Jump to content

Clapete admisie 3.0 V6 - Probleme (Touareg 7L)


FLIRTY
 Share

Postare recomandată

Ok am inteles acum, exista kit de reparatie (care poate da sau nu rezultate ok ?) si set complet clapete cu tot cu motorase si astea pe la 1000 euro daca nu mai mult. Multumesc oricum pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kitul de reparatie remediaza perfect problemele cu clapetele. Nu este nevoie sa aruncati aiurea banii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare colegilor. Am o intrebare: a inlocuit cineva recent motorasul de actionare a clapetelor de aer? Cam cit costa unul? Mecanicul la care am dus masina sa o verifice mi-a recomandat sa le inlocuiesc pe ambele. Oare chiar trebuie? Multumesc de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aflat raspunsul: piesa noua cu garantie 2 ani (inclusiv montajul) 2400 ron iar manopera 300 ron. Total de 2700. La al doilea i-am dat pas.  Topicul poate fi inchis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

am inlocuit clapeta de acceleratie si dupa doua saptamani mi-a aparut in bord ecceasi martori: martoul bujii inccadescente clipeste intermitent si martorul motor check engine aprins galben permanent.

unde ar putea fi problema ?

diagnoza facuta cu urmatoarele coduiri de defect

2  coduri de defecte:
008213 - Senzor de pozitie clapeta de dirijare admisie-Bank1-  semnal neplauzibil  
               P2015 - 000 -  - intermitent

000833 - Traductor pozitie axa cu came -G40-  semnal neplauzibil  
               P0341 - 000 -  - intermitent

 

ce sa verific sau ce piesa sa schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!