Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

Uite ca nu e chiar asa, omul mai uita daca nu lucreaza cu ele.

tu pe masina ai 2 antene, una alba si una curry, masina avand diversity antenna, mai bine zis sunt 2 antene pe masina. Si ambele pentru radio analog, nu pentru altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vicentiu1979

Multumesc f mult, Al Bundy! 

Aoleu, uitam ce-i mai important......  adaptorul sa fie cu amplificator de semnal alimentat la 12v sau fara?

Stima!

Modificat de Vicentiu1979
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut, am si eu o intrebare daca schimb modulul de can gateway imi cere codul la cd player? am achizitionat un modul cu litera H si soft S0142 prima data vreau sa inlocuiesc can-ul dupa care imi soseste si unitatea RCD 510. dar pana soseste sa mai folosesc RCD 500 ce il am pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU cere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am montat pe golful meu din 2009 Rcd330g plus, am activat din VCDS codul de camera, am alimentat camera dar nu imi apare imagine pe rcd.

Am cumparat si un delay timer si tot nu merge. E negru ecranul. Daca scot camera si bag in marsarier atunci nu imi mai apare tot timpul masinuta pe display cu senzorii de parcare ci apare mesaj ca nu este conectata camera.

Stie cineva cum se poate rezolva aceasta provocare? A nu imi merge nici mirror link cu S7 .... a mers la inceput apoi nu mai vrea.. sa fie de la software update S7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit si eu intr-un final sa inlocuiesc modulul can gateway, dar la radio aveam 2 optiuni radio digital si radio analog in momentul cand pun unitatea rcd 510 trebuie sa schimb si acolo? Pe digital?

si inca o intrebare acuma daca am inlocuit modulu can o sa imi arate si clima pe ecranul rcd 510? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

decadurabolin

Va salut. Daca am Passat B6 2006 highline, am avut rcd300, MFD2 si acum as trece pe Rns310, trebuie presupun alt gateway ?

Detin scanner VCP. Unde gasesc codul de gateway? Ca si meniu ma refer.

In functie de asta prespun ca vad si daca este necesar un upgrade sau nu.

Parerea voastra: merita de la MFD2 la RNS310 trecerea?

Cu stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca trebuie inlocuit modulul, mai gebraba desfaci acolo sub pedale alea 3 suruburi si dai jos plasticul ala si vezi direct pe modul ce cod si soft are.

RNS310 este a-3-a generatie de navi/player si din ce ziceau si colegii pe forum gateway-ul trebuie sa aiba min. S0079 ca sa nu ai probleme cu bateria.

nu este scump si nici nu se inlocuieste greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 este can gateway. Obligatoriu update sau inlocuire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, dupa montarea unitatii RCD 510 m-am pricopsit cu aceste 2 erori pe Radio. Una din ele banuiesc ca este de la antena radio pentru ca doar 1 cablu l-am bagat in RCD, (nu intrau amandoua) am comandat un adaptor dinala 2 in 2 trebuie sa vina. dar nu stiu cum sa scap de aia de auxiliar. 

35861446_1742031975886972_1707552072016068608_n.thumb.jpg.aa3b2e1b4a36ab159122f8504ec27c2f.jpg

Modificat de 01-YNU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codeaza fara AUX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intru pe radio si codez ca si cum nu ar avea AUX? scuze dar abia acuma le cam invat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cu vcds , intra pe radio si codeaza fara Aux

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua. Pe golful meu am urmatorul can: 

   1K0-907-530-V2.clb
   Numar VAG SW: 1K0 907 530 K    HW: 1K0 907 951 
   Component: J533__Gateway   H04 0021  
   Revizie:   H04 02    Numar serial: 280407F1001996
   Codare: 7D0F074007000002
   Atelier: WSC 00028 028 00001
   VCID: 2F6DA5BEBE1D4A3C88-807A

Acest can gateway are probleme cu descarcarea bateriei? Vreau in viitorul apropiat sa-mi cumpar o navigatie, inca nu stiu exact de care, oscilez intre RNS 510 OEM, RCD 330G sau ceva navigatie cu android, nu stiu care este mai ok. Vreau sa stiu daca o sa am probleme cu bateria din cauza navigatiei. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu K 0021 nu descarca bateria si afiseaza senzorii noi pe RNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut ! Vreau sa fac retrofit de la rcd 510 la rns 510. Imi spune cineva ce piese mai am nevoie? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ! Mai am o problema , nu pot conecta telefonul la masina , sa pot raspunde la apeluri de la butoanele de pe volan , cand apas butonul ,,,microfon,,, se opreste muzica .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Am un Touran din 2003 si vreau sa ii montez un RCD330G plus.

Am ocazia ca peste 3 saptamani sa merg in China si intentionez sa il cumpar de acolo.

Pot cumpara orice RCD330G plus, sau trebuie sa cumpar un anume RCS330G plus ?

Sau e mai bine sa cumpar RCS510 ?

 

 

 

Multumesc,

Marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

330g plus, recomand. Varianta cu Android auto și car Apple play

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut!Am incercat sa montez rns ul meu de pe passat pe un Touran al familiei si nu'mi recunoaste codul pin.Codul luat de la reprezentanta pe baza seriei unitatii rns 510.Am sunat iar la ei sa verific sa nu se fi facut vreo greseala , codul este cel dat de ei.Nu pot sa cred cate probleme pot intampina pentru un banal schimb de unitate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate cineva a schimbat codul acesteia.... altfel trebuia sa mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!