Jump to content

Audi A3 Concept (2012)


EPoX
 Share

Postare recomandată

Audi A3 Concept da conturul viitoarei generatii

tn2012-audi-a3-concept-pic001.jpgtn2012-audi-a3-concept-pic002.jpgtn2012-audi-a3-concept-pic003.jpg

Vezi articolul complet si toate pozele: http://automotorclub.com/articole-2011/audi-a3-concept-viitoarea-generatie/

Primele trei desene oficiale au fost lansate zilele trecute.

Dupa cum era de asteptat partea frontala va fi la fel ca la celelalte noi modele de Audi pe care producatorul le produce in ultimii doi ani, dar acestia prezinta o mare surpriza in partea din spate si anume varianta sedan, mult asteptata de catre fanii marcii.

La Geneva va fi prezentat conceptul, pe cand la Frankfurt, in toamna va fi prezentata si varianta de serie.

In evidenta sare grila frontala, blocurile optice ce fac ca masina sa arate foarte agresiv.

Partea din spate duce a un coupe, adica un fel de Audi A7 mai mic. Sub capota conceptului ce va fi prezentat in martie la Salonul Auto de la Geneva se va gasi un motor Turbo cu cinci cilindri ce va fi capabil sa dezvolte 408CP, tractiune integrala quattro, aducand aminte acest concept mai mult de varianta supersportiva RS3.

Vezi articolul complet si toate pozele: http://automotorclub.com/articole-2011/audi-a3-concept-viitoarea-generatie/

2012-audi-a3-concept-pic001.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Am vazut saptamana trecuta in fabrica la Ingolstadt viitorul A3 si era hatch, spre deosebire de concept. Din ce am inteles, va fi lansat anul viitor.

Nu aveam cum sa-i fac poza, dar era la fel ca cel de aici.

364414045.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Superb interiorul, arata de parca nu ar fi pentru aceasta masina!

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pare foarte auster, inspirat dupa audi A1. Mai bine incercau sa copieze un A4 la interior. E un bord clean, poate prea clean :)). Schimbatorul de viteze in forma de minge aduce mai mult a golf, dar foarte frumos imbracat in piele, e pacat ca e automata, nu prea ajungi sa il atingi des :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am inteles ca vor lansa si un A3 sedan ceea ce este foarte bine. Cred ca mi-am gasit viitoarea masina. Ar fi dimensiunile potrivite pentru mine si ceva mai ok decat Jetta care lasa de dorit la interior, din pacate. Sunt curios cum o sa arate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Adevarat. Daca asa arata A3, oare cum va fi S3? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Imi plac exteriorul si interiorul dar cam multe terminatii la evacuare pentru 300 hp :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca v-a avea 4 terminatii. Ce nu imi placa la interior e ca au adoptat scrumiera ca pe logan.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 7 R in teste tot cu 4 terminatii este. Doua aparent au ajuns prea mainstream :))

La inceput nu imi placea design-ul minimalist al bordului adoptat initial de A1, acum si pe A3. Cu timpul mi se pare pragmatic, eficient. Ecranul slim care se ridica e de efect si nici nu pare la fel de mare ca la G7. Oricum 8inch este prea mult in opinia mea pt o masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Un A4 mai mic, dar care arata mult mai fresh ca design. Imi place mult :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine A3 Sedan. La scolarizare in februarie 2013 ne-au aratat A3 Sedan si A3 Cabrio si arata excelent ambele.

 

The Ego: Ecranul la navigatia MMI Plus are 7 inch, iar la radio MMI are 5.8 inch. Bordul este foarte aerisit si totul este la locul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A3 sedan e o masina facut ptr piete emergente si mai ales China unde inca mai sunt apreciate sedanurile.

In Europa de Vest nu cred ca o sa isi cumpere cineva asa ceva deoarece ofera acelasi spatiu ca un Sportback doar cu un portbagaj mai putin flexibil, in care poti pune doar o geanta de voiaj si un laptop datorita deschiderii meschine specifice sedanurilor.

In Europa oamenii de afaceri care teoretic s-ar multumi cu un sedan, cu siguranta vor lua noul A4 care trebuie sa apara cel tarziu anul urmator asa cum au facut in ultimii 20 de ani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Europa, si nu numai, oamenii de afaceri care se confrunta cu o criza economica destul de lunga, au inceput sa practice down-sizing-ul.

Asa ca daca poate da 35.000 de euro pe un Audi sedan in loc de 45.000 de euro fara sa piarda imagine, tinuta de drum, calitate, prea mult spatiu etc. de ce nu ar face-o?

Noua clasa de sedanuri compacte - Audi A3 Sedan, Mercedes-Benz CLA, presupusul Golf CC (daca o sa apara...) - o sa inceapa sa prinda din ce in ce mai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!