Jump to content

Intretinere quattro


Northman
 Share

Postare recomandată

Salutare,

As vrea sa aflu cum se intretine o masina cu quattro, ce trebuie schimbat (ulei special, etc.), si cand.

Masina e A4 B7, cutie manuala.

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ulei cutie de viteze si ulei grup spate . La modele cu torsen cum e si cazul tau e un sistem mecanic fiabil. Recomand 75w90 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....din cate stiam eu torsenul este fara mentenanta... adica moare cu uleiul pus de fabrica.

daca nu este asa la ce interval de timp trebuie schimbat si ce recomanda producatorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la torsen din cate stiu eu nu se schimba.La haldex se schimba dupa cum urmeaza: la fiecare 30.000 km uleiul si la fiecare 60.000 filtrul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In carte ce scrie?... sau producatorul ce zice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

E clar la cate raspunsuri sunt aici, e plin de posesori de quattro competenti ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu este nici o mentenanta. cand pica ceva schimbi si gata. ce sa iti mai tot bati capu atata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iordache_octavian24

draku,poti accesa un club dedicat masinii tale simplu si eficient:google,scrii model masina si problema ta si vei fi directionat catre un astfel de club.numai bine si daca chiar nu gasesti astept un pm si iti trimit linkul.numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Salutare,

As vrea sa aflu cum se intretine o masina cu quattro, ce trebuie schimbat (ulei special, etc.), si cand.

Masina e A4 B7, cutie manuala.

Mersi!

Sal man,

poti te rog sa-mi spui cat ai dat pe masina, si cati km are?

Te intreb ca vreau sa-mi iau si eu una, A4 B7 2007 S-line full option (si cand zic full option, chiar este - are tot ce se poate pune pe ea) cu 85.000 km

Sunt curios cam cat ar costa....inca nu am aflat pretul....

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

la un Q7 3.0 tdi cam ce trebuie facut la sistemul de tractiune ?? revizie ? eventua costuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!