Jump to content

T3 - jante aliaj


a_sorien
 Share

Postare recomandată

As vrea sa pun ceva jante aliaj , dar nu stiu zau ce sa cer la second hand...? Sa ma apuc sa le probez pe toate...sucks...!!!Ave careva idee ce ar mere...?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • booby

    19

  • nxtaz

    7

  • SamuraiJerk

    6

  • 13 Todesengel

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca nu ma insel la jantele de cobra ar trebui modificate prezoanele, am vazut multe T3-uri cu jante din aliaj pe multivan dar nu stiu daca asa au venit din fabrica sau au fost puse ulterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

depinde acum ce vrei sa pui daca vrei mai late eu am Keskin Kt1 pt busu meu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cel mai simplu e sa ceri jante cu prezoane 5 x 112, gaura centrala sa fie de 57 mm, si, latimea + diametrul in functie de cat ai pneurile. sau pneurile nu mai conteaza daca le iei cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am de Mercedes 124 pe 17 cu latimea de 225 parca :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

la t3 ai nevoie de janta cu diametrul de dispunere a gaurilor 5x112 gaura centrala 67 mm iar et intre 25 si 37 iar latimea merge intre 6j si 7j dar atentie daca vrei sa pui de aliaj ai nevoie de prezoane mai lungi sau mai exista niste piulite speciale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut.ce se intampla daca vreau sa schimb janta de ex.de pe 14toli pe 15 sau 16?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma ajuta si pe mn sa caut jante aliaj pt t3??caut de 3 zile pe net si nu am gasit cum a zis booby :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva in caransebes dar vrea 150 de euro si nu trimite pe curierat numai daca te deplasezi sunt de la un mercedes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

merg intradevar de la orice mercedes dar de obicei(90%) ai neevoie de prezoane mai lungi si gasesti greu ac la t3 difera fata-spate

si eu sufar de aceasi buba , am roti si n-am prezoane poate ne ajuta careva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ,pentru prezoane la roti poti incerca aici,http://www.alsteel-prodimpex.ro/prezoane/, eu am distantiere de la ei si am pus jante de t4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

ce alte modele de jante de aliaj mai merg pe t3 fara prea multe modificari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un set pe care scrie ca sunt de la mecedes e-classe si se potrivesc pe t3 dar sunt de tabla

Modificat de booby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut, am trecut de curand prin aceeasi problema, am cumparat jante de cobra si am vrut sa le montez, dar din pacate nu a fost deloc simplu. Pe fata a fost nevoie de o flanse deoarece janta atingea in amortizor si datorita flansei bineinteles am inlocuit si suruburile fata. In spate greutatea a fost si mai mare, stabndard suruburile au 35 mm, insuficent pentru a putea monta jantele, trebuie de 45 mm ca sa poti monta janta de cobra, dar datorita distantierului fata a trebuit sa gasesc suruburi de 60 mm...o intreaga nebunie. Dupa indelungi cautari ama gasit pe un site din anglia un kit special de T3, cu distantiere fata si spate de 20 mm, prezoane si piulite fata, suruburi si piulite spate...si am rezolvat problema. Cost cu tot cu transport 105 Euro.

Oricum a meritat tot efortul cu jantele, masina arata si se simte altfel...

post-68451-0-66990900-1323201689_thumb.j

post-68451-0-61892600-1323201709_thumb.j

post-68451-0-09760200-1323201727_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut daca jantele aveau et 25 nu mai trebuia distantiere si va trebui sa ai grija si la usa laterala daca pui distantiere mai groase de 10 mm sar putea sa frece usa in anvelopa.felicitari pentru masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele sunt deja pe masina, usa trece cam la 10 mm de roata spate. Multumesc pentru felicitari.

Aproape gata de drumetie...

post-68451-0-50250900-1323273402_thumb.j

post-68451-0-22244900-1323273429_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, ce dimensiuni au anvelopele,al meu este syncro si am pe el 215/80r15 si jantele au et 55 dar am distantiere de 30 mm si latimea de 6j si trece usa foarte aproape de anvelopa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, nu mai stiu exact, dar cred ca sunt 205/65/15 si din cate imi aduc aminte ETul parca era 35.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Unde ai gasit veranda exterioara, si pe la ce pret?

Tanjeste si bus-ul meu dupa asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa discutati ontopic.Discutiile astea le purtati pe privat.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

ma poate ajuta cineva cu o janta sau doua eventual,ptr bus-ul meu,modelul din foto? am trei simai imi trebuie una

post-111929-0-66412700-1349108267_thumb.

post-111929-0-09537300-1349108278_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva in genul asta stiu eu la cineva dar are tot setul daca vrei pot sa intreb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca sunt doritori, am un set de jante din aliaj cu cauciucuri in stare buna buna de tot. Jantele au fost sablate si vopsite profesional si au fost usor modificate gaurile prezoanelor la strungar, pentru a se potrivi perfect la T3. ....

Apropo, sunt jante de cobra si sunt pe 14"

edit.

Foloseste aria vinzari pentru asta.

20. Forumul are definita o sectiune speciala dedicata anunturilor de vanzare, cumparare, prestari servicii. Postarea unui anunt de acest gen in orice alta arie se considera abatere si se sanctioneaza cu warning.

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!