Jump to content

Montare difuzoare OEM sau aftermarket


Alinushu2007
 Share

Postare recomandată

vasilesatumare

de 2 x 2 fire de la cas pana la stalp, nare importanta ca in difuzor intra 4 fire?

grosimea firelor cums a fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu intra 4 in difuzor... 2 intra, 2 pleaca catre difuzorul de inalte. Din cass, ai doua (masa si semnal) pe stanga, doua pe dreapta.

Cumpara cabluri speciale de boxe ... pune de 1mm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vasilesatumare

Multumesc foarte mult Florin de informatii, abia astept sa ma apuc de treaba ;) :D o sa revin cu vesti bune (sper)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu am gasit un topic care sa aibe legatura cu problema mea asa ca postez aici. De 2 zile boxa dupa dreapta fata nu mai merge cum trebuie, adica se aude dar foarte incet si neclar. Boxa dupa partea stanga se aude perfect. Aveti idee din ce cauza poate sa faca asa? multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi la setarile canalelor ,poate e dat doar pe stanga, sau s-a ars un canal la finalul de la casetofon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de nemet_tt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este de la setari ca asa am observat ca nu mai se aude bine, am dat sa auda pe dreapta si se aude perfect in schimb pe stanga abia se aude daca este la maxim. Se poate schimba acel canal sau numai am ce sa ii fac?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-i jos fata de usa si probeaza cu alt difuzor si masoara difu dupa masina vezi ce zice

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce sa masor difuzorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu un multimetru. De regula impedanta difuzoarelor ("rezistenta") este de 4 ohmi sau 8 ohmi. Evident difuzorul trebuie deconectat de pe amplificator (din mufa) pentru a putea masura rezistenta exacta.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare.

Ma poate ajuta cineva cu un cod al difuzorului stanga portiera (cel mare)?

Al meu gajaie enervant de tare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut, si eu imi caut niste boxe pentru un passat 2007 si nu stiu ce model sunt cele de fabrica.imi poti spune de unde ai comandat si ce marca si cod au boxele respective? eventual un diametru..ms mult

IONUT - giovani20x@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare baieti ,am un passat b6 si nu am boxe pe spate,cautand pe situri am gasit boxele astea http://www.subito.it/accessori-auto/altoparlanti-volkswagen-vw-latina-48477668.htm si nu stiu daca se potrivesc,ce ziceti?au 16 cm cu suport cu tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VAd ca s-au montat doar pe golf si jetta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stie cineva daca se potrivesc cablurile de la boxele din spate de pe B6 cu conectorul de pe boxele de Golf 4 (cel din poza)? Vreau sa inlocuiesc boxele OEM de pe spate de la Passat (care baraie ca dracii aia rai) cu 2 boxe OEM de pe un Golf 4.

post-753-0-55435300-1360253316_thumb.jpg

Modificat de tlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimeni nu am mai dat pe aici? :D  vreau si eu boxe pe spate si nu stiu cum sa trag firele din stalp in usa.a fost o lovitura sa urc din mondeo meu cu 4 boxe jbl 938 amplificate de un kenwood de 1000w +un tun pioneer amplificat "the pump" 200w pe passat cu doua boxe stock :tuktuk: .am gasit boxele descrise mai sus si nu sunt sigur daca merg puse pe spate pentru ca nu am desfacut miciodata sa vad cum sta treaba pe acolo,sa nu ma nervez" ca bag tot ce am in mondeo si rup tot :icon_bounce:  :D .totusi as vrea sa patrez originalitatea si sa montez doua boxe normale cum ajung cu firele de la stalp in usa?are papuci sau cum?in spate la HU cum leg firele pt boxe?si inca o ontrebare sper sa nu fie off cum fac si eu o mufa aux la rcd300?pana oi pune o navigatie mai tre sa astept si nici hu universal nu vreau sa pun ca strica tot aspectul interiorului...mulumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai minic tras - firele - desfaci trimurile de la picioare, praguri, stalpi si fetele de usi - spate - asa o sa iti faci loc sa tragi firele.

 

La HU le legi conform schemei unitatii - trebuie sa-ti bagi si acolo, pinii in mufa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar cum bag firele prin usa?cum le trec din stalp in usa?mersi frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prin mansonul de cauciuc - ai mufa dintre stalp si usa. Acolo se baga pinii aferenti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva o poza cu mufa de pe cablul care duce la boxa spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pinii cum ii fac?

 

pinii nu ii faci.... se cumpara. Intai, cumpara difuzoarele, cablajul, dupa care o sa iti dau si ce pini o sa iti trebuiasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedem. Dupa cod, sunt de Golf-Jetta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva o poza cu mufa de pe cablul care duce la boxa spate?

Ce te intereseaza la ea?

Mufa din stalpul de la usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa stiu daca mufa de pe Passat (mufa tata din usa) e compatibila cu mufa mama de pe difuzoarele OEM de Golf 4 (poza de aici: http://vwforum.ro/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=355270)

Vreau sa schimb boxele din spate de pe Passat cu unele OEM de Golf 4.

 

merci frumos

Modificat de tlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!