Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

Am înțeles...dar explic în felul meu...ptr că vreau să mulțumesc!

-Nu știu o boabă hengleză...acum  11k zile NU înțelegeam nici eu ...de ce veteranii din vremea mea, care construiau aparate radio cu lampi(muncă mare)se uitau la mine ca la un *florin* din zilele noastre ...cand faceam receptia unui program radio cu o antena,galena o diodă și impămantare și fară sursă de curent!

-vis a vis *e try and error*!

Mulțumesc Florin și colaboratorilor!

radio.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristescu Cristian

Revin cu o intrebare, am montat astazi cablul pentru unitatea Media-IN, functioneaza usb-ul dar acum nu mai este sincronizata navigatia la masina.. nu mai merg comenzile de pe volan si nu se mai stinge si aprinde navigatia cand pun sau iau contactul. Trebuie facuta vreo setare din tester? Stie cineva cum? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cablul la? Ce masina, ce unitate radio, etc....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristescu Cristian

Nu am mai specificat ca postasem nu de mult, scuze. Un Passat CC 2009 cu navigatie RNS510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica ce ai facut la cablaj...la firele de can. Eventual deconecteaza unitatea media in, sa vedem daca acesta iti face probleme 

Setare de facut, nu...codare banuiesc ca ai facut pt media in.

Pare ca navigatia ta nu mai are comunicație cu restul masinii, pe can

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristescu Cristian

Asa este, fuctioneaza parca independent de masina.. si ciudat ca nu am facut nicio codare din VCDS dar unitatea Media-IN functioneaza. O sa verific cablajul si o sa scot si mufa de la Media-IN sa vad daca se schimba ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristescu Cristian

Am reusit… in graba am legat firele nu tocmai bine. Noroc ca nu s-a defectat nimic. Acum fuctioneaza toate. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No, bine ca s-a rezolvat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Sal tuturor...am achiziționat de curând o navi after Junsun,canbusul a preluat comenzile dar nu reușesc sa rezolv cu trnsferul camerei marșarier originală RNS510 deși am luat și o mufa adaptor. Orice sfat e bine primit ...multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce adaptor ai luat ?

iti trebuie un convertor CVSB.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Convertor CVSB sau CVBS (Composite Video Baseband Signal) ? Cred ca despre CVBS este vorba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ceva ai nevoie RON 129.38  15%OFF | 26 PIN RGB to CVBS (RCA) AV Converter for Volkswagen Factory Original Camera Output to After Market Head Unit DVD
https://a.aliexpress.com/_mrmUqz8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ohttps://www.emag.ro/interfata-video-camera-marsarier-pentru-navigatie-aftermarket-conectata-la-camera-originala-vw-skoda-seat-audi-438890/pd/DTSVPPMBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=androidSal tuturor...am achiziționat de curând o navi after Junsun,canbusul a preluat comenzile dar nu reușesc sa rezolv cu trnsferul camerei marșarier originală RNS510 deși am luat și o mufa adaptor. Orice sfat e bine primit ...multumesc anticipat!

Asa ceva am achiziționat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!