Jump to content

Stopuri LED (Touareg 7L)


msclemike
 Share

Postare recomandată

Mi se par f tari si chiar am contacat tipul, care e din Rusia, si mi-a spus ca nu are asa ceva pe stoc si ca se fac la comanda, dar trebuie sa cumpar eu stopurile spate si sa i le trimit,asta pentru ca in Rusia zice el sun scumpe, el le face si le re-trimite inapoi. I-am zis sa imi scrie un cost cu totul, nu prea am incredere dar m-i se par extrem de interesante, si nu gasesc absolut nicaieri asa ceva :P

http://www.youtube.com/user/LedTechnolog#p/a/u/1/X1soG89jAik

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

claudiu1981

intr-adevar, sunt foarte tari (in genul noului touareg) tine-ne si pe noi la curent cu noutatile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata superb....oare nu face nimeni asa ceva la noi?? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uauu chiar arata superb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda....ideea e ca cere dupa parerea mea putin cam mult....1200eur cu livrarea inclusa pana in romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

msclemike intradevar e cam mult insa doar tu sti daca merita sau nu.Dar e chiar foarte misto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Arata senzatie!

Cat ati fi dispusi sa platiti daca le-ar face cineva aici, custom, la Bucuresti?

eu as decarta vreo 800eur, pt cat de misto sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E licitatie?

Eu as astepta sa se ieftineasca tehnologia. Criza te invata sa renunti la cheltuielile pe gadgeturi inutile. De acord insa ca arata foarte bine.Insa cata motorina cumperi de 800

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e licitatie, ma gandeam ca in functie de ce sume suntem dispusi sa cheltuim (CERERE) poate reusim sa motivam niste 'localnici' pasionati sa faca treaba aici (OFERTA)

CEREREA intalneste OFERTA = business, win-win :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CEREREA intalneste OFERTA = business, win-win :)

Corect.

Insa momentan Romania e praf, ma uit la televizor si vad cum isi dau in cap pensionarii, medicii, profesorii... cu jandarmii in Bucuresti...ma crucesc si ultimul meu gand este sa-mi schimb stopurile la Touareg.

In alta ordine de idei...am observat ca orice accesorii pentru Touareg (fie originale sau nu) au un pret mare spre exagerat. Adica un pret normal inmultit cu pi (unde pi=3,14) cum imi place mie sa spun...:). Preturile la astfel de accesorii sunt la acelasi nivel sau mai scumpe cu cele pentru Mercedes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se par super super ! Asa am vazut ca are si Golf VI GT, GTI si imi plac foarte mult. La cei 500 lei puteti adauga si aprox 100lei transportul spre Rusia dar totusi pentru un moft ce face masina deosebita nu mi se pare exorbitant (nici ieftin ca braga) - as tine masina pe tusa 2-3 sapt sa fac economiii pentru niste stopuri din acelea :P. Ma atrage mult tehnologia LED :)) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se par super super ! Asa am vazut ca are si Golf VI GT, GTI si imi plac foarte mult. La cei 500 lei puteti adauga si aprox 100lei transportul spre Rusia ...

La care 500 de lei te referi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Se vede de la o posta ca e o improvizatie facuta de unu' la el in balcon... Daca erau facute de vreo firma aftermarket mai era ceva dar asa... cred ca valoreaza 200 euro cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Master Auto System

Foarte tare arata stopurile.Ceva cereri concrete sant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit o firma din Lituania parca...cuberra care mi-a facut o oferta de pret destul de buna cu tot cu stopuri la 621eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Cateva modele de led-uri ...

post-30874-0-67135100-1339017902_thumb.j post-30874-0-53417400-1339017914_thumb.j post-30874-0-01992400-1339017928_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Da...arata f bine...era cazu sa apar si pe piata autohtona ceva...astea din linku dat de tine m-i se par mult mai reusite decat cele postate de mine acum 2 ani, pretul iar e foarte foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
Master Auto System

-stopuri full led /bar Dectane carDNA black/red/smoke cele mai reusite din punctul meu de vedere

Stopuri touareg Dectane CadrDna (2).jpg

cardna.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, daca e sa dam cu parerea - mie imi par groaznice - strici aspectul unui Touareg 7L, cu asa ceva.

Dar acum tine de gusturile fiecaruia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Master Auto System

De unde le gasesc? ce intrebare este asta? aria Touareg 7L daca nu s-a mai scris 5 ani care este problema .este cumva inchis sau daca nu s-a mai scris hai sa nu mai scrie nimeni ca au trecut 5 ani. Daca ai o informatie utila /benefica pentru alti posesori si ai placerea sa o impartasesti care este problema? x y z  sa nu o faci daca ai avea placerea pentru ca au trecut 5 ani.Touareg-urile sunt disparute? sau pe cale de disparitie? eu cred ca exista, le vad pe sosele.

 

Si acum daca nu iti palce tie nu cred ca intereseaza producatorii  new generation , deoarece Vw  Touareg 7P ,Golf 7 etc  vin cu acestea dotare standard (fezi foto atasat)

 

de ce sa nu arate bine? Din contra, cred ca ii da o eleganta new pe old model, este cum ai zice, ce nasol da o bara facelift pe un nonfacelift,

link atasat este nuanta  Lightbar/Black/Smoke LBS .Mai sunt si Lightbar/Black/red/smoke LBRS sau  Lightbar/Silver/Red/Clear  LSRC

ce zici de Dynamic animated turn signals lamp fata de dotare standard  ,nici asta nu este  pe plac .....? producatori after cauta posibilitati dupa care devine ehipare standard la auto new generation. in urma cu x ani laudati ce a facut tovarasul rus acum este groasnic

 

touareg 2012 lamp led bar.jpg

Modificat de Master Auto System
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Master Auto System

Ia uite ce *groaznic* arata

Touareg.jpg

Touareg (2).jpg

Touareg (3).jpg

Modificat de Master Auto System
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Touareg 2012 - 7P - deci stiu ce lampi pun producatorii/am pe masina, plus ca am facut multe retrofituri la acestea si alte VAG-uri, am pus lampi cu led - dar numai cu lampile oem, pentru a pastra aspectul decent al masinii.

 

in rest, chill out.... si cauta pe Google ca gasesti.

 

Mie tot urat in pare (strict parerea mea), nu are nicio legatura cu 7P-ul... si cele de 7L originale imi par foarte reusite.

P.S. - Dectane, nu este Valeo sau Hella - ca sa spunem ca sunt producatorii interesati.... ci sunt chinezesti - care fac si vand oricei.

Eu iti doresc un wknd placut si ma retrag din discutie

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!