Jump to content

Bluetooth Octavia 2 FL


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

  • 4 weeks later...

Am o navigatie columbus si am mai cumparat un modulul bluetooth si nu se conecteaza la navigație ce trebuie sa fac sa merga sau ce modul sa cumpar sa fie compatibil cu o octavia 2 facelift 2011 1.6 tdi , asta este modulul meu . Va multumesc

temp0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum ai incercat sa il conectezi la navigatie si nu a mers? ai tras tot cablajul pana la navi, ai legat modulul la CAN, ai codat Gateway si Navi ? ai tras alimentarile potrivite de la panoul de sigurante? 

 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da il vede ca si modul testeru , nu da nici o eroare dar când dau search la bluetooth nu il vede , am pus modul si pe o octavia 2 facelift 2010 cu maxidot si comenzi volan , la masina asta la vazut bluetooth-ul dar a zis k nu este rsap tel si nu este compatibil 

Am luat modulu de pe masina celalalta si l-am conectat la mine ,  am bagat mufa in modul si sa conectat automat la navigatie modulul fiind asta 3c8035730d

Partea cu codatul a făcut-o un prieten eu doar am tras firele care au fost plug & play

Modificat de saymon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce telefon ai ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul cu nr 3c8035730 B premium merge pe octavia 2 facelift 2011 va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o afirmatie sau o intrebare?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare, am Gasit 3c8035730 b respectivul Modul pe net la vanzare, si nu stiu daca imi merge pe masina sau nu? mentionez ca am 3c8035730 pe masina montat de mine si cand activez bluetooth de pe tel. nu al gaseste , masina nu a avut bluetooth ,  nu am Maxi- DOT pe masina octavia 2 facelift  2011

Modificat de saymon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

antena are acel bluetooth?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa conectez modulul bluetooth pe o navigatie columbus , am tras firele de la antena gps și de la microfon și antena de la bluetooth prin bord și stâlp și plafoniera și către navigatie  și am conectat modul bluetooth la navigatie dar nu îmi vede  telefonul bluetooh  când dau search , și de aia ma interesa dacă merge modulul 3c8035730b , testeru vede modul bluetooth nu da eroare 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA. merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa il comand? Va multumesc mult 

Modificat de saymon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, comanda-l linisitit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am pe masina nici maxidot și nici comenzi pe volan , de asta mi-e frica și am zis ca , este mai bine sa întreb căci modulul costa 800 ron

Cel de la care vreau sa cumpăr modulul a zis ca, nu ar merge . Deoarece nu am comenzi pe volan și nici maxidot 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge, dar nu poti imperechea telefonul cu modulul pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În final am achiziționat maxi-dot de la un site de dezmembrări cu 600 ron și drept de retur de 15 zile și garanție 150 zile și asta seara am reușit sa codez ceasurile pe masina încă 200 ron dar a meritat merge și modulul bluetooth cu seria 3c8035730 pe masina , se conecteaza din comenzile de pe maneta de la ștergătoare . Va mulțumesc tuturor pentru sfaturi și ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul afișează și pe maxidot sms-urile  primite pe telefon android 

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, daca faci conexiunea Rsap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
ovidiu.tocaci

Buna,

Am si eu o Octavia 2 facelift din luna 11.2010, cu maxidot, am montat o navigatie Columbus rns510, iar acum as dori sa Montez un modul Bluetooth insa nu stiu ce cod sa aleg,merge 3c8035730b?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,

Daca am o unitate Swing, maxidot si comenzi pe volan, ce modul BT sa caut pentru a se potrivi?

Dupa achizitionare, ce pasi trebuie sa urmez?

 

Multumesc,

Daniel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unul cu 3C8xxxxxxx sau 7P6xxxxxx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/23/2017 at 11:32 AM, DanielStroe said:

Salut,

Daca am o unitate Swing, maxidot si comenzi pe volan, ce modul BT sa caut pentru a se potrivi?

Dupa achizitionare, ce pasi trebuie sa urmez?

 

Multumesc,

Daniel

daniel - imi aduc aminte ca ti-am postat link (nu cred ca aici..in alta parte unde ai postat) si ti-am explicat si pe in raspunsul la PM-ul trimis de tine, de ce modulul gasit cu 5N0 xxx xxx, nu este ok

Link-ul postat de mine, nu te-a multumit ?

Ti-l postez iar.... http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-3c8035730d-with-wi-fi-hot-spot-newest-version,id1734.html

si tie iti trebuie kit-ul de BT - microfon, cablaj, modul - nu doar modulul

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, nu am uitat sau trecut cu vederea ce mi-ai spus doar ca nu stiu ce modul sa caut. Mi-ai spus atunci ca cele cu 5N0XXXXX nu sunt ok.

Iar pretul din link mi se pare prea mare, voiam sa caut prin dezmembrari.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!