Jump to content

Recensamant Sharan


remier
 Share

  

298 voturi

  1. 1. Combustibil

    • Diesel
      283
    • Benzina
      19
  2. 2. Motorizari

    • 1.8 T
      5
    • 1.9 TDI - 90 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 110 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 116 Cp
      162
    • 1.9 TDI - 131 Cp
      24
    • 1.9 TDI - 150 Cp
      2
    • 2.0 TDI - 140 Cp
      56
    • 2.0i - 105 Cp
      1
    • 2.0i - 115 Cp
      11
    • 2.8i - 174 Cp
      1
    • 2.8i - 204 Cp
      0
  3. 3. Versiuni

    • Advantage
      5
    • Carat
      3
    • CL
      13
    • Confortline
      31
    • Exclusive Edition
      2
    • Exclusive Edition II
      2
    • Family
      124
    • Freestyle
      6
    • GL
      13
    • Goal
      6
    • Highline
      39
    • Pacific
      3
    • Skater
      2
    • Special
      2
    • Sportline
      19
    • Trendline
      22
    • Tour
      3
    • United
      7
  4. 4. Transmisie

    • Manuala
      264
    • Automata
      38
  5. 5. Tractiune

    • Fata
      224
    • 4Motion
      18


Postare recomandată

Publicat (modificat)

Si pentru ca lista nu mai era de mult actualizata, sa le uram BUN VENIT, celor mai noi sharanisti care au venit pe forum: @GT-istu, @SuperIce, @locdeparcare, @iulistil2, @cornel1, @mcmeng, @alexander, @precis

01. Remier

02. Tijs

03. Manoka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

12. lehel

13. cwr

14. zippo

15. zatzus

16. riki_skater

17. capriss

18. Porcius

19. liviu pascu

20. gavanu

21. razvi_gyl

22. Emy D

23. liviu.vw

24. manescucristi

25. florinarad

26. transilvanu

27. mario0101

28. GT-istu

29. SuperIce

30. locdeparcare

31. iulistil2

32. cornel1

33. mcmeng

34. alexander

35. precis

....si lista continua :D

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:sbine:

aaaa, cum postez poze???

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

:)

aaaa, cum postez poze???

simplu, cand scrii mesaje, in dr jos apesi butonul Browse si te duci pe calea unde ai pozele in calculator, o selectezi pe prima apoi apesi butonul UPLOAD care e langa Browse, si tot asa cu urmatoarele iar cand termini apesi jos pe Add Reply :)

Si cand vrei sa citezi dintr-un mesaj anterior, nu mai lua tot textul, ci pastrezi doar cateva cuvinte sau randuri care te intereseaza, iar restul textului il selectezi si Delete.

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

locdeparcare

Multumim - Multumesc. Un fel de rau ratusca ramurica :ceuameni:. Crezi ca se poate face o iesire intr-un camping ceva cu Sharanele? Intr-un weekend? Daca a fost cineva pe undeva de genul - puteti recomda?

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si tot nu reusesc sa ma descurc cu pozele. Nu apare nici un upload ci doar patience during upload si de aici nu mai misca nimic... eu tot astept - si 15 minute am stat...unde gresesc?

Modificat de precis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa nu fie mai mare de 800kb dimensiunea totala a pozelor.Redimensioneaza-le...daca ai 3 poze le faci pe fiecare de vreo 250 kb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am observat ca majoritatea modelelor de VW pe acest forum au in aria lor cate un SONDAJ cu privire la motorizari si variante de echipare asa ca m-am gandit sa creez unul si pentru noi la Sharan.

Eu am facut un fisier Word care e atasat, si pe ar fi bine sa-l vedeti si voi si sa veniti cu propuneri de imbunatatire, daca nu am reusit eu sa cuprind toate variantele existente.

Apoi pe baza acestuia, moderatorul nostru a promis ca ne face UN SISTEM DE VOT CU BUTOANE, care va figura primul sus la Stiky.

Iar in acest topic continuam sa ne laudam si sa ne descriem masinutele.

Al doilea fisier XL, e un tabel complet cu datele pe care le-a postat fiecare pana acum, unii mai multe, altii mai putine sau chiar deloc.

M-am gandit ca e bine sa ne cunoastem mai bine, sa putem vedea rapid locatia si datele de contact ale fiecaruia, nu doar acea lista cu un nr. primit in ordinea in care am postat aici.

Ce parere aveti atat despre propunerea de a avea un sondaj cat si de fisierul XL cu toate datele ?

Recensamant_Sharan.xls

butoane_votare_recensamant.doc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SONDAJ cu privire la motorizari si variante de echipare la inceputul topicului la cererea voastra.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat :( Diesel, 1.9TDi, 131CP, Family, Manuala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SONDAJ cu privire la motorizari si variante de echipare la inceputul topicului la cererea voastra.

Multumim mult pentru SONDAJ si amabilitate moderatorului nostru ! :(

@sharanisti

Ceva pareri pro sau contra referitor la fisierul .XL din post#183, cu cei inscrisi pana acum ???

Cei "vechi" pot salva fisierul pentru a completa singuri datele lipsa, sau a face corecturi in cazul in care am gresit eu ceva.

Iar cei "noi" de asemenea, se pot inscrie in continuarea listei singuri si ataseaza fisierul inapoi pe forum in postarea lor de bun venit si de prezentare a faiton-ului personal.

Astfel nu mai e necesar sa copiem mereu toata lista si in plus zic eu, e bine sa vedem dintr-o privire toata lista cu membrii activi, locatii si date de contact in cazul in care vrem sa comunicam rapid, sau sa ne intalnim. :)

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bre ... motoarele TDI de 90 si 110 cui le-ati lasat ? Eu am AFN 110@140TCM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt orice solicitare de imbunatatire a SONDAJULUI >>> dati un PM la moderatorul nostru Kostas si se rezolva.

Completarea LISTEI cu membrii si datele acestora, se poate face deocamdata de fiecare, dar in viitor acesta lista va fi pusa de moderator intru-un topic inchis unde numai el va putea face modificari si completari, pentru a nu se pune acelasi fisier de zeci de ori pe forum.

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am adaugat si motorizarile de 1.9 90 si 110 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot adaugi,adauga toate versiunile:Carat,CL,Comfortline Family,Skater(al meu),Tour,Sportline,Special,Freestyle,Advantage,Pacific,United,Exclusive Edition,Exclusive Edition II+cele enumerate de tine (Family,Comfortline,GL,Goal,Trendline,Highline)

Nu exista 1.9TDI 145 cp,poate vroiai sa scrii 1.9TDI 150CP

Ottomotoren:

1,8

Modificat de Riki_Skater
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Riki_Skater--ce dotari ai mai speciale la varianta ta "skater" ?Eu stiam ca sunt 4 linii de echipare ,cel putin la modelul dupa 2000,trendline,confortline,sportline,highline(conform site-ului vw.ro).Variantele enumerate de tine nu cred ca au fost pe Sharan(pacific,tour,united :) ).

La fel cred ca ar trebui in sondaj si o rubrica ,care are resoftare.

;) Am vazut la tine in profil ca ai 142 cp,e resoftat ?De la cati cai ?Si de ce 142 cp?De ce nu 140 sau 145 ?Ai facut un dino? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva a votat gresit, apare o masina pe benzina, iar motorizarile sunt toate TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa votez si nu pot pt ca nu stiu ce varianta de SHARAN am

In carte la varianta scrie:

7M/SEA8CAUYXO1/SHARAN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motor ai AUY tdi de 116 CP. Versiunea ar trebui sa scrie undeva pe caroserie. Ai un sticker (Family, Highline, Trendline, Carat), sau o chestie lipita (GL,CL)

Cel mai usor afli dupa VIN, da un search pe net sau suna la VW.

Ca sa afli toate dotarile cu care a iesit masina din fabrica, te duci aici

https://erwin.volkswagen.de/erwin/performVe...leSearchData.do

iti faci cont, te costa 4 euro daca ai card visa si poti sa scoti PDF-ul cu fisa masinii. La 4 euro ai acces o ora, si poti scoate fisa pt mai multe masini.

Modificat de mcmeng
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am modificat pollul. Daca aveti altele postati aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

autokatalog

dai click pe link--->click pe Technische Daten--->sub Technische Daten f

Modificat de Riki_Skater
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat sa aduaug versiunea United II (09/2009-actual)

@andrusel "Tour"(06/1999-05/2000)a fost ultima versiune a Sharanului I,

United(10/2007-actual) este inca fabricat,ca si United II

varianta Pacific a fost intre(03/2007-10/2007)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca deja exagerati, ar trebui sa adaugam in sondaj numai versiunile si motorizarile celor care posteaza si au o anumita masina mai deosebita de restul.

Sigur, ele or fi existat in liste de fabricatie, dar la fel de sigur nu vor fi si posesori pentru fiecare din aceste modele pe acest forum.

Propunerea lui @andrusel cu rubrica pentru cei care au facut resoftare, e buna...dar atunci unde voteaza ?

La varianta originala, sau la cea modificata ?

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

propun asa:

1) la resoftare sa fie scris de exemplu caii obtinuti pe langa cei originali: 10-20 CP / 20-30 CP / >30 CP

sau

2) voteaza doar la resoftare , insa, poti face la fiecare motorizare 10 tipuri de resoftari cu x la puterea n caluti?

La varianta 2 ne complicam prea mult.

ps: votat: 116 cp, 1.9TDI (e clar ca motorina) , AUY (desi nu scrie in sondaj), Family, manuala.

Edit: nu se poate face ca sondajul sa fie public , sa vada toata lumea ce a votat fiecare?

Fisier "recesamant sharan.xls" actualizat :icon_thumright:

Recensamant_Sharan.xls

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici macar moderatorii nu pot vedea cine si ce a votat.

versiune de soft a forumului nu arata votantii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!