Jump to content

Recensamant Sharan


remier
 Share

  

298 voturi

  1. 1. Combustibil

    • Diesel
      283
    • Benzina
      19
  2. 2. Motorizari

    • 1.8 T
      5
    • 1.9 TDI - 90 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 110 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 116 Cp
      162
    • 1.9 TDI - 131 Cp
      24
    • 1.9 TDI - 150 Cp
      2
    • 2.0 TDI - 140 Cp
      56
    • 2.0i - 105 Cp
      1
    • 2.0i - 115 Cp
      11
    • 2.8i - 174 Cp
      1
    • 2.8i - 204 Cp
      0
  3. 3. Versiuni

    • Advantage
      5
    • Carat
      3
    • CL
      13
    • Confortline
      31
    • Exclusive Edition
      2
    • Exclusive Edition II
      2
    • Family
      124
    • Freestyle
      6
    • GL
      13
    • Goal
      6
    • Highline
      39
    • Pacific
      3
    • Skater
      2
    • Special
      2
    • Sportline
      19
    • Trendline
      22
    • Tour
      3
    • United
      7
  4. 4. Transmisie

    • Manuala
      264
    • Automata
      38
  5. 5. Tractiune

    • Fata
      224
    • 4Motion
      18


Postare recomandată

Multumesc speedo!

offtopic: As fi foarte recunoscator daca mi-ati arata cum sunt ultimele geamuri electrice, ca n-am mai vazut niciodata cum functioneaza. :icon_thumright:

ultimele randuri de geamuri constau in 2 butoane asezate langa schimbatorul de viteza (stanga si dreapta lui) si se deschid ca la cele manuale(Sharan) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

<<Datoria e ca raia>> spune un vechi proverb ! Asa ca am revenit cu poze . Nu stiu in acest moment daca vor incapea ,sper !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nice car Capriss,multumim pentru poze...hai ca usor usor ne aglomeram :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sall,sant nou pe sit da nu si in marca vw,sa incep cu iubirea vieti mele sharanul,an 2003,1,9 TDI 116 cp,navi,pilot,scaune incalzite,6 geamuri electrice si atentie 970.000 km si functioneaza impecabil,uitam..albastru atmosfhere..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uau! 970.000 km e ceva, felicitari!

De cat timp il ai? Sau de cati km? Mai da-ne detalii... pune si poze ...

Sa o stapanesti sanatos in continuare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.......si atentie 970.000 km si functioneaza impecabil,uitam..albastru atmosfhere..

hai ca ma depasit mult la km...deci pot sa mai merg ceva, al meu are "abia" 570.000, numai ca nu a fost asa de ingrijit de stapanii anteriori...deci mai pica ba turbina....ba toba...ba nu stiu ce simeringuri pe la injectoare...din nov e in pauza prelungita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce sa zic,cred ca nu am mai bagat in seama in ultimul timp ceasul cu chilometri,984.580,sharanul e la mn din 2005,luna a 6 a,am luat o din belgia la 168.000,deci atentie,nici belgianul nu a luat o pt pescuit,si de atunci e la mn,uitam,eu fac romania italia o data pe sapt si mai am si o remorca de 500 kg agatata,toata ,,paguba,,care mi a facut o sharanul in km astia este,un kit ambreiaj cu volant cu tot,2 turbo si de 2 doua ori rulmentii fata,aaaa uitam,si din 50,50 de mii flansele de la amortizoare se duc din cauza greutatii,asta e tot,ce sa zic...o iubesc,jur!

nu am stiut ca nu ia si pozele cu rezolutie mai mare :screwy:

post-61251-1262810606_thumb.jpg

post-61251-1262811424_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca ma depasit mult la km...deci pot sa mai merg ceva, al meu are "abia" 570.000, numai ca nu a fost asa de ingrijit de stapanii anteriori...deci mai pica ba turbina....ba toba...ba nu stiu ce simeringuri pe la injectoare...din nov e in pauza prelungita :rolleyes:

post-61251-1262870242_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

01. Remier

02. Tijs

03. Manoka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

12. lehel

13. cwr

14.zippo

15.zatzus

16.riki_skater

17.capriss

18.Porcius

19.liviu pascu

20.gavanu

21.razvi_gyl

PS-Sa o stapanesti sanatos.La inca atati km :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte misto cu praguri si bullbar.

E cel mai mare "kilometraj" care l-am auzit pt un autoturism... si mai ales fara probleme majore! Stie cineva ce durata de viata da fabrica (nu neaparat pt Sharanuri)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citisem undeva,in jur de 400 000 spun majoritatea,dar am citit intr o carte de utilizare si de service la un Nissan Murano si scria 200.000.Acum cred ca se gandira niponii ca la motorizarea aia nu ai cum sa faci prea multi chilometrii.Vis-a-vis de chilometrii multi pe sharan,multi nu o spun ca mai vor sa mai si vanda masina aia,dar eu facand curse stiu care i media pe an la un sharanist de al meu,5000,6000 mii pe saptamina,faceti voi media :icon_thumright: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma incurajeaza cifrele astea :)

Bine, eu nu fac Italia sa merg si pe drumuri mai bune dar macar 600 mii daca ma tine as fi multumit.Dar nu as vinde-o nici atunci, mai degraba schimb motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

speedo,hai sa ti spun ceva,am facut compresia acum 2 luni pt ca se cam inmuiase sharanul si ce crezi?Mecanicul,pana sa incep operatiune,spune ca la carte compresia e 2,4,si eu ce am gasit?2,2 dupa aproape un mil de km.Si am gasit de unde venea si anomalia,catalizatorul infundat si nu mai evacua saraca,l am golit si la drum....

QUOTE inutil

QUOTE / REPLAY (citatul) ajuta cand se doreste citarea unui pasaj din alt post. Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, in caz contrar este inutil si interzis de regulament.

Foloseste te rog butoanele ADD REPLY sau FAST REPLY.

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt un fericit posesor de Vw Sharan Family, cu motor de 1.9 TDI, 116 caluti, 6 viteze, dotari "full electric", culoare neagra, facut la comanda in germania de catre fostul proprietar...

Totusi...sa scriu si dotarile: 6 geamuri electrice, oglinzi electrice, volan reglabil pe adancime/inaltime, dublu climatronic, cd player cu magazie 6 cd-uri, suporturi de pahare fata+ spate, webasto/ sirocol (nu stiu sigur care din ele e si cum se scrie exact) , 2 suporturi tip umeras pe tetiera, 2 scaune pentru copii mici, incalzire scaune fata, inchidere centralizata, (fara xenon , BC :beerchug: )

sharan.th.jpg

Deocamdata asta e poza pe care am avut-o la indemana. :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin si eu cu un sharan aici la recensamant... (e prezentat si la "Masina mea")

asadar :> :

vw sharan, 1.9 tdi, 85 kw, an 2005, 7 locuri si vreo 168.000 km

cateva din dotari: dublu climatronic, 4 geamuri electrice, computer de bord, tempomat, proiectoare,10 air-baguri,folie Ilumar pe toate gemurile(95% usi spate geamuri spate, si luneta respectiv 5% geamuri usa fata si geamurile acelea mici din fata), HU- blaupunkt si vreo 10 incinte acustice originale vw...

e o super masina de familie asa cum s.a mai spus, dupa parerea mea un om de greutate si inaltime medie sta foarte confortabil si pe ultimul rand de scaune(cu aceasta afirmatie vreau sa contrazic cele spuse anterior ca sunt mai mult "scaune de copii"), ii poti scoate randul 2 si 3 de scaune si poti cara orice cu ea(avand in vedere ca eu am si geamuri fumurii foarte inchise :>)

cateva poze din ultima excursie(scuze pt masina murdara si de zapada, dar n-avea rost sa o spal ca in putin timp era la loc plina de jeg):

http://img6.imageshack.us/img6/1643/dsc06200w.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/6517/dsc06113w.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/1387/dsc06198u.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/3922/dsc06114h.jpg

sa auzim de bine, Liviu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit printre noi,si la cati mai multi km cu ea fara probleme,si mai asteptam si niste poze din interior . :)

Si lista continua...tot se inmulteste :

01. Remier

02. Tijs

03. Manoka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

12. lehel

13. cwr

14.zippo

15.zatzus

16.riki_skater

17.capriss

18.Porcius

19.liviu pascu

20.gavanu

21.razvi_gyl

22.liviu.vw

.Bine ma baieti ,da ieri la intalnire doar un singur Sharan ?!!!! :D si un un proprietar de Sharan dar fara masina(@tijs) .Hai ca-i inteleg pe aia din tara (distanta,costuri..) dar din Bucuresti un singur Sharan ?!! :) ma plimbam printre masini si nu stiam unde sa o parchez(toate masinile erau puse pe caprarii :D ) si pana la urma am pus-o langa un Tiguan(nici macar un Touran prezent). :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Emy D l-ai sarit.Mai da repede se inmultesc sharanele..o sa ne faca stiky.Glumeam :D

01. Remier

02. Tijs

03. Manoka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

12. lehel

13. cwr

14.zippo

15.zatzus

16.riki_skater

17.capriss

18.Porcius

19.liviu pascu

20.gavanu

21.razvi_gyl

22.liviu.vw

23.Emy D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.Bine ma baieti ,da ieri la intalnire doar un singur Sharan ?!!!! :D si un un proprietar de Sharan dar fara masina(@tijs)

Daca veti face vreo intalnire la Sibiu, am sa fiu si eu prezent si chiar si atunci, depinde de timpul liber :icon_santa:

Este "grele" cu distantele astea :( si ne mai omoara si criza :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si eu sunt un posesor de Sharan , dar nu stiu cum sa folosesc site-ul sa pot posta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din 2007 am si eu un sharan 1.9tdi 131cp an 2004, model family,l-am cumparat de la reprezentanta din germania,la 125.000km acum am cu el 210.000km,sunt super multumit de masina, am si un trailer cu care am mai adus masini din italia si va spun ca se comporta excelent ,mai ales la consum ,in gol cu trailerul 6.5 l iar cu masina pe trailer 8.5l,am schimbat o data distributia,si discurile de frana pe la 170.000 ca s-au ovalizat.intre timp mi-am luat si jante de aliaj,mi-am montat tempomat ca nu avea,si am mai desfacut si curatat mecanismul de functionare de la stergatoarele de parbriz care s-au blocat ,am inteles ca e problema la sharan cu astea, ma alatur si eu listei voastre!

post-13690-1263766538_thumb.jpg

post-13690-1263766578_thumb.jpg

post-13690-1263766656_thumb.jpg

post-13690-1263767242_thumb.jpg

Modificat de florinarad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos si... bun venit la noi.

Abia la tine vad cum se prinde plasa aia,acuma vad ca mai trebuie niste inele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Si lista creste! Frumoasa masina , florinarad! Sa ai grija de ea si ea va avea grija de tine :)

01. Remier

02. Tijs

03. Manoka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

12. lehel

13. cwr

14.zippo

15.zatzus

16.riki_skater

17.capriss

18.Porcius

19.liviu pascu

20.gavanu

21.razvi_gyl

22.liviu.vw

23.Emy D

24.florinarad

Ps: am vazut ca de curand ne-au si despartit de Touran :)

@razvan_gyl, cati km mai ai cu sharanul? :o

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hop si eu cu un Sharanel. N-am poze la indemana, dar e identic cu a lui remier, doar mai batranel cu un an.

Hai sharanu' :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hop si eu cu un Sharanel. N-am poze la indemana, dar e identic cu a lui remier, doar mai batranel cu un an.

Hai sharanu' :)

nu ti-as dori sa fie identic cu al meu.....baietii stiu de ce !!! :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma rog, la prima vedere, ca ce-i mai incolo... fiecare are bubele lui stiute sau ne' :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!