Jump to content

Modificari Sharan


locdeparcare
 Share

Postare recomandată

Bun :)) atunci numai pun lupe.

Cat despre filtre si alea alea cam cat va costa o revizie (filtru aer, etc)

Si la discurile de frana daca le-a schimbat cineva, ati simtit vreo diferenta? ma refer la altfel de discuri decat cele care le-a avut masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pe fata discuri Zimmermann perforate.Diferenta se simte la franari dese in curbe(gen Dealul Negru),adica nu se "inmoaie" pedala asa tare si inca mai tine frana. :icon_thumright:

:offtopic: @juna incearca sa nu deviezi de la subiectul topic-ului cu intrebari gen "filtre,ulei",pentru asta posteaza in alte topic-uri si asta cu conditia sa nu se mai fi vorbit despre asa ceva(conform regulamentului).Asa ca mai intai "search" si daca nu gasesti informatia ce te intereseaza, cer informatii. :rolleyes:

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emy,nu sunt indemanos de felul meu si mai mult ca sigur voi strica bunatate de faruri incercand sa le pun lupe...Faruri tuning cu lupe AM chiar nu se gasesc??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit si eu zilele astea daca cumva gasesc faruri tuning pentru sharan. Dar nimic. Asbolut nimic. De aceea ramane optiunea sa ne facem noi unele. Eu lucrez si in fibra, si mi-ar fi destul de ok sa le fac, insa ...sa nu stau cu masina pe dreapta, mi-ar trebui al doilea se de faruri pe care sa lucrez. dupaia ... le-as desface pe cele de pe masina , as pune totul acolo, as monta la loc sticla si ... in mai putin de 1 ora ar fi gata masina.

poate mai in viitor o sa ma ocup si de asta:) deocamdata tre sa imi fac evacuarea ca am ramas fara ea :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrusel eu ma gandeam la filtre diferite de cele standard :) desprea alea am gasit tot felu de chestii pe aici, dar gen filtru de polen (carbon activ) nu am gasit nimica :).

Are cineva idee care e diferenta dintre ele? am vazut ca e in jur de 160 lei, pe langa filtrele normale care is 30 lei.

Si revenind la discurile de frana , cum se comporta cele perforate in timp? aprox niste km nu sti?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Ai vazut titlul topic-ului si descrierea lui ?Diferenta intre cele doua este(gaseai si pe forum,google...informatia asta) ca unul este simplu si altul este cu carbon activ(particole de carbune activ...nici intr-un caz vorba de tuning :lol: ) care filtreaza mai bine aerul care iti intra in habitaclu (numai permite sa treaca prin el tot felul de mirosuri de gaze de esapament de la masinile din fata..cica) si e vreo 70-80 lei(nici intr-un caz 160 lei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre toba sport ce sti? avantaje/dezavantaje? :rolleyes: evident cu filtru sport K&N :blah_:

:offtopic: ok @andrusel :) mersi de raspuns, deci nu isi merita banii :P pretul ti l-am spus direct de pe site de unde vroiam sa cumpar , era mai scump pt ca era bosch (140 lei , gresisem eu )

Captu22re.jpg

Modificat de Juno
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toba sport pe diesel e mai cu probleme. Nu scoate sunetul dorit, de aceea ca sa arate bine doar, i pui o finala sport si atat. Dar chiar si aia, tre sa o alegi bine sa nu baraie urat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma pasioneaza foarte mult sunetul :somnmare: ma interesa mai mult pentru filtru , vazusem la observatii si ma gandeam ca ar prinde bine :) zise careva mai sus parca ca raspunsu la acceleratie ar fi mai rapid cu filtru si toba sport :huh:

Faza e ca nici nu vreau sa se uite toata lumea cand trec pe strada dupa mine :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa il lasi asa ca e destul de bine. Eu am zis de raspunsul la acceleratie, insa ce alegi? Performanta si normalitate sau performanta +1% si zgomot ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raman la performanta si normalitate :D nu-mi place sunetu, numa astia cu bmw is obsedati de asa ceva :) urand acele masini raman la vw normal :X :blah_:

ceva idei de putere mai mare imi dati?:D

22Capture.jpg

de astea a auzit cineva? cum sunt?

http://www.power-tuning.ro/listare/listare/Tuning_inteligent_de_acceleratie/Sprint_Booster_pentru_ma_sini_cu_cutie_manual_a/5799/38649/VW_SHARAN_2000_.html

Modificat de Juno
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin si eu cu modificarile facute la sharan:

-la exterior:stopuri model 2004 si praguri inox

-la interior:

-plafoniere W8 "ambilight" in fata si in spate

-iluminarea clapetelor de deschidere a usilor

-leduri SMD albe aproape peste tot

-plafoniera din ultimul rand de scaune modificata sa se aprinda odata cu celelalte si cand deschid hayonul

-buton oem pt oprirea sirocoului pe distante scurte (intrerupe senzorul de temperatura de la stergatoare)

Pozele au iesit cum au iesit pt ca nu am trepied iar noaptea cu camera compacta...cam trebuie.Intentia conteaza.

Rugaminte:lasati topicul pt ceea ce a fost creat(modificari la sharan)nu o mai dati cu alte SF-uri ca iar iese tochitura.Se discuta pe alte topic-uri de filtre sport,cosum,cip,faruri cu lupa.Aici puneti doar POZE cu ce ati modificat la masina.Fara suparare.

post-10065-0-85127700-1294948110_thumb.j

post-10065-0-37814300-1294948126_thumb.j

post-10065-0-34635500-1294949341_thumb.j

post-10065-0-81161800-1294949376_thumb.j

post-10065-0-23521100-1294949399_thumb.j

post-10065-0-48892600-1294949422_thumb.j

post-10065-0-39427100-1294949437_thumb.j

post-10065-0-38266700-1294949473_thumb.j

post-10065-0-78757000-1294949486_thumb.j

post-10065-0-18678800-1294949497_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: @speedo sincer la categoria sharan nu am vazut altundeva unde sa discut despre tuning :vaidecapulmeu: si daca ma bag peste cei cu alte masini care nu cunosc asa bine iese mai rea tochitura :vaidecapulmeu: am patito pe alte forumuri :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

colegu cat ai dat pe " plafoniere W8 "ambilight" in fata si in spate si de unde le-ai cumparat

butonul pt intreruperea senzorului ai vre-un cond sa ne zici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru buton uita-te aici link

Plafonierele au costat cam 230 fara cabluri si mufa,270 cu cablu si mufa.De la colegul lile.

:offtopic: Ma scuzi ca tot ti-am dat ocupat zilele astea...m-ai prins nasol de fiecare data :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la mine scaunele din fata se pot intoarce amindoua iar la bord imi este aprins tot timpul becul aerberg de ce ar trebui sa-mi resetez comp.bord sau e vreo problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica mufele de sub scaun (asta daca ai in scaune fata),sau poate sunt sarite (unul din ele sau mai multe) :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eroarea de airbahg se reseteaza nnumai cu vag comul si asa vezi si ce airbag ti-a dat eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Bună tuturor !

Am un Sharan 1.9 TDI din 2002. Se pare ca nu m-am descurcat prea bine la montarea display-ului din bord deci am nevoie de alt bord. Al meu este

7M3920840N iar ceea ce am găsit este 7M3920840C. Nu ştiu care sunt diferenţele, dacă sunt sau nu compatibile.

Eventual poate ştie cineva vreun site cu specificaţiile necesare.

Mulţumiri tuturor celor care vor binevoi a mă lumina în acest sens !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar trebuia sa postezi in "n" topic-uri problema ta ?Era destul in unul singur si sa astepti raspuns de la cineva care se pricepe(Al Bundy,FLORIN....).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut prieteni! a auzit cineva daca se poate transforma un sharan din 2x4 in 4x4? banuiesc ca in afara de cutie viteze, cardan, grup si puntea spate n-ar mai trebui nimic...(am masina de 6 ani si merge prea bine ca s-o schimb :icon_cheesygrin: ).salutari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU trebuie alta cutie !!!!

Cutia de 2x4 este aceeas cu cea de 4x4 . Iti trebuie numai piesa din dreptul planetarei dreapta, aia are iesire de cardan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

ajutati-ma sa imi fac rost de niste praguri pentru sharan :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7m3 853 905

7m3 853 906

7m3 853 889

7m3 853 890 sant codurile pentru pragurile aplicate si suportii de prag,180 euro cu tva toata distractia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!