Jump to content

Skoda Fabia la dezmembrari!


Andrey_sxg
 Share

Postare recomandată

Cum spune si topicul, cred ca merita sa postam aici vreo locatie sau vre-un centru de dezmembrari unde am vazut prin drumul nostru o Fabia pentru dezmembrari. Ma gandesc ca oricand putem apela la vre-un astfel de centru, deci un topic util.

Incep eu: Pe centura Bucurestiului in apropiere de Popesti Leordeni e un centru de dezmembrari in care zace o Fabia, cred ca 1.4, argintie, cu volan pe dreapta, in perfecta stare si impecabila, mai putin farul din stanga spart si aripa stanga infundata. Restul sunt OK. Maine o sa fac o vizita sa vad daca imi da o janta de tabla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Florin

ai reusit sa ajungi la ei? eu caut usa soferului de la fabia, a mea a avut o intalnire cu un stalp :icon_thumright: si noua costa aprox 2.000 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cel de pe centura cand vii de la Glina spre Popesti pe dreapta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am mai ajuns acolo, am rezolvat altfel.

deci centru asta nu e exact pe centura, e pe soseaua berceni, aproape de intersectia cu centura. e pe partea stanga la cateva sute de metri cand vii dinspre centura, si pe partea dreapta, pe partea cu IMGB, cu halele alea mari, cand vii dinspre Aparatori.

Nu am mai fost dar tind sa cred ca este acolo, de cumparat nu o cumpara nimeni cu volan pe dreapta. iar usa din cate stiu era perfecta.

@Andrei_Florin: daca nu te grabesti, saptamana asta eu trec pe acolo ca am nevoie de un bandou la bara spate si iti spun cum sta treaba.

Modificat de Andrey_sxg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caut si eu paravant (cred ca asa se numesc) pt usi, de preferat negre

exista asa ceva? si daca da, c-am cat ar costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru usi sau pentru geamuri? :icon_thumright: asa se cheama, dar nu vei gasi la dezmembrari. vei gasi la Porsche la pretul de vreo 120 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Florin

nu e graba, astept sa mi zici si mie daca o mai au, la ce pret si un telefon,

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. luni iti dau un semn ca ajung sigur sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru usi sau pentru geamuri? :huh: asa se cheama, dar nu vei gasi la dezmembrari. vei gasi la Porsche la pretul de vreo 120 lei.

cred ca pe portiere se prind

tocmai de asta am intrebat aici, am cautat pe net si am vazut ce pret au si mi se pare c-am scumpe pt niste plastice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maracineni arges, telefon: 0765326244, omul spune ca a avut vreo 6 la dezmembrat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e graba, astept sa mi zici si mie daca o mai au, la ce pret si un telefon,

ms

azi am fost acolo. ori ai fost inaintea mea, ori ai ghinion dar usa nu mai era. lipsea si bara fata si cateceva pe la motor. la fel si scaunul stanga fata. in rest.. e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Com. Vinga, Jud. Arad - http://www.dezmembrarivinga.ro/

Eu am luat de la ei bare longitudinale portbagaj. Mi le-au trimis prin curier. Rapizi, seriosi si de cuvant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Florin

n am fost din pacate, se pare ca usile de la sofer sunt la mare cautare :D ori nu sunt ori sunt prea scumpe

mi-ar mai trebui un cablu de la macaraua de geam dreapta sau toata macaraua (am luat una noua de o calitate impecabila, montata sambata seara a crapat duminica dimineata la a 3-a folosire)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost eu si am luat bara spate de pe ea... vezi ca usa dreapta e intacta, deci si macaraua. Masina are geamurile electrice doar pe fata.

Modificat de cristi092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

de ce ai avut nevoie de bara spate? ai lovit-o pe a ta? daca da, mai ai cumva bandoul de la ea intreg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

pt cei din judetul gorj vedeti in musetesti ca are si fabia si octavia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

o centura de siguranta de la sofer , si o oglinda dreapta ! :D daca stiti ceva! va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

in Lumina, un centru unde sunt vreo 3-4 la dezmembrat, tel 0748950865

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lumina? ce e asta? stii cumva trimit si prins curierat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
ohne_zucker_06

Dinspre Bucuresti spre Alexandria, la aproximativ 20 km , este localitatea Stalpu, pe partea dreapta, imediat la iesirea din localitatea.

Aproape mereu au cate o Fabia pe acolo + multe parti de caroserie separat, deja demontate, in special bari fata/spate, usi , aripi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mai baieti, am si eu nevoie de ceva si nu am gasit pana acum.

Pentru stergatorul de luneta, mi-a sarit stropitorul!!!

Intr-o iarna frumoasa, am decis sa dau zapada jos si am dat din greseala peste el si rupt a fost. :(

Nu stiu ce sa fac ca nu am gasit!, si am observat ca la multe fabii* Stergatorul de la luneta are aceiasi problema!.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
stefanitza21

Da se pare ca ai dreptate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!