Jump to content

Audi Q7 - Sfaturi achizitie


imagecam
 Share

Postare recomandată

Halal coincidenta...

masinile nu se prea aseamana. De fapt nu seamana deloc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Asa cum zice si titlu vreau sa achizitionez un q7 cum nu am avut niciodata audi am cateva intrebari

La mmi cand am apasat navigatia mi.a scris ca nu este instalata adica nu era dvd bagat sau masina nu avea navigatie ??

La cati km trebuie facuta distrubutia asta daca e pe curea daca e pe lant doamne ajuta

La cati km trebuie schimbat uleiul la cutia de viteze si sistemul de transmisie

Ma poate ajuta cineva cu o serie de sasiu ? daca da astept pm atunci

Si orice sfat e bine venit :) va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic :D? si mai am o intrebare daca mmi este fara navigatie pot pune navigatie ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Poti pune navi, dar e destul de scump, mai bine iei unul portabil! Asa ca niste sfaturi de achizitie ar fi sa verifici butoanele de la MMI sa se apese bine gen sa nu fi varsat prprietarul suc sau ceva de genu, sa verifici butoanele geamurilor sa functioneze bine si sa mearga impulsul, iar daca are trapa, ai grija sa nu fie plasa aia deflectoare rupta sau gaurita ca vajaie daca mergi cu ea deschisa! Cam astea le-am descoperit la Q7-le pe care l-am luat noi recent. Distributia din cate stiu eu se schimba la 90.000 de km, dar nu stiu daca e pe lant sau nu. Multa bafta in achizitionarea masinutei, chiar isi merita banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multa bafta in achizitionarea masinutei, chiar isi merita banii.

...masinoaiei!

Daca e 3.0 TDI are distributia pe lant si ma indoiesc sa se schimbe distributia la 90000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate am pierdut acesta masina dar a aparut o oferta ff tenta si m.am dus la cei de la range rover :)

Modificat de rZv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Daca mai e cineva care vrea un Q7 sunt dispus sa-l vand pe al meu si sunt deschis si la variante auto mult mai mult pe wv sau skoda decat audi (am deja la firma o mica flota :2 skoda fabia 2008 ,un golf 4 si o octavie tour) . Ieri am bagat anuntul pe Autovit ( http://autovit.ro/audi-q7-C16449186.html )si cam de o saptamana pe Audi club unde sunt membru de 2 ani. Pretul negociabil de la care pot pleca este 27.000 euro plus tva insa la schimburi 30.000.

Am observat o anumita tendinta in sensul ca toata luma ar vrea sa-ti dea la schimb o masina mai ieftina supraevaluata si tu daca se poate sa le-o dai gratis.

Daca va intrebati de ce am devenit abea acum membru la voi este pentru ca imi doresc (de ieri) un tuareg 2010 4,2TDI si deja am vb la telefon cu 4 dealeri sa intreb de masina asta dar se pare ca nu exista pe stoc si mai astept pe vineri niste raspunsuri de la o reprezentanta.

p.s.

nu vreti sa stiti cit vor sa-mi dea cei de la autowelt pe masina.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

p.s.

nu vreti sa stiti cit vor sa-mi dea cei de la autowelt pe masina.......

Vrem sa stim de ce nu...

Nu e un secret ca Weltauto ofera preturi de nimic la buyback, dar decat sa chibitzam noi, mai bine ne spui tu cat ti-au oferit ei pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Salut. Ma intereseaza un Q7 an 2008, spuneți-mi la ce sa fiu atent in mod deosebit ? In afara ca o sa verific butoanele lumini etc, o sa vreau sa o duc si la o reprezentanta ..dar cam ce probleme ar fi pe acest Q7 ? Motor 3.0 D. Si e ok euro 4 sau sa mai pun bani pt un euro 5 ? Am un passat cc euro 5 si e parfum motorul asta e5. Mulțumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao pinned this topic
  • cogdao unpinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!