300 de km cu el de cand l-am pus si e ok. Poti sa incerci sa cumperi unu de la dezmembrari, te intelegi cu omu de acolo ca daca nu merge sa iti dea banii inapoi pe el iar daca merge te-ai scos ca e mai ieftin.

 

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa scoti garnitura egr si sa pui alta tabla plina si sa o pui intre egr si motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan asa este. Inversate garniturile,defapt mai are doar una intre motor si el,care i-a obturat gaura egr-ului si cu mufa in el.

Am luat-o de cateva zile masina pt sotie si au inceput sa apara belelele astea cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine cand am obturat egr avea 2 garnituri de tabla identice adica ambele cu gauri si chiar daca am schimbat pozitia lor tot nu astupa gaurile egr. Am decupat o tabla plina cat garnitura si am inlocuit doar garnitura dintre egr si bloc motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles,dar la mine acum nu se mai oprestesi nu mai tremura relanti-ul de cand i am facut asta. Tie cat ti-a crescut consumul de cand ai anulat egr??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EGR a fost 150 de lei. La mine a crescut f putin consumul cand i-am scos mufa de la EGR si am avut eroarea in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.ebay.de/itm/AGR-Ventil-AUDI-A2-SEAT-Cordoba-Ibiza-3-4-Leon-SKODA-Fabia-VW-Bora-Golf-IV-Lupo-/251643600323?ssPageName=ADME:X:RTQ:DE:1123

ce ziceti merita egr-ul asta marca ATS 300 de lei cu transport inclus?

este nou.

Modificat de flavius1611
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bn la banii astia. Dar te descurci sa cumperi de pw ebay?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal. Am cumparat o groaza de lucruri de pe ebay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plata o faci cand vine produsul ? Comanda o faci in limba engleza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plata se face inainte prin paypal. Comanda se face in engleza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!