Jump to content

Kit OEM Cupra/FR/ Top Sport - Leon 1M


Roger
 Share

Postare recomandată

Deschid acest topic pentru a-i ajuta pe cei care vor sa schimbe look-ul stock cu unul de Cupra, FR sau Top Sport.

ATENTIE: nu se face referire la kit-ul de CUPRA R.

Cu ajutorul user-ului Alto Syncro Piese am obtinut preturile la zi si codurile exacte ale tuturor pieselor necesare.

In cazul meu, unele piese au fost cumparate second hand si altele de la reprezentanta.

Unele poze imi apartin, altele sunt luate de pe internet.

Preturile de la dealerul SEAT sunt in RON cu TVA inclus

Poza ETKA:

cuprasch1.th.jpg

Bara plastic: 1M0 807 221 AT GRU

post-10390-1275144073_thumb.jpg

post-10390-1275144139_thumb.jpg

post-10390-1275144210_thumb.jpg

post-10390-1275144331_thumb.jpg

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim Roger :) merge sticky

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salut,

stii cumva de unde as putea achizitiona o grila centrala tip fagure fara sigla seat pe ea?

Sau daca are cineva sau da la schimb o grila tip fagure fara sigla pe una cu sigla?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci.

Auch, intradevar, cam nasty pretu :somnmare:, doar ca akl e un set format din toate 3 partile, mie doar partea din mijloc imi trebuie

exclusive Design

perfect processing

easy installation

perfect fit

kit consists of 3 parts

sau ma insel??

Modificat de raulraymond
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa pare, 3 buc.

Din cate stiu eu, nu sunt prea multe variante de grila badgless de tip fagure. Cel mai bine cauti la cei care aduc produse de tuning, reper original nu exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Leon 1M au existat grile MATTIG, tip fagure, fara sigla.

Din pacate se gasesc foarte rar, pe e-bay: http://cgi.ebay.de/Seat-Leon-1M-Wabengrill-FR-TopSport-Frontgrill-/150516998174?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item230b83201e.

Calitatea materialului este mai slaba decat cea OEM, dar per total da bine. Atasez niste poze sa vezi cum arata pe masina

post-10390-0-18850900-1289450166_thumb.j

post-10390-0-72794600-1289450208_thumb.j

post-10390-0-64729000-1289450248_thumb.j

post-10390-0-17052300-1289450264_thumb.j

post-10390-0-75417300-1289450336_thumb.j

post-10390-0-54164300-1289450353_thumb.j

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi place la nebunie cum arata, tocmai de aceea tot caut. Cum zici si tu, se gasesc cam greu. Ms de pont-ul de pe ebay

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

poate reinvie putin topicul acesta. :)

stie cineva sigur daca 'Grila superioara radiador – 1M0 853 653 G 79 Y – poz 1ª " se potriveste pe bara de cupra r ?

de asemenea "Grila centrala cu sigla “S” – 1M0 853 651 J 79 Y" - daca se potriveste...

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur NU se potrivesc dar se pot bricola si adapta daca ai indemanare.

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Stiti cumva cum se numeste Kit-ul acesta din care am doar bara din spate?

As vrea sa o am si si pe cea din fata dar nu stiu cum se numeste kit-ul si nu am idee cam cat costa.

Multumesc

S5003166 resized Vw forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bara de Cupra R. Doar grilele costa aprox 120 Euro, iar bara vreo 400, noi.

La dezmembrari cam 1000 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult - Roger.

Ai idee sau stii ceva de vreuna de vanzare sau pe la ce centru de dezmembrari as gasi?

Salut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gaseste foarte rar bara asta, chiar si la dezmembrari, mai ales in Romania.

Ai mari sanse sa gasesti in UK, pe la 200 - 250 lire (de preferat ebay) insa e complicat cu transportul, pentru ca cei care le vand nu trimit decat pe insula (majoritatea)

Atentie sa nu te pacalesti cu polonezii care vad din fibra (noi). Ex: http://www.ebay.co.u...=item1c21869ad7

Uite una in Germania dar este crapata. Licitatia vad ca mai dureaza 2 zile: http://www.befr.ebay...984.m1426.l2649

L.E. intre timp m-am uitat de curiozitate in ETKA si apare 568 Euro, pret fara TVA, doar bara fara grile fara lip

Tot pe eabay si tot la polonezi mai sunt si originale dar scumpe:

http://www.ebay.de/itm/Seat-Leon-Cupra-R-front-stosstange-/180783395622?pt=DE_Autoteile&hash=item2a1787b326

http://www.ebay.de/itm/Seat-Leon-Cupra-R-1M-front-stosstange-/180769178333?pt=DE_Autoteile&hash=item2a16aec2dd

http://www.ebay.de/itm/Seat-Leon-Cupra-R-1M-front-stosstange-/180769997028?pt=DE_Autoteile&hash=item2a16bb40e4

http://www.ebay.de/itm/Seat-Leon-Cupra-R-1M-front-stosstange-/180769168187?pt=DE_Autoteile&hash=item2a16ae9b3b

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,

Sunt intradevar ............super. (da si scumpe)

O sa mai caut si cine stie , poate gasesc ceva convenabil.

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
lucky2004alex

salutare roger, sunt user si de pe club seat.ma intereseaza sa stiu daca pot pune si eu grile din astea..fara sa am bara de FR.Am avut in incident si farul stanga e busit, capota si grilele.astept raspuns.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Stiu ca esti si dincolo.

Da, poti pune doar grila fagure de sus pe o bara normala. Uite niste poze si un pdf cu montajul:

Practic trebuie sa decupezi grila mare ca sa o aduci la stadiul in care apare in prima poza.

Grila FR.pdf

post-10390-0-84906500-1332317308_thumb.j

post-10390-0-54916500-1332317326_thumb.j

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucky2004alex

si o gasesc la baietii de la alto syncro...sa inteleg.ms roger. sa vad ce pot face.nu stiu cum ar da cu grila fagure sus si jos normala.ce se intampla cu clubseat forum?e mort?ms roger.promt ca intotdeauna :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, are codul 1M0 853 653 G 79 Y.

Vezi in fisierul atasat cum arata si e tot pe negru cum ai si tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna Roger, ma bucur sa te intalnesc si aici. :)

Mai mult postez acest mesaj fiindca nu stiu de ce nu pot sa scriu si la aria vanzari masini, vroiam sa intreb unii utilizatori despre anumite aspecte.

In rest frumos forumul si de mare ajutor. 

Modificat de andreiberintan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca esti «Membru Primul Pas»

Conform regulamentului: «Membru Primul Pas» - este perioada in care un utilizator se considera in etapa «de proba». Se urmareste evolutia acestuia si i se poate retrage oricand dreptul de membru vwForum. In aceasta perioada nu este permisa postarea anunturilor de vanzare si nu are posibilitatea de deschidere de topic/thread nou in aproape nici o arie a forumului (face exceptie aria "Masina mea"). Membrii din aceasta categorie nu au acces in anumite sectiuni ale forumului care sunt rezervate doar membrilor. Vanarea de posturi in scopul obtinerii unui alt statut de membru se sanctioneaza cu warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt membru in perioada de proba de aproximativ 6 luni.

Cum pot sa trec la pasul urmator? Ma intereseaza dupa cum spuneam sa pot sa adresez intrebari referitoare la unele masini care sunt scoase spre vanzare

Nu doresc sa "vanez" posturi in acest sens.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citesti regulamentul vei vedea ca "perioada de proba" este de 1 an.

Dar daca vrei sa adresezi intrebari celor care vand, poti sa folosesti mesageria privata "pm"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!