Jump to content

Calendar Golf III/Vento


Tracto
 Share

Format calendar !  

244 voturi

  1. 1. Ce tip de format doriti sa aiba calendarul ?

    • Cu specific climatic (ex. iarna fundal)
      72
    • Pe editii (ex. bon jovi/gti/gt/savoy/joker/new orleans
      111
    • Fara nici un specific anume (se alege doar poza votata)
      61


Postare recomandată

si eu sunt de aceeasi parere.asa poate fi folosit in mai multe feluri.:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Format electronic sa fie.

Legat de mostra ? (idei/propuneri/critici)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok burtiera de jos cu vwforum,in schimb nu prea imi place scrisul zilelor...ar putea fi personalizat pentru fiecare luna in parte,culori si fonturi diferite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ma mai gandesc legat de scrisul zilelor. M-am gandit sa folosesc doar fontul VAG (care l-am folosit si in mostra) dar o sa luam in calcul toate ideile si posibilitatile si vom alege solutia cea mai atractiva.

ANUNT IMPORTANT !!! INTRAM PE ULTIMA SUTA DE METRII !!! DUMINICA VOM FINALIZA CALENDARUL (dorim sa incepem la timp macar cu luna Februarie) ASA CA VA RUGAM SA POSTATI ULTIMELE POZE PANA SAMBATA CEL TARZIU !!! SPOR LA TREABA !!!

De asemenea puteti sari si cu idei/critici/opinii legate in mod special de mostra postata mai sus cu luna Iulie.

Multumim !

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos modelul dar as zice ca ar trebui puse si zilele saptamanii

si cine o sa aleaga pozele din calendar? cand se voteaza? cum se face clasificarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai stabilim care e ultima zi de votare (ora 23:59:59 :) ). Pana atunci fiecare voteaza o poza favorita din toate postate pana acum sau dintre cele ce se mai posteaza pana atunci (cine stie ce mai apare...) si la urma doar adunam punctajul. Primele 12 le bagam in calendar. Fiecare votant va vota alta masina decat masina proprie... Cu cat mai simplu cu atat mai bine, ca sa nu ne complicam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa cum a propus Byz in postul #20 cel mai usor e ca votarea sa se faca cu sistemul din dreapta jos, "Reputation given:" pentru fiecare din posturile cu poze. Stabilim o data limita si un numar de voturi pentru fiecare user (oricum sistemul este limitat la un numar de 3 likes/dislikes pe zi) si la sfarsitul perioadei o sa avem pozele "castigatoare" :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un pic cam complicat cu votul. Nu stiu ce metoda am putea implementa sa realizam cu succes alegerea.

Ar fi mai bine sa formam un juriu ?

Nu vreau sa ne blocam aici . Vreau sa termina calendarul pana la data de 1 februarie.

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dat fiind ca tu si cu gti va ocupati, eu zic ca voi doi din toate pozele sa alegeti lunile si masinile si sa creati inca un topic daca ne permite taz iar noi ceilalti membrii sa votam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa selectam pozele care credem noi de cuviinta intr-un topic si apoi voi sa votati ?

Ideea este ca nu sunt chiar asa de multe poze (cantitativ) dar ne descurcam....

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da eu la asta ma gandeam. asteptam sa isi dea mai multi cu parerea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate va ajuta pozele astea la problema cantitativa... poate nu :blah_:

Nu pot sa pun decat pe rand.

Si inca una.

post-47376-0-15009600-1296158223_thumb.j

post-47376-0-11792000-1296158225_thumb.j

post-47376-0-72277900-1296158999_thumb.j

post-47376-0-66472400-1296159112_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cateva de sezon...ca pentru iarna asa,needitate.

P.S. Golful cu suspensie sport poate functiona si iarna :))

dsc3928.jpg

dsc3922.jpg

dsc3926s.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai fratilor micsorati si voi pozele ,vad jumate de masina pe un monitor de 22" ! Folositi paint daca alt program nu stiti ! Deschideti PAINT click pe Image > Strech/Schew > Puneti 50 % in primele doua casute ! OK !

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-i click dreapta pe poza si deschide-o in alta pagina si nu vei mai avea probleme:)

Pai fratilor micsorati si voi pozele ,vad jumate de masina pe un monitor de 22" ! Folositi paint daca alt program nu stiti ! Deschideti PAINT click pe Image > Strech/Schew > Puneti 50 % in primele doua casute ! OK !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stia si el dar totusi e de bun simt sa micsorezi poza asa ca nu le mai tine partea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Open link in new window/tab nu merge pe Firefox...Daca dau click 2 pe poza e acelasi lucru ca si cum as da click 1.

Cand intru pe forum de pe netbook cu ecranul 10" si dau de pozele voastre imi vine "sa ma las de meserie"...

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A zis cineva sa le faceti de 10" ? Puteti sa le faceti de dimensiuni normale,2-3 MP nu de 10-12 MP !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot fi uploadate fisiere mai mari de 1 MB asa ca...

Poate am inteles eu gresit , pe tine te deranjaza dimensiunea fisierelor in mb sau in pixeli ?

Modificat de F. Tavi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!