Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

Interesant...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am fost azi la Alex ptr ITP. Multumit ca de obicei de prestatia echipei-respectarea orei programarii precum si cum au decurs lucrarile ptr ITP. Toata stima ptr d-l inginer. Am sperat ca macar acum dupa 6 ani de cand fac ITP-ul sa nu imi mai blocheze RAR-ul masina-nu de alta dar ma grabeam tare. Am scapat acum. BTW-am primit si certificatul de conformitate ptr intern/extern potrivit legislatiei actuale in vigoare. Multumit pe deplin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am fost astazi  pentru schimbare garnitura capac motor si uscator AC  + incarcare cu freon. S-a miscat repede dl Ciprian si a lucrat cu grija, sunt f multumit, recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

buna ziua.

la service aveti aparat/pompa ptr. schimbat lichis frana ? ... la un passat.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, cascadoru said:

buna ziua, la service aveti aparat/pompa ptr. schimbat lichis frana ? ... la un passat, multumesc

nu avem acel aparat, lichidul de frana s-a schimba prin procedura clasica pana acum :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Locatia din Aparatorii Patriei-Berceni are alt chirias, nu ne mai apartine si nu ne mai ocupam de ea,

vom anunta ulterior la ce locatie se va muta mecanicul Ciprian, am considerat necesar sa anuntam si pe aceasta cale, pentru cine nu stia deja

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 8/29/2016 at 2:09 PM, volksman said:

Locatia din Aparatorii Patriei-Berceni are alt chirias, nu ne mai apartine si nu ne mai ocupam de ea,

vom anunta ulterior la ce locatie se va muta mecanicul Ciprian, am considerat necesar sa anuntam si pe aceasta cale, pentru cine nu stia deja

multumim

@volksman, te rog sa ne comunici unde s-a mutat Ciprian , presupunand ca s-a gasit o noua locatie ( nu stiu fiindca nu am luat legatura cu el personal, dar e o informatie buna pentru cei interesati ) . Mersi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare! Nicio informatie noua? Sa stiu daca imi caut alt mecanic sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
IliescuMihai

Recomand cu toata increderea, foarte de treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 minutes ago, IliescuMihai said:

Recomand cu toata increderea, foarte de treaba.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Inainte de a intra in posesia unui Touran 1.9 TDI din 2003 am trecut pe la Ciprian pentru o verificare generala. Ciprian si-a amintit de masina (pana prin 2009 a fost intretinuta la volksparts) si mi-a spus in detaliu la ce probleme sa ma astept pe viitor avand in vedere inspectia VCDS si inspectia facuta mecanic interior/exterior. Un mare multumesc pleaca si pe aceasta cale spre el. 

Legat de neintelegerile citite pe acest thread, personal consider ca genul acesta de incercare de a oferi satisfactie clientului este optima pentru persoanele beneficiar pentru care banii sunt un factor cheie in alegerea mecanicului. O reprezentanta are manopera mai scumpa/ timpi mai mari de interventie si urmeaza o procedura dictata de producator ce nu acopera toate exceptiile. Un mecanic de garaj poate sa faca "minuni" si in sensul bun al cuvantului DAR ce te faci cand le face pe cele in sensul rau si apoi ridica din umeri (in afara de a duce masina in alta parte nu prea ai ce face)?!? Al treilea modus operandi poate fi acest trio volksparts-mecanic-beneficiar daca exista dialog si bunavointa se pot rezolva 98% din cazuri. Si daca nu se rezolva tot poti sa iti micsorezi riscurile/pierderile foarte mult, dar e nevoie de dialog.

 

Am gasit si in Galati acest mod de a opera si pentru mine este cam cea mai buna alternativa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi 101 CP

Deci unde s-a mutat service-ul? Nu se mai mentioneaza dupa anuntul cu mutarea.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La aceeasi intrebare astept si eu raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undeva prin Ghencea dar, este f  ocupat.

eu nu m-am putut lipi de el deloc in urma cu 2 saptamani.

sunati-l pe Ciprian direct si discutati cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da-i un pm lui Volksman pe topicul Volksparts

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi 101 CP

Gata, am gasit :)

Este amplasat pe Prelungirea Ghencea, astfel: treci de Cartierul Latin, il lasi pe stanga in spate, urmeaza o benzinarie TSV, tot pe stanga. La aproximativ 500 m dupa benzinarie, pe stanga, pana in centura, se vede un drum de acces spre service. Drumul seamana cu o carare cu iarba pe mijoc, intre poteci. Succes celor interesati in a-l gasi! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi....ai habar de numele străzii?

Nu cunosc zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian nu este activ pe forum, nu are timp dupa cum ziceau si colegii de mai sus, de aceea am fost eu interfata de comunicare,

colaboram in continuare si cine a apelat la noi a fost indrumat catre Ciprian daca era domeniul lui de expertiza,

ma puteti contacta pe topicul de piese Volksparts sau pe mesaj privat, asa am mai multe sanse sa vad mesajul,

multumesc

On 13.05.2017 at 7:34 PM, T.J. said:

 Un mare multumesc pleaca si pe aceasta cale spre el. 

multumim, ii transmit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

pentru un schimb ulei, filtre (si posibil distributie) la Ciprian, cine ma poate ajuta cu adresa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 23.08.2017 at 6:51 PM, Myanad said:

pentru un schimb ulei, filtre (si posibil distributie) la Ciprian, cine ma poate ajuta cu adresa...

Ciprian este in concediu pana pe 7 septembrie, iti dau pe privat datele de contact daca mai poti astepta, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Schimbat azi la Ciprian : revizie DSG, Ulei si filtre si ulei Haldex.

Piesele luate de la Magazin Volksparts. Foarte multumit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

As dori si eu sa schimb o distributie la un Golf 5 1.4 TSI 122CP. Ma puteti ajuta cu un numar de telefon al acestui service in privat va rog?

Modificat de Blaz3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!