Jump to content

Recensamant Sharan


remier
 Share

  

298 voturi

  1. 1. Combustibil

    • Diesel
      283
    • Benzina
      19
  2. 2. Motorizari

    • 1.8 T
      5
    • 1.9 TDI - 90 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 110 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 116 Cp
      162
    • 1.9 TDI - 131 Cp
      24
    • 1.9 TDI - 150 Cp
      2
    • 2.0 TDI - 140 Cp
      56
    • 2.0i - 105 Cp
      1
    • 2.0i - 115 Cp
      11
    • 2.8i - 174 Cp
      1
    • 2.8i - 204 Cp
      0
  3. 3. Versiuni

    • Advantage
      5
    • Carat
      3
    • CL
      13
    • Confortline
      31
    • Exclusive Edition
      2
    • Exclusive Edition II
      2
    • Family
      124
    • Freestyle
      6
    • GL
      13
    • Goal
      6
    • Highline
      39
    • Pacific
      3
    • Skater
      2
    • Special
      2
    • Sportline
      19
    • Trendline
      22
    • Tour
      3
    • United
      7
  4. 4. Transmisie

    • Manuala
      264
    • Automata
      38
  5. 5. Tractiune

    • Fata
      224
    • 4Motion
      18


Postare recomandată

Salut pe toti sharanistii(stiu ei cine :lol: ) si pe viitorii ! Salut si initiativa foarte buna a lui Remier de a face un recensamant de Sharanuri. Incep si eu cu o descriere a masinii mele:

VW Sharan,echipare Highline

capacitate motor = 1.9 TDI PD,116 cp

Euro 3;

cutie manuala 6 trepte;

6 geamuri electrice;

oglinzi electrice si incalzite;

computer bord(mare);

4 airbaguri;

inchidere centralizata+alarma cu pager;

interior piele +alcantara;

6 scaune individuale cu cotiere fiecare(se poate modifica usor aranjamentul lor);

2 scaune incalzite si reglabile ;

dublu climatronic;

webasto (functional);

pilot automat;

carkit Nokia;

insertii mahon;

torpedou frigorific;

dvd plafon 11,5 ";

etc.

Am adus-o din Olanda la 128 000 km(acum 4,5 ani ) in prezent are 220 000 km.Ma declar supermultumit de ea.Initial am vrut sa-mi iau un Bmw E39 ,dar in Olanda ,vazand-o, m-am razgandit :icon_thumright: si foarte bine am facut(unde m-ai dormeau copiii mei si chiar eu de cateva ori in vacantele mele ? :D ).

Atasez si niste poze cu "negresa "mea..

post-5886-1254836825_thumb.jpg

post-5886-1254836835_thumb.jpg

post-5886-1254836850_thumb.jpg

post-5886-1254837055_thumb.jpg

post-5886-1254837304_thumb.jpg

post-5886-1254837310_thumb.jpg

post-5886-1254837325_thumb.jpg

post-5886-1254837340_thumb.jpg

post-5886-1254837388_thumb.jpg

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot decat sa ma bucur ca ne adunam aici si suntem din ce in ce mai multi ! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lista poate continua

01. Remier

02. Tijs (s-ar putea sa ne paraseasca ,am vazut anuntul de vanzare pe autovit :icon_cry: )

03. Manooka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09.wvw

10.andrusel(ultimul,dar cel mai vechi de pe forum,cred,cu Sharan :D )

11.....

sper ca lista sa continue ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrusel,nu stiu daca o mai vand,astept sa iasa noul sharan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti

Sharan din 2005,116CP, Crom pachet/ neagra, parctronic

,ABS,ESP,5 geamuri electrice,oglinzi electrice si incalzite,parbriz incalzit,

proiectoare,scaune incalzite si reglabile pe inaltime,dublu climatronic cu tubulatura prin plafon pt fiecare loc,webasto, ,geamuri in tenta verde,7 scaune, cotiere fata,volan reglabil,navi,computer bord + pilot automat

achizitie 2008 Autohus DE... ce sa mai zic

120.000 la cumparare> 145.000 prezent

Foarte multumit de masina/ am avut Verdele mult ludat de spedo

Felicitari d-nu Remier om ce are cam de 1 an sharan si s-a virusat repede

aici e Ex verzulia mea dupa care si acum ofteaza sotia http://picasaweb.google.ro/agentia.venom/SharanSpalat#

tot din 2005 131cp foarte ok masina sunt foarte multumit de ea 127000km,merge ca si noua,este din germania si asta se vede,nu am avut nici o problema cu ea si cred ca o sa am sharan mult timp de acum incolo,bineinteles ca atunci cand va apare madelul nou il voi cumpara

post-55781-1254994108_thumb.jpg

post-55781-1254994116_thumb.jpg

post-55781-1254994123_thumb.jpg

post-55781-1254994135_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si intra danpoe cu numarul 11 pe tricouuu...

Bun venit si s-o stapanesti sanatos!

Modificat de speedo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

01. Remier

02. Tijs

03. Manooka

04. Speedo

05. vwraider

06. me-high

07. Tepes - Voda

08. motorand

09. wvw

10. andrusel

11. danpoe

Bine ai venit danpoe. Imi plac jantele tale la nebunie. Si vwraider are cam tot la fel. Criminale.

Deci am facut de o echipa de fotbal. Acum asteptam sa facem inca o echipa si facem un meci precum cei de la

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lansat o invitatie sharanistilor rataciti in cele 50 de pagini de la "Masina mea" si in alte arii ale vwforum sa vina "acasa", sper sa citesca cat mai multi mesajul si sa ni se alature :icon_thumright:

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci am facut de o echipa de fotbal. Acum asteptam sa facem inca o echipa si facem un meci precum cei de la

Eu nu ma bag...adica merg atat de atent sa nu-i fac nici o zgarietura, si sa risc sa o busesc pe toate partile ???

Pai aceia din filmuletul tau sigur nu platesc 5 ani rate la banca ca sa joace apoi fotbal cu masinutele.

Nici gand MM !

Propun sa ramanem la visul cu acea coloana nesfarsita de sharane care merg in excursie cu familiile si prietenii, mai bine sa le facem concurenta celor de la

, sau stiu eu ?...poate ne asociem la clubul lor...sau sa-i provocam ?...ce ziceti ? :icon_thumright: Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cei din Bucuresti de ce nu vin la intalnirile VwForum?Mai un subiect,mai o cunoastere,un suc,o samanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cei din Bucuresti de ce nu vin la intalnirile VwForum?Mai un subiect,mai o cunoastere,un suc,o samanta.

Eu pot vb doar pt mine: pentru ca sunt intalniri vwforum, adica majoritatea Golf, Passat, Audi, Skoda, Seat, tuning, si mai ales fitze...nu am vazut niciodata un Sharan.

Tocmai asta incerc sa fac aici, sa conving sharan-istii sa fie mai uniti si sa organizam impreuna cu familiile excursii ca si cei de la SAG :icon_cool:

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare regizat filmuletul.Faza de la secunda 53/54 e prea tare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La intalnirile din Tg Mures MANOKA nu a fost niciodata dat la o parte ca are Sharan, din contra ne-am minunat de masina, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost primit foarte bine la intalnirile din Iasi, iar acum in Piatra Neamt e la fel de bine. Doar ca suntem mai putini...

Discutiile noastre sunt cateodata aberante, dar daca ai probleme, fiecare ajuta cum poate: o diagnoza, un sfat, o cheie , un surub...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si in Buc e la fel, nu e dat nimeni afara, se ajuta baietii intre ei, se fac diagnoze, dar nu ai cu cine sa discuti ceva care e specific doar masinii tale.

Si in general mai ales cei tineri sunt pasionati mai mult de jante cat mai deosebite, tuning, cat mai multi cai putere, si mai putin de placerea de a iesi cu familiile la iarba verde si a se bucura de peisaje, ca doar masina e frumoasa si asa cum a facut-o fabrica, si te duce la plimbare si cu jantele ei standard.

Scopul recensamantului este sa ne adunam si sa facem intalniri, excursii, si o coloana cat mai lunga de Sharane.

Vreti ?....sau NU ?

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

: Rolleyes: mda .. Frumoasa Imagine cu Sirul de Sharane pe serpentine, numai ca ca a venit toamna si frigul.

Poate la primavara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...

03. Manooka

...

Simplu: Manoka - cu un singur "o"

Atasez si niste poze cu "negresa "mea..

Acele praguri de pe masina ta ai montat dupa? .. sau ai cumparat masina direct asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa ne oferi mai multe informatii? Cat au costat? Cum se monteaza (daca este necesar sa faci modificari la masina sau nu)? De unde le-ai procurat? Feed-back (merita? "fluiera" la viteza mare? etc.)

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le am montate de vreo 3 ani.Am dat pe ele vreo 6 mil cu tot cu montaj.Ele vin cu suporti(2 cate 2 pe fiecare parte) pe prinderea masini foarte solizi .Intre timp am vazut ca tipul de la care le-am luat nu se mai ocupa cu asa ceva .Am vazut m-ai multi pe net care comercializeaza asa ceva.Eu le-am montat mai mult de design(negru cu crom :) ) ,si nu au nici o treaba cu flueratul la viteze mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit lehel printre noi. O fi primul alhambra de pe forum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar sunt curios daca in afara de sigla difera cu ceva de Sharan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!