Jump to content

Recensamant Sharan


remier
 Share

  

298 voturi

  1. 1. Combustibil

    • Diesel
      283
    • Benzina
      19
  2. 2. Motorizari

    • 1.8 T
      5
    • 1.9 TDI - 90 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 110 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 116 Cp
      162
    • 1.9 TDI - 131 Cp
      24
    • 1.9 TDI - 150 Cp
      2
    • 2.0 TDI - 140 Cp
      56
    • 2.0i - 105 Cp
      1
    • 2.0i - 115 Cp
      11
    • 2.8i - 174 Cp
      1
    • 2.8i - 204 Cp
      0
  3. 3. Versiuni

    • Advantage
      5
    • Carat
      3
    • CL
      13
    • Confortline
      31
    • Exclusive Edition
      2
    • Exclusive Edition II
      2
    • Family
      124
    • Freestyle
      6
    • GL
      13
    • Goal
      6
    • Highline
      39
    • Pacific
      3
    • Skater
      2
    • Special
      2
    • Sportline
      19
    • Trendline
      22
    • Tour
      3
    • United
      7
  4. 4. Transmisie

    • Manuala
      264
    • Automata
      38
  5. 5. Tractiune

    • Fata
      224
    • 4Motion
      18


Postare recomandată

sunt nou aici si vreau sa ma alatur si eu recensamantului cu sharanul meu.

cateva date:

AF-2003,1.9TDI-PD,116CP.7 scaune,cumparata personal din germania in 2007 decembrie, la 115 000 km.(daca or fi "adevarati"). am acum 144 000 km si nu am avut mari probleme cu ea.am schimbat distributia(sa stau linistit),discurile frana fata ca erau uzate,capetele de bara la directie,amortizoarele spate,acumulatorul,fulia de la alternator, tot ce inseamna bucse din cauciuc la barele stabilizatoare,bielete antiruliu.am avut si eu probleme cu stergatoarele dar le-am rezolvat la un sevice(era gripat un lagar prin care trece axul bratului de stergator).am mai adaugat in felul asta ceva la pretul de achizitie dar oricum sunt foarte multumit.eu nu am familie mare dar cand am cumparat-o m-am gandit in primul rand sa aiba loc in ea "arsenalul" de scule pentru a ma deplasa la nunti.sunt muzicant si era foarte greu sa gasim pe cineva dispus sa fie sofer la formatie,sa stea noptile dupa noi oriunde mergeam sa cantam prin tara.

asa ca vedeti la ce mai poate fi util un SHARAN? :P

scuze!nu am pus poze ca nu stiu inca cum se face :) dar o sa invat si o sa postez cateva.

Modificat de mario0101
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit printre noi @mario0101 .Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km cu ea fara probleme (acum ca o parte le-ai rezolvat deja!) :) .Si lista continua:

01. Remier

02. Tijs

03. Manoka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

12. lehel

13. cwr

14.zippo

15.zatzus

16.riki_skater

17.capriss

18.Porcius

19.liviu pascu

20.gavanu

21.razvi_gyl

22.liviu.vw

23.Emy D

24.florinarad

25.mario0101

26.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegu', unde sunt pozele? Vrem poze :)

Asa Emy spune-i de la obraz...ca tu ai pus tare multe cu a ta. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Visit My Website

am adaugat aici cateva poze ale masinii mele de care vorbeam ieri...

si multumesc mult andrusel pentru urare! :)

Modificat de mario0101
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...........scuze!nu am pus poze ca nu stiu inca cum se face :beer: dar o sa invat si o sa postez cateva.

E foarte simplu sa pui pozele direct aici, dupa ce scrii mesaje sub acea ferestra in dreapta jos, apesi pe butonul ''Browse'' si cauti calea unde pozele in calc tau, apoi apesi butonul ''UPLOAD''....si tot asa dupa fiecare (poti pune mai multe odata)

E mult mai complicat si pentru tine si pentru noi sa le vedem asa cum ai procedat mai sus

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tuturor, bine ati venit!

sa faceti o scurta prezentare a masinii in aria Masina Mea, si puneti linkul in semnatura. Si apoi va barfim/discutam pe fiecare in parte :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.......

sa faceti o scurta prezentare a masinii in aria Masina Mea, si puneti linkul in semnatura. Si apoi va barfim/discutam pe fiecare in parte :icon_thumright:

Pai topicul tau >>> ""Sharan - My First Car, De pe masina de scoala, pe un sharan cu 116 caiuti ;)""...la care din cele 56 pag > (Masina mea) + 34 pag >(Cum sunt masinile voastre ? ) este ???....asa doar de curiozitate !

Cine crezi ca o sa aiba rabdare sa-ti caute postarile acolo si sa piarda timpul sa citesca topic-uri de genul:

"My little blue shark"..." Furia Mea :P"..."Leoaica Alba"... "My 1st Ride :x".... " My Beast"

Ghici ce marci sunt astea ???

Daca aici unde avem in sfarsit o arie SHARAN, nu iti place si vrei sa postezi acolo la "gramada", esti liber sa o faci....e alegerea ta !

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa Emy spune-i de la obraz...ca tu ai pus tare multe cu a ta. :flower:

Macar una am pus :) Hai ca fac si eu poze azi, dupa ce o spal :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu ai bafta mea. Eu cum spal sharanu, cum a doua zi ploua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit cu poze , cu sharanul meu din 2003, 1.9 TDI, 116 CP, 6+1 viteze, 7 locuri, dublu climatronic, cd player cu magazie 6 CD-uri , Incalzitor auxiliar, 6 geamuri electrice, inchidere centralizata, Incalzire in scaunele din fata, suport pahar fata, tavite pe scaunele din fata, 2 scaune pentru copii mici, geamuri ionizate, Oglinzi electrice, Fara piele, Fara Xenon, Fara tempomat, Fara BC, Fara jante aliaj (deocamdata)

Iata si pozele:

sharan13.th.jpg sharan12.th.jpg sharan9.th.jpg sharan8.th.jpg sharan6.th.jpg sharan5.th.jpg sharan4.th.jpg sharan1.th.jpg sharan2.th.jpg

PS: Transilvanu, asa am patit si eu: ieri am spalat masina si apoi a plouat :P Asta e. Cel putin stiu ca mi-am facut datoria fata de masina.

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie cel mai mult mi-a placut cea cu sharanu nespalat :rolleyes: , poza care nu ai postat-o aici :rolleyes:

Foarte frumos arata pe negru, merita si niste jante... pe cand vei putea.

Sa va stapaniti sanatosi :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc la fel! Uite si una cu el nespalat, imediat cum am ajuns de la bucuresti, iarna, dupa o fuga pe "autostrada" noastra plina de sare. Cand am coborat din masina m-am si speriat...ca era prea alb.

Ps: unde ai vazut poza cu el nespalat?

post-61162-1266785131_thumb.jpg

post-61162-1266785131_thumb.jpg

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor ,mi-am achizitiona si eu de curand un ..."cazan" :)) pardon Sharan ,rosu ca ouale de pasti si frumos nevoie mare .Nu stiu prea multe despre el ca inca suntem in perioada de tatonare dar sper sa se ridice la nivelul asteptarilor mele.Sa-l descriu un pic deci:An fab.2003,1.9TDI,116cp,cv TIPTRONIC 5vit,4 geamuri elec.,climatronic cu ventilatie si prin tavan,navi mare,volan si maneta fr. in piele,are toate cele 7 scaune,BC,geamuri cu tenta inchisa spate,siroco programabil...etc .Adica e modelul Comfort-line si au mai scris pe el si Family ca sa ma simt mai bine cand mergem cu totii la plimbare.

Nu reusesc sa incarc poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare si savoare :P de doua zile incerc sa postez si in sfarsit reusesc.vroiam sa ma inscriu si eu pe lista sharan-istilor :Driver: o mica descriere: motor 1.9 TDI,116 CP, dublu-climatronic cik am si siroco pe care nush sa-l folosesc ;) ... aaaa era sa uit fabricatie 2002 deocamdata 235.000 km ... nu prea reusesc sa pun poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folositi butonul Add reply, choose file, upload(sub casuta de editare,o sa gasiti acel buton de choose file si upload) !

Sau , puneti pozele pe http://imageshack.us/ , si copy paste la linkul de la "thumbnail forum code".

Bun Venit Gt-istu-le si Super Ice :blush: Asteptam poze...

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s6304796.jpg

s6304795.jpg

s6304794.jpg

cam astea sunt pozele disponibile deocamdata pe viitor daca schimb cva poate ma mai laud :icon_thumright: .... cu intalnirile ce se mai aude ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facem ...si pe tricou .. :)

01. Remier

02. Tijs

03. Manoka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

12. lehel

13. cwr

14.zippo

15.zatzus

16.riki_skater

17.capriss

18.Porcius

19.liviu pascu

20.gavanu

21.razvi_gyl

22.liviu.vw

23.Emy D

24.florinarad

25.mario0101

26.GT-istu'

27.SuperIce

28.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Greu cu postarile astea, ...am incercat azi sa fac un centralizator sa putem crea si noi un sondaj grafic cum au cei de la Golf sau Jetta, unde sa se poata vedea usor ce masini avem.

Sa nu mai trebuiasca luata cu copy/paste toata lista de cate ori mai apare un nou sharanist.

Nu prea am reusit deoarece nici macar la 4 puncte, respectiv:

-motorizare (CP->6 lipsesc, motorina/benzina-10 lipsesc, tip motor(AUY/AFN...etc)->25 lipsesc)

-cutie de viteze (manuala sau tiptronic->19 lipsesc)

-an fabricatie (2xxx-> 12 lipsesc)

-versiune (Family, Goal, etc -> 20 lipsesc)

nu sunt toate datele nici macar la jumatate din cei inscrisi pe lista actuala care cuprinde 28 de nume

Mai sunt cativa: liviu pascu, gavanu si transilvanu care nu au postat NIMIC !

Nu mai zic de poze, pe care in loc sa le insereze simplu cu butonul din dreapta jos al ferestrei in care scriu mesajele, unii pun diverse link-uri care ori nu se vad, ori sunt prea mari si se incarca greu. Ar trebui redimensionate macar la marimea de email.

Am reusit cu greu + 40%warn sa obtin pentru toti sharanistii acesta arie si e pacat ca nu o folosim eficient.

Vreau sa va spun ca moderatorii sunt acum foarte deschisi sa ne ajute, de cate ori venim cu ceva constructiv, numai sa le-o cerem si sa vada ca avem o activitate mai sustinuta. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

printre aia cu poze cat china sunt si eu ...scuze pentru chestia asta dar atat m-a dus capul :blah_: ... hai sa vedem cum putem face sa fie si la noi mai bine...un formular tip pe cae sa-l completeze fiecare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

printre cei cu poze pe link-uri sunt si eu :vaidecapulmeu: . as vrea sa-mi cer scuze pentru asta si sa incerc sa aduc poze acolo unde scriu.cred ca acum stiu! :icon_thumright:

sa nu raman dator cu datele despre masina o sa scriu acum.

asadar:VW SHARAN, FAMILY,1.9TDI-PD,115-CP,tip motor AUY,an fabricatie 2003,albastru metalizat,7 scaune(2 integrate-copii),cutie viteze manuala,ABS,ESP,parbriz cu degivrare,privacy glass pe spate,4 geamuri electrice,dublu climatronic, cu webasto neprogramabil,(clima nu e prin plafon),144 000 km.

daca nu e suficient,revin cu date dar atat am citit ca s-ar cere deocamdata.

va salut pe toti!

Modificat de mario0101
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda ... si eu sunt printre cei cu pozele cat blocul si tin sa-mi cer scuze pe aceasta cale si sa va asigur ca nu a fost nimic intentionat dar nu am gasit nicicum butonul de care zice REMIER si atunci le-am incarcat cu metoda descrisa de EMY D.

Cat despre dotari, sa le pun atunci pe toate pe care nu le-am mentionat in prima descriere ,deci :motor AUY, ABS, ESP, i ncalzire in scaune, degivrare parbriz fata(grozava functie), volan reglabil pe adancime/inaltime, scaun bebe in scaunele ext. din randul 2, tempomat, 147000 km( :icon_thumright: ), 4 airbag-uri ,scaune fata cu reglaj lombar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Emy

@SuperIce

@GT-istu

Frumoase masini sa le stapaniti sanatosi...arata super pe negru Emy asta ar fi prima mea optiune dupa verzitura mea.Cat despre poze mai bine poze mari in limita impusa de 800kb decat cu imageshack sa astepti sa incarce si chiar daca incarca mai tre' sa dai vreo doua click-uri.

Cam cum ar arata o intalnire cu 30 de sharane intr-o parcare ? :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!