Jump to content

Bluetooth Octavia 2 FL


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

On 4/16/2012 at 9:10 AM, Al Bundy said:

Si azi a facut o alta figura, am activat voice control, i-am spus dial number, nu a inteles, i-am spus help si dupa asat nu a mai facut nimic, a ramas voice control active afisat pe display, si butonul nu mai face voice control. Trebuie sa vad ce are.

Cum se activeaza comenzile vocale ? Eu cand apas pe butonul dedicat im spune ceva de genul ca nu sunt actvate.

De asemenea, se poate face update de soft unitatii BT ? Patesc uneori sa se blocheze si sa nu mai raspunda la comenzi. De ex inchid convorbirea, dar pe dispaly arata ca ea continua. Si nici nu pot inchide RNS-ul. Trebuie sa sun din nou pe cineva ca sa isi revina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se activeaza cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 06.05.2016 at 8:49 PM, Al Bundy said:

@razvro   ce dotari ai pe masina? Ai maxidot ?

 

Da am maxidot si RCD 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci pune linistit un 3C8....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 08.05.2016 at 1:54 PM, Al Bundy said:

Atunci pune linistit un 3C8....

Multumesc pentru informatie. Pot pune orice 3C8 din lista de mai jos? Voi avea agenda si afisaj pe RCD510 Bolero si maxidot?

 

image.jpeg.6a3321ece4b3a9e86031c210de8f7b88.jpeg

Modificat de razvro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

35 minutes ago, F l o r i n said:

da

Ma bucur sa aud asta.. O sa ma apuc sa caut. BTW, vor merge si comenzile pe volan in ceea ce priveste BT?

Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

da - vezi la anunturi, avem colegi care au la vanzare.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am cumparat modulul de Bluetooth. Acum mai am nevoie de cablaj si microfon.

Unitatea este Bolero. Codul microfonului l-am gasit, insa nu stiu de ce cablaj am nevoie.

COD Modul BT: 7P6035730J

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAi bine luai kit complet, cred ca ieseai mai ieftin/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare,

La a mea O2 FL , echipare Elegance, si cu Bolero, nu ma pot conecta cu nici un telefon, fie pe Android ( samsung, allview, Blackberry, etc) sie de IOS. Imi vede telefoanele, denumirea lor, iar cand ii dau sa se conecteze imi spune ca nu este compatibil cu telefonul respectiv. Aveti idei va rog frumos ? Ce as putea face ???

Mii de multumiri.

 

Tiberiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti incerca sa stergi aparatele deja memorate. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sters aparatele memorate, multumesc pentru solutie. Am instalat o aplicatie pe telefon ... dar ajung mai tariu acasa sa o testez "bluetooth auto connect " se numeste, am pus-o pe Android, sper sa mearga.... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut cu respect,

Dragii mei revin cu problemea mea legat de bluetooth, daca cineva ma poate ajuta cu vreo idee, parere... 1 l de benzina,.... etc, i-as fi foarte recunoscator. Indiferent ce telefon folosesc, primesc mesajul de mai jos, desi pe masina a fost conectat un BB 9000 si a functionat, acum nu mai merge cu nimic, asta inainte sa cumpar eu masina, de cand o am de 7 luni nu am reusit sa ma conectez cu nici un tip/fel/model de telefon.

Please help !!!!

Bluetooth sk 2 FL 2009.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telefonele văd Bluetooth-ul mașini? E original de pe mașină? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din moment ce afiseaza mesajul pe maxidot, e original...

trebuie o scanare de erori, pentru inceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Da, este original, telefoanele nu vad bluetooth-ul masinii, decat invers... @andrei_221 nu am erori, absolut nici o eroare. Telefoanele trebuiau sa vada bluetooth-ul de pe masina ??

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

automat, cand il cauti.

Posteaza codul modulului - se afla sub scaun pasager - sa vedem ce model este. Eventual trage-l afara, scoate-i mufa pentru cateva minute, conectezi la loc si vezi daca merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok Florin, am vazut acest "reset" pe youtube..dar din ce citisem eu, daca tel nu e compatibil RSAP...e pos sa nu mearga, cum am timp ma uit ce mod e si postez aici.

 

Mii de multumiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

automat - daca ai un model Premium numai cu Rsap - codul incepe cu 5N0 xxx xxx - nu va functiona decat cu telefoanele care au astfel de functie. In acest caz, trebuie inlocuit modulul.

De aceea te-am rugat sa postezi codul, sa vedem ce ai tu pe masina.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin... am ghinion !

Un ajutor cu un modul compatibil aveti idee de unde pot lua.. nu f scump ? Mii de multumiri.

modul bl gmtiby.jpg

Imi puteti comunica va rog ce module bluetooth sunt compatibile cu masina mea ? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.S. Ca modele ma refer sa fie compatibil cu majoritatea telefoanelor mobile, care nu mai au RSAP.

Modificat de gmtiby2016
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ori un 5N0 xxx xxxD, 3c8 xxx xxx sau 7P6 xxx xxx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu am cu C la sf.. trebuie cu D sau celelalte modele. Ai idee unde pot gasi ? Si la ce pret ? Trebuie adaptat dupa montare ?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe Google - noi - ai zis ca sunt scumpe. Cauta la dezmembrari, anunturi, etc

trebuie codat, dupa ce-l montezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!