Jump to content

Dezactivare lumini de drum permanente


ECL
 Share

Postare recomandată

NU se poate face din soft.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FRE

    21

  • qwk

    15

  • Al Bundy

    12

  • Lvu

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

De curand mi'am achizitionat un polo, ma dispera luminile.

Cand pun contactul se aprinde faza scurta de o intensitate mica, comut pe  pozitii iar in acelasi timp se aprind farurile de ceata, si cand aprind faza scurta farurile de ceata stau aprinse si nu le pot stinge.

Am intrebat cativa "meseriasii lu' peşte prãzjit"si cica e normal???. Cum mama masi sa fie normal cand ceata trebuie folosita in conditii meteo nefavorabile.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce polo ai? Din ce an?

Pentru ca tu ai postat la 6R si in semnatura vad un 6N.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un polo din 2013, 1.2 tsi  66kw, parca cod motor este cbcz.

Sry daca am postat gresit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am si eu o problemă la un Polo 6r din 2011. Masina are senzor de lumini in parbriz dar comutatorul de lumini e normal, fara functia auto. Am fost la service si mi-a upgradat calculatorul ( nu mergea incalzirea in oglinzi) dar cand am ajuns acasa nu se mai stingeau becurile. Am fost inapoi la service si mi-a pus versiunea veche. Acum caut comutator de lumini cu functia auto dar nu am gasit. Voi cum aveti la Polo-urile voastre cu senzor de lumina, comutatoare simple sau cu pozitia auto?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa traduc cu google manualul din olandeza dar e greu. Ce am inteles e ca nu exista buton de lumina cu functia auto ( nu e nici o poza cu el). Intrebarea mea este : pentru a functiona iluminarea cu functia auto pe ce pozitie trebuie ținut butonul , pozitia 0, pozitia din mijloc sau pozitia din dreapta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am fost la electrician si comutatorul de lumini nu e cel original. Mie imi trebuie 6R0941531G apv dar am gasit cu J sau cu H la sfârșitul codului. Se potrivesc? Mentionez ca masina are proiectoare si senzor de lumini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!