Jump to content

Sfaturi achizitie Polo 6R si 6C


bantina
 Share

Postare recomandată

Salut. Am o intrebare pentru posesori: cat a durat la voi din momentul aflarii seriei sasiu, respectiv motor, pana cand a fost efectuata livrarea efectiva, cu masina in parcare, cum se zice. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nustiu frate... eu am dat comanda pe 21 iunie 2010 si tr sa vina pe 21 septembrie si p... de atuinci m-a suna si mi-a spus ca tr sa achit masina total si apoi va veni in 2 saptamani pt ca ea este in Romania a ajuns la Curtici.

De atunci ma suna sa imi zica ca mai dureaza o sapt adik azi si daca voi ati vazut-o am vazuto si eu.

Maine ii sun sa ma iau de ei ce mama naibii dureaza atat ca de atunci ma duceam eu pe jos la Curtici si o luam. Vi se pare normal asa ceva e nesimtire pe fata... tr sa zica de la inceput ba dureaza 3 luni pana ajunge in romania si inca un an pana ajunge de la Curtici la CT... nu stiu ce sa mai zic.

Va tin la curent cand o ajunge la mn... pana atunci presimt ca va mai trece mult....X( :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a durat 2 saptamani de la intrarea in tara pana la livrare...Si daca nu sunam sa ma interesez, mai asteptam un weekend pana sa ma anunte dealer-ul ca e pregatita! Se pare ca interesul celor din reprezentanta e sublim, dar e valabil pana la semnarea contractului :rolleyes: Oricum, timpul total de asteptare la mine a fost de 4 luni...dar a meritat pana la urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce timpuri uriase de asteptare.. Eu am dat comanda pe 9 dec si pe 19 feb a fost livrata masina , si mai erau si zapezi. 2 luni si 10 zile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok problema e ca la mine masina a ajuns la curtici de vreo 3 saptamani, a durat vreo 3 luni pana sa ajunga in Romania. Habar n-am cat o sa mai dureze :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- pe 21 iunie 2010 am dat comanda si avansul.

- pe 18 sep 2010 am fost sunat sa achit masina total ca ea este la Curtici si va venii in 2 saptamani.

- undeva pe 2 octombrie trebuia sa vina si am sunat sa intreb de ce nu a venit si mi sa spus ca pe 7 trebuie sa vina. nu a venit si nici nu mai raspunde la telefon dealerul. :-??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LVU, du-te la ei ca vad ca incep sa-si bata joc de client. E lipsa crasa de respect, s-au vazut cu sacii in caruta si pe urma nu-i mai intereseaza.

Totusi, eu am dat comanda mai devreme ca tine, e drept, cu 3 zile si am avut ca data confirmata de livrare ultima saptamana din octombrie. Sincer, ma indoiesc ca a ta sa fi ajuns in Curtici, ci mai degraba acum se pregateste de plecare. E doar o parere, poate ma insel. Oricum, vorbeste cu ei live sa vezi ce afli. Seria sasiu si motor ai primit-o?

Numai bine si tine-ne la curent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai asa mi-au zis ei ca a ajuns. iar in legatura cu seriile alea nu am primit niciuna si nici nu mi sa spus nimic legat de acele serii de la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lvu: Chiar e nesimtire din partea dealerului, credeam ca doar la mine a fost asa, insa se pare ca la altii e si mai grav... Vrei sa fi sunat de dealer a doua zi? Trimite un mail la adresa pe care ti-o trimit pe privat si aproape sigur vei fi contactat de dealerul tau... Chestie verificata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragii mei, sa va spun cum a fost la mine:

avans dat pe 20 iulie si masina asteptata la sfarsitul lui septembrie. Pe 7 octombrie m-au sunat sa-mi zica ca am fost reprogramat pentru sfarsitul lui.... decembrie.

ce parere aveti? Oricum am aflat din media ca VW are mari probleme cu respectarea termenelor de livrare pe plan european. Au o avalansa de cereri. Oricum este jenant sa astepti un polo mai mult de 5 luni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

no comment... nu-mi mai raspunde dealer-ul la telefon :unsure:)... daca nici luni nu raspunde ma duc peste ei...:)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu protectia consumatorului...Sa nu uiti sa ii mentionezi.

Ideea e ca ei sa pot folosi de banii respectivi pana cand va fi semnat PV-ul de predare-primire. Nu trebuia sa le dai toti banii decat in momentul cand semnai de primire.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e prea tarziu acum... asta e am furat-o. Am intrat pe (http://www.vw.ro/contact/contact_info_center/solicit_ri_vehicule_noi/termen_de_livrare/) si le-am lasat reclamatie. Acum vr sa vad ce se intampla luni.

Sa nu cumva sa-mi fi vandut masina lu altu k o sa iasa urat. va tin la curent.:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai avut noroc pe mn iar m-a amanat cu 2 zile pana cand afla daca vine :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am renuntat sa astept si mi-am retras banii de avans. Determinant a fost intervalul enorm de mare de timp de la comanda pana la livrare-5 luni

Azi am platit pentru un Fiat Bravo Sport Tjet/150cp exact aceeasi bani.Nu are scaune incalzite (ca in comanda pentru Polo). Vineri am masina.

Imi pare rau ca nu am Polo, dar viata merge inainte, nu?

Bafta Lvu. O sa urmaresc cu atentie cum se rezolva in cazul tau.

Modificat de hondabas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conteaza foarte mult si cat de mult isi da interesul dealer-ul pt ca la urma urmei el se ocupa cu livrarea la sediu. Daca nu are oameni competenti si nu stie ce se intampla in reprezentanta lui ar fi mai bine sasi caute altceva de lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu uitati baieti... traim in "ROMANIA" si asta ne ocupa tot timpul . maine am promisiune de la dealer ca afla daca masina pleaca din Curtici spre CT. A zis ca ma va suna la pranz. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hondabas, pacat ca nu te-ai alaturat clubului polo, insa ai dreptate, este o prostie intervalul asa mare. ce e peste 3 luni e deja inacceptabil. Si e clar problema de logistica, fiindca asamblarea nu trece de 2 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu daca mi-as lua o masina noua nu as lua din romania. as da un telefon in germania si maxim o luna as ridica-o:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat dealer-ul azi si surpriza. mi-a zis ca vb pe miercuri viitoare adik 20 oct si ma va suna sa-mi zica daca vine in saptamana aia sau cealalta... e jegmaneala pe fata. Astept sa vad ce ma mai minte si miercurea viitoare si cred ca am sa le fac o reclamatie sanatoasa. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am primit acum aproape 2 saptamani atat seria sasiu, cat si cea motor, dar de atunci nimic nou sub soare. Mi s-a zis ca voi fi anuntat cand masina va parasi Spania, dar de atunci dealer-ul nu mai are nici o noutate pentru mine. Cred ca va mai dura cel putin 2 saptamani pana cand va ajunge la Curtici.

Chiar nu pot sa inteleg de ce dureaza atat parasirea uzinei, de vreme ce masina e fabricata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dureaza, pentru ca...asa e la noi. Masina mea mi-a fost livrata abia la o luna de la data fabricatiei. In Curtici de obicei sta 2-10 zile, la mine a durat 14 pana banca a confirmat plata.

@alex8824 si lvu, daca vreti sa aflati un termen de livrare mai de incredere, trimiteti-mi un mesaj pe PM si va dau datele de contact ale unui oficial Porsche Romania care poate obtine aceste informatii.

In plus...stresati la greu dealerul, e dreptul vostru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este peste tot, nu doar la noi. Ati incercat sa verificati? La forumurile straine ma refer. Problema este la producator (probabil vina cade pe logistica, cum spunea un coleg). In orice caz, nu dealerul e principalul vinovat. El minte cat mai frumos cu putinta, ca dovada:

- pe 18 sep 2010 am fost sunat sa achit masina total ca ea este la Curtici si va venii in 2 saptamani.

- undeva pe 2 octombrie trebuia sa vina si am sunat sa intreb de ce nu a venit si mi sa spus ca pe 7 trebuie sa vina. nu a venit si nici nu mai raspunde la telefon dealerul. :-??

Clar ca dealerul a mintit. A trecut aproape o luna de atunci. Masina nu se plimba prin tara de atunci.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!