Jump to content

Coming/Leaving Home


Alexis491
 Share

Postare recomandată

Pe masina in cauza, am bifat cele doua optiunii din Cent. elec. primul byte, dar fara nici un efect. Nu functioneaza deloc C-L Home-ul. Nu stiu ce ar mai trebii sa ii fac. Am i trat in meniu pentru stabilirea timpului de aprindere a farurilor, dar nu pot intra nici acolo. Are cineva alte idei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba se poate activa. Se poate activa pe orice A3, mai putin cele de la inceput, cu un modul de confort mai vechi.

Nu stiu daca te incadrezi. In orice caz, chiar si daca modulul de confort e mai vechi, ar fi trebuit sa poti seta timpul.

Ai facut treaba cu contactul/firul?

Daca da,problema ta e undeva la interfata sau in alta parte zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care treaba cu contact/fir? Interfata o exclud din start! Multumesc de ajutor! Astept raspuns in legatura cu intrebarea mea! Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu cum functioneaza la un passat din 2007 fara senzori de lumina. Trebuie sa lase comutatorul pe faza scurta pt a avea functiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta stiu si eu, doar ca atunci cand o lasi pe faza scurta, piuie si ramane pozitia. Mentionez ca masina are xenon OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://sites.google.com/site/audiretrofit2/cominghomelights

Fa treaba de aici, dar ai grija ca la unii era necesar doar sa faca contactul o data, dupa aceea se scoatea firul.

Daca il lasau, primeau erori si farurile se comportau ciudat. Deci atinge doar o data masa si dupa aceea incearca codarea si vezi ce se intampla. Daca nu merge atunci lasa firul conectat si incearca si asa. Daca nici asa nu merge, modulul tau de confort s-ar putea sa nu fie compatibil.

In orice caz, comutatorul sa iti ramana pe pozitia zero, nu pe pozitii, si nici pe faza lunga.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Coming/Leaving Home
  • 1 year later...

Am încercat sa active CH/LV home cu vcds,biți  bifați ch active și ch home mode active , dar mai am și coming home logic care nu este bifat,mai este și coming home active cu drl active neuitat,am drl ,nu am senzor de lumina/ploaie, nu am Auto.

Am pus timpi de 20 sec și tot nu funcționează,ce sa ii fac, trebuie să trag fir de la pin 12 comutator E la masa.

Mașina e din11.2008 model facelift cu DRL. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind 2009 nu functioneaza fgara senzor de lumina. Poti sa ai doar CH manual.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manual ! Adică sa dau flash la ieșirea din mașina 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, bebeadi35 said:

Am încercat sa active CH/LV home cu vcds,biți  bifați ch active și ch home mode active , dar mai am și coming home logic care nu este bifat,mai este și coming home active cu drl active neuitat,am drl ,nu am senzor de lumina/ploaie, nu am Auto.

Am pus timpi de 20 sec și tot nu funcționează,ce sa ii fac, trebuie să trag fir de la pin 12 comutator E la masa.

Mașina e din11.2008 model facelift cu DRL. 

 

Ti-am mai răspuns si la celalalt post, pe aceeasi tema.....nu merge la cele mai noi,  facelift. Merge la non facelift 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!