Jump to content

Termene livrare


laur_vd
 Share

Postare recomandată

Gasesti cate ceva in diverse topic-uri, dar sa concentram pe unul singur aceste informatii. M-ar interesa si probabil si pe altii, termenele de livrare pentru modelele Skoda. Pe mine ma intereseaza pentru Superb si Yeti, la o comanda din fabrica cam cat dureaza pana o primesti? E valabil 2-3 luni pentru aceste doua modele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Razvan_911

    35

  • arson

    31

  • Seba_Tour

    10

  • alex1973_2

    9

Vorbeste la reprezentanta.O sa iti spuna ei ce si cum.Depinde de ce optiuni vrei la ea..culoare..dotari etc.Un amic si-a luat acum un an de la avia bucuresti pe loc,a avut norocul sa fie pe stok si exact ce si-a dorit aia a gasit.I-au dat masina din vitrina,a lasato acolo ...i-au montat alarma si a doua zi la 12 l-au sunat sa vina sa o ia.La superb stiu ca e mai dificil..e clasa lux a lor si sunt destul de multe optiuni..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca pot sa vorbesc la reprezentanta. Eu apelam la colegi de pe forum sa aflu cat mai exact, nu termenul teoretic dat de dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Termenul de livrare difera in functie de model si de dotarile dorite.

in principiu este vorba de aprox 6-8 saptamani. Pentru alte dotari exotice (DSG, 4x4, plafon panoramic) se mai adauga 2-3 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiam ca pentru Yeti se asteapta destul de mult , am un prieten care stiu ca tocmai termenul de asteptare(5 luni parca) la determinat sa mearga pe alt model.Asta se intampla acum cateva luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A comandat cineva de curand o skoda octavia 2 facelift? Cam cat dureaza comanda? Am comandat pe data de 18 februarie, iar ca termen de livrare au spus ca la sfarsitul lui mai. Este posibil sa vina mai devreme? Din cate am inteles, cei de la skoda asteapta sa primeasca motorul ( 1.6 tdi cr) de la vv. Este adevarat?

Modificat de stefy91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A comandat cineva de curand o skoda octavia 2 facelift? Cam cat dureaza comanda? Am comandat pe data de 18 februarie, iar ca termen de livrare au spus ca la sfarsitul lui mai. Este posibil sa vina mai devreme? Din cate am inteles, cei de la skoda asteapta sa primeasca motorul ( 1.6 tdi cr) de la vv. Este adevarat?

eu am comandat skodita la inceputul lunii decembrie si mi-a venit la inceputul lunii martie. a mea este 1.2 tsi. un amic a vrut sa isi comande diesel si la fel i s-a spus si lui, ca e o problema cu livrarea diesel-urilor in perioada asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa vina cat mai repede. Grea e asteptarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare pentru cei ce au achizitionat de la dealeri modele Skoda:

Cum pot sa platesc masina cash daca nu am cont bancar deschis la o banca?

In baza facturii proforme pot sa ma duc la sucursala bancara a dealerului si sa fac o depunere iar la explicatii sa scriu plata factura proforma nr,xxx?

Astept opiniile DVS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am platit cash. Prima data avansul de 30%, peste 3 saptamani 400 de mil, si mai urmeaza restul , cand voi face rost de tichete rabla +diferenta

le: am platit cash, chiar la dealer.

Modificat de stefy91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

Se poate plati cash orice. Daca iei masina pe persoana fizica. Daca proprietarul va fi persoana juridica, orice plata peste 5000 RON se face obligatoriu din contul firmei in contul firmei. Oricum, trebuie sa recunoasteti ca este o imagine a' la Kusturica: sa pui caramidutzele de lei (preferabil bacnote mici si medii) si sa spui "uite banu, sari cu masina". :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum 4 ani am luat un Logan pe care am dat cam 30.000 de lei nou si a trebuit sa fac transfer bancar.

Intradevar m-am interesat si se poate plati toata suma cash la dealer.

Limita de 5000 de lei este intre firme.

Imaginea intradevar nu este prea normala pentru anul 2011 insa decat sa dai bani pe comisioane bancilor mai bine platesti direct cash la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dupa mai multe saptamani in care m-am tot gandit, saptamana trecuta am comandat Skoda Octavia Tour 1.4 MPI (Practic este octavia 2 fara facelift).

Acum vine intrebarea mea catre cei ce au comandat de curand: In cat timp de la semnarea contractului si plata ajunge la dealer Skoda modelul Octavia?

Pe contract si anexa mi s-a scris 8 saptamani.

As fi recunoscator daca cei ce au primit masina mai de curand imi spun cam cat a durat la ei livrarea.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am dat comanda de o octavia tour 1.6 mpi cu ceva optionale. termen de livrare: 6 saptamani, deci pe la mijlocul lui mai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 saptamani ai pe contract sau atat ti-a spus dealerul ca dureaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta scrie pe contract la termen de livrare. stiu de la achizitia precedenta (o fabia) ca au respectat data indicata atunci, parca tot 6 saptamani.

sincer, chiar mi-ar conveni sa se mai lungeasca putin, ca astept sa mai scada pretul vaucerelor. ma intereseaza sa o am gata inmatriculata pana pe la sfarsitul lui iunie, pentru concediu, asa ca pot astepta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

revin cu update-uri:

am saptamana 20 de fabricatie, deci in ultima decada a lui mai. asa ca tot 8 saptamani sunt :)

comanda am dat-o la sfarsitul lui martie.

Modificat de arson
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superb combi - comandata pe 15 decembrie, livrata pe 25 martie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va doresc asteptare usoara!

Am comandat si eu o Skoda Octavia Combi drive 1,2 tsi...

Initial am vrut NOT Combi 1,6 mpi dar am preferat sa mai pun ceva si sa iau modelu nou...

termen de livrare...sfarsitu lui august 2011....

cica dureaza atat din cauza faptului ca sunt multe solicitari din west pentru modelele combi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfarsitul lui august comandat acum????? :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Inseamna ca Skoda a ajuns din urma VW cu Golful la termenele de livrare. Cel putin la combi....asteptare usoara iti doresc!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate...

am inteles ca la termenul dat de producator (18 saptamani) se adauga si concediul de vara de 3 saptamani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uzina e in remont in august pentru 21 de zile lucratoare.

oricum, mi se pare inuman sa astepti atat. pana si la duster se asteapta mai putin... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care au achizitionat NOT de curand: cat a durat de la primirea seriei de sasiu pana a ajuns masina la dealer? Am data comanda in 15 martie si am primit ca termen de livrare 6-8 saptamani, dar acum m-au sunat ca vine masina mai repede ca deja au seria de sasiu. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ce saptamana de fabricatie ti-au dat? sau ce termen de livrare nou ai acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!