Jump to content

Recensamant Sharan


remier
 Share

  

298 voturi

  1. 1. Combustibil

    • Diesel
      283
    • Benzina
      19
  2. 2. Motorizari

    • 1.8 T
      5
    • 1.9 TDI - 90 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 110 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 116 Cp
      162
    • 1.9 TDI - 131 Cp
      24
    • 1.9 TDI - 150 Cp
      2
    • 2.0 TDI - 140 Cp
      56
    • 2.0i - 105 Cp
      1
    • 2.0i - 115 Cp
      11
    • 2.8i - 174 Cp
      1
    • 2.8i - 204 Cp
      0
  3. 3. Versiuni

    • Advantage
      5
    • Carat
      3
    • CL
      13
    • Confortline
      31
    • Exclusive Edition
      2
    • Exclusive Edition II
      2
    • Family
      124
    • Freestyle
      6
    • GL
      13
    • Goal
      6
    • Highline
      39
    • Pacific
      3
    • Skater
      2
    • Special
      2
    • Sportline
      19
    • Trendline
      22
    • Tour
      3
    • United
      7
  4. 4. Transmisie

    • Manuala
      264
    • Automata
      38
  5. 5. Tractiune

    • Fata
      224
    • 4Motion
      18


Postare recomandată

Haideti sa mutam discutia in topicul dedicat,dar totusi eu refuz sa cred ca daca webasto functioneaza in parametrii normali puteti sa sesizati ca motorul se incalzeste greu fara EGR,repet,refuz sa cred,iar daca webasto nu functioneaza puteti sa puneti si 3 EGR-uri ca tot nu se incalzeste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti, am reusit sa modific pozele cu utilajul numai ca le-am postat la sectiunea modificari.Cand o sa mai fac poze le postez .O seara placuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Buna seara ,

Imi adaug si eu o "veche noua achizitie" .

VW Sharan7M Trend , 2006 , 1.9 TDI ,116cp, cutie manuala , tractiune fata , varianta 2 locuri .

Sper sa fie o investitie buna .

Apropo , rog administratorul sa imi modifice modelul masinii in profil .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari nicu pentru achizitie,sa ai bucurii cu ea si fara accidente.cand poti si niste poze.Hai ca incet,incet se aduna posesori de sharanuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc din suflet .
O sa postez si ceva imagini curand .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit printre noi Nicule.Multi km cu cat mai putine probleme.Ce vrei sa zici prin "varianta 2 locuri" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A luat modelu de marfa cu 2 locuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc din suflet Adrian .
Sa stii ca ti-am citit cu atentie multe postari . O sa am multe de "importat  "de la tine.
Da , varianta cu doua locuri este cea destinata transportului de marfa . Asta e ! Era mai ieftina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa arata marfa .
O saptamana buna tuturor !


Scuze ca te-am "botezat " Andrusel . Nu m-am uitat pe profil si rationamentul meu a fost gresit . Trebuie sa dau un miel , nu? Parca asa se zice.
Si scuze pentru eventuale viitoare greseli . Chiar nu sunt deloc familiarizat cu forumuri , topic-uri si alte d-astea .
Promit sa invat.

post-120323-0-80992400-1396813139_thumb.

post-120323-0-27184900-1396813152_thumb.

post-120323-0-66682900-1396813169_thumb.

post-120323-0-75066000-1396813191_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar gaurile le ai pentru celelante 5 scaune?

 

Ce iti recomand eu. daca vrei sa tii masina un timp, schimba toate  lichidele, verifica tubulatuara dintr turbo si motor  sa nu ai scurgeri de ulei, si daca poti  fa niste loguri, sa stii de la inceput ce ai si ii mai trebuie.

 

Sa ai parte de ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos si vorba lui ANDRUSEL inca o negresa ca ale noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa masinuta multi km fara belele,peste vreo luna doua sper ca o faci autoturism cu minim 5 locuri nu??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nici o problema Nicule,dar daca vrei sa dai un miel e binevenit :))) Cat te-a dus masina ? Cat a fost taxa ?E mai mica la astea de transport ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mult mai eftina,undeva pe la vreo 370euro a platit,iar daca era cu locuri il spargea la buzunar vreo 4000 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nici o problema Nicule,dar daca vrei sa dai un miel e binevenit :))) Cat te-a dus masina ? Cat a fost taxa ?E mai mica la astea de transport ?

Hai ca am invatat sa raspund omului si la subiect :D (progresez nu degresez , vorba unui personaj pe care l-am cunoscut demult)

Problema cu taxa e mai incurcata . Masina nu e in tara . Voi veni cu ea acolo doar in concediu si asta pentru ca eu lucrez undeva departe .

In privinta valorii , da , este mult mai convenabil sa iei masina de firma , cu doua locuri . Dupa 10 ani , o poti inscrie in circulatie , cu 5-7 locuri , fara plati suplimentare .

Problema este ca proprietarul nu avea si scaunele din spate , motiv pentru care am negociat cat de jos am putut . M-a incatat faptul ca are numai 95000(!!!!)km , verificati , cu toate documentele de service .

In privinta culorii , suntem verisori (valabil si pentru Dan-Brasov), masina mea nu e chiar neagra . Este un maro inchis-LB4V-Samoa Pearl.

 

Sa o stapanesti sanatos si vorba lui ANDRUSEL inca o negresa ca ale noastre.

Multumesc Dane ! Si o sa am nevoie de informatii de la tine . In vara voi fi interesat de un service (mecanic) bun in Brasov .

Dar pana atunci mai avem timp de povesti .

Am raspuns si mai jos . Noi suntem mulatri , nu chiar negri .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si tot nai raspuns colegu,cit a fost masina oricum nu cred ca e un secret nu?si cu munca deduc ca esti prin tarile scandinave(DK)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicu,

Daca scopul este sa folosesti masina numai in timpul vacantei pe teritoriul Ro mai exista o alta solutie , si anume numerele de zoll pe care le poti comada cu livrare prin posta, repeti chestia in fiecare an si asa ai masina de vacanta, fara a avea de umblat la autoritatile Ro.

O alta chestie pe care tin sa ti o impartasesc este ca daca ai ales acest tip de masina are motor diesel, si vrei sa o folosesti numai o luna pe an atunci ai garantia mea scrisa si semnata ca in fiecare vacanta prima saptamana vei fi in garaj cu masina ptr a debloca turbo.

La acest tip de motor nu ii plac 2 lucruri curse scurte si parcare indelungata.

Dar stii tu banii sunt ai tai, alegerea e a ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NICU,   Bineinteles ca te vom ajuta ca de aia santem pe forum,sa ne ajutam sa ne sfatuim si sa socializam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicu,

Daca scopul este sa folosesti masina numai in timpul vacantei pe teritoriul Ro mai exista o alta solutie , si anume numerele de zoll pe care le poti comada cu livrare prin posta, repeti chestia in fiecare an si asa ai masina de vacanta, fara a avea de umblat la autoritatile Ro.

O alta chestie pe care tin sa ti o impartasesc este ca daca ai ales acest tip de masina are motor diesel, si vrei sa o folosesti numai o luna pe an atunci ai garantia mea scrisa si semnata ca in fiecare vacanta prima saptamana vei fi in garaj cu masina ptr a debloca turbo.

La acest tip de motor nu ii plac 2 lucruri curse scurte si parcare indelungata.

Dar stii tu banii sunt ai tai, alegerea e a ta.

Masina o conduc zilnic . E drept ca nu pe distante prea lungi , cam 8+8 km . Stiu ca diesel-ul vrea un pic mai mult , dar ii dau la vara cand vin in vacanta ;) . Imi pare rau ca am fost inteles gresit . Asa sunt eu , din pacate , cam monosilabic in exprimare .Oricum multumesc pentru informatie .

 

NICU,   Bineinteles ca te vom ajuta ca de aia santem pe forum,sa ne ajutam sa ne sfatuim si sa socializam.

Multumesc anticipat.Si bem o bere la mine in masina , ca e loc berechet :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Hello, hello

 

Tocmai am devenit un fericit posesor de SHARAN 1.9 TDI an fabricatie 2002/2003, model highline.

  

post-137158-0-87442800-1406059188_thumb.

post-137158-0-47203200-1406059205_thumb.

post-137158-0-55049200-1406059214_thumb.

post-137158-0-09596500-1406059226_thumb.

post-137158-0-87815800-1406059237_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa masinuta,multi km fara reparatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit in randul posesorilor de SHARAN .E faina masina si sa ai numai bucurii cu ea ,si fara probleme majore. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare. De o luna de zile am schimbat si eu passatul cu un sharan. An fabricatie 2002, nu stiu ce model este(unde sa ma uit?). Motorizare 1.8t cu 150 de caluti si GPL. Pana acum foarte multumit de ea. (cum pot incarca si o poza ca nu reusesc ?)

Modificat de tutulup
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit printre noi,sa o stapanesti sanatos,fara probleme majore.Si eu am schimbat in februarie Passat pe Sharan si sant incantat de schimbare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Silvian91imAuto

Felicitari, foarte interesante masinile. Highline si cea 1.8T :D ( cele rosii :P )

@tutulup Incarca aici, indiferent de marime http://imgur.com/ P.S. ce jante negre se vad in poza de profil?

Modificat de Silvian91imAuto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!