Jump to content

Unde sa imi fac o revizie?


9mm
 Share

Postare recomandată

@ishvian:Citeste ce am scris eu la Dealerii si Service-uri!Tu ai fost norocos sa stai de la 10-11!Eu am venit de la 8.50(programare la ora 9.00) si am stat pana la 10.45 sa intru!

Am stat o ora dupa care am plecat fara sa fac nimic la masina; in cazul in care as mai fi stat, trebuia sa mai astept cel putin jumatate de ora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar la ALTO a incercat cineva? ... in pantelimon

EDIT by toni: foloseste butonul "Edit"

am ajuns la ALTO asta vara cu cineva, avea omul programare ca sa verifice masina si.......cu super interventii din partea lui au bagat masina pe rampa peste o ora !! mi s-a parut ca lipsa de respect pt client era la ea acasa !! si inca pe bani !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vrut sa vad si eu cum lucreaza cei de la Metrotehnica si mi-am facut o programare pt o verificare a franelor

Concluzia: in spiritul serviciilor oferite in Romania: am fost programat la 10, am stat pana la 11 si nu m-a bagat nimeni in seama. Mai mult, in acest interval de o ora am vazut cum o masina a venit dupa mine, soferul il cunostea pe unul din mecanici si a intrat pe stand. Oricum, dupa cum arata situatia, ar mai fi trebuit sa stau cel putin o jumatate de ora pana sa intru.

Dupa o ora, am vorbit cu cel care mi-a facut programarea si mi s-a raspuns ca asta este situatia si nu sunt ei de vina - inca o data, lipsa totala de respect fata de client

Poate ca lucreaza bine, dar nu cu toti clientii - probabil ca au tinut cont si de faptul ca nu am cumparat masina de la ei.

Oricum, eu nu o sa mai merg acolo si nici nu o sa-l recomand altora

Salutare si la cat mai multe masini in dotare :(

am o super Ibiza de 1,2 cu care ma mandresc.

Eu am ajuns dupapranz pe la Metrotehnica pentru niste accesorii meseriase si erau cam suparati pe mail-ul tau.

Am inteles ca ai fost si sambata trecuta sa-ti verifici filtrele care fusesera schimbate nu stiu unde si tu nu aveai incredere :blink:

Cred ca te-au tratat asa pentru ca acum vroiai sa verifici franele? maine incerci si uleiu' si tot asa....

Nu stiu daca ai procedat corect oricum ''your business'' ca nu stiu cum suna in ruseste.

Cu mine se poarta super si nimic in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ishvian@ Nici eu nu am cumparat masina de la ei,nici macar nu e Seat,dar pot sa spun ca s-au purtat foarte frumos de fiecare data cind am fost (de 2 ori)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ishivian tu stii cat de bine ma inteleg eu cu baietii de la metrotehnica!

Vreau sa-ti spun ca in ultimul timp am avut treaba pe la service si am fost nevoit sa vin si a 2-a zi pt ca nu s-a putut intra in service. Oamenii astia nu te lasa sa pleci de acolo pana nu ai masina ok si tu esti multumit. Din cauza asta (ca nu dadeau de cap la o masina am venit degeaba intr-o zi si a trebuit sa ma intorc a2-a...

Sincer sa fiu, in drum spre casa, cam blestemam ca am recomandat la toata lumea Metrotehnica, pt ca a devenit un service super aglomerat. Mi-au placut de baietii de acolo (Marius si Dan) ca au stat dupa program si au facut dirve teste cu masina mea si au stat pe ea pana totul a fost ok.

Nu vreau sa ridic in slavi acum metrotehnica ca acolo nu lucreaza supermen-i, sunt tot oameni si mai mult ca sigur o sa mai greseasca si ei.

Nu-mi place deloc ca trebuie sa astept sa intru la ei in service....dar trebuiau sa aiba si ei un defect nu?

Ishvian lasa supararea deoparte si la urmatoarea revizie vino aici si o sa vezi ca poti sta langa masina cand iti fac toate schimburile si asa nu trebuie sa te mai duci nicaieri sa verifici treaba asta!

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acolo mi-a placut de..un baiat..de fapt nu cred ca este chiar atat de tanar...dar super omul..mi-a explicat toate cele...si a incercat..sa faca ce i-a stat in putinta..sa rezolve..ceea ce am reclamat..tot respectul pt el!!

Si daca cei de la Metrotehnica se uita pe acest forum..atunci este foarte bine..ca sa ia pulsul..clientilor si sa vad unde mai au de lucrat!

Sa se retina..eu nu laud service-ul..eu laud omul!

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca ai fost si sambata trecuta sa-ti verifici filtrele care fusesera schimbate nu stiu unde si tu nu aveai incredere :P

Cred ca te-au tratat asa pentru ca acum vroiai sa verifici franele? maine incerci si uleiu' si tot asa....

Nu stiu daca ai procedat corect oricum ''your business'' ca nu stiu cum suna in ruseste.

Cu mine se poarta super si nimic in plus.

Faptul ca am fost sambata trecuta la ei sa verific daca filtrele au fost intr-adevar schimbate (revizia am facut-o la pex in ploiesti, am vazut cand mi-au schimbat filtrele si acolo, dupa care i-am lasat sa faca si celelalte verificari pe care se pare ca nu prea le-au facut si am vrut sa fiu sigur ca filtrele schimbate au ramas pe masina) nu ar trebui sa influenteze modul in care ma trateaza - si tot atunci m-am programat pt vineri la ora 10.00 sa verific franele.

Tot ce m-a deranjat a fost faptul ca timp de o ora am stat si am asteptat fara sa-mi spuna nimeni nimic (si as mai fi stat asa cel putin 30 min) in conditiile in care imi facusem o programare la service la 10 si in acelasi timp am amanat alte treburi legate de serviciul meu. Puteau foarte bine macar sa-mi spuna cand am ajuns ca trebuie sa mai astept cel putin o ora si atunci plecam pe loc si nu mai stateam o ora degeaba.

Nu am contestat sub nici o forma modul in care se lucreaza asupra masinilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost sa-mi rezolv o problema pe garantie la service la Metrotehnica si desi am asteptat un pic (era foarte aglomerat) totusi s-a rezolvat foarte prompt. Ba mai mult, defectul reclamat de mine era fals. Eu am crezut ca am o problema electrica la clapeta de recirculare a aerului in habitaclu, deoarece in momentul in care o cuplam, se auzea un sunet foarte puternic, ca un potentiometru stricat (sau ceva de genul asta). Am observat ca face asa si cand bag in marsarier. Electricianul a fost foarte atent la aberatiile pe care i le-am descris, nici n-a ras de mine sau ceva de genul asta, desi era o banala frunzulita instrata din habitaclu la ventilatorul aerotermei :offtopic: si mai mult, mi-a explicat faptul ca in momentul in care bag in marsarier, recircularea intra automat, pt a nu intra gaze in masina. Mi-a scos frunzulita si evident ca zgomotul nu s-a mai auzit. Am vrut sa ii dau de o bere, ca na, mi-era rusine de ce reclamasem eu, si n-a vrut sub nici o forma, mi-a spus ca "e pe garantie" si am plecat fericit de acolo.

La un service asa de mic si care face treaba buna e imposibil sa nu existe perioade de asteptare. Voua v-ar conveni sa va dea masina afara de pe rampa (neterminata) pt. a baga o alta masina doar pt faptul ca are programare? Asta e, la service se asteapta, pana si la dentist astepti chiar daca ai programare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce alta masina mai putea avea programare inaintea mea la ora 9.00?Eu fiind venit acolo dinainte sa se deschida service-u(8.50)l!?

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de un sfat

Am gasit oglinda stg fata data peste cap (oglinzile erau rabatate....electric) probabil de un vecin "binevoitor" :)

Am reusit sa o pun la loc.......adica s-a pus singura pt ca am "dat" de butonul din interior si si-a revenit.

Problema este ca acum se misca din "balamale". Chiar de unde sta lipita de usa.

Ca sa fie complet, mi-a si zgariat-o (daca stau bine sa ma gandesc cred ca a trecut cineva cu masina pe langa ea). E zgariata si oglinda si usa chiar in dreptul oglinzii.

Ce ar trebui sa fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

politie ....casco...

off topic:

Doamne fereste sa ti se mai intample vreodata; dar daca se mai intampla si il vezi pe dobitoc ii rabatezi urechile si degetele de la mana manual ajutat eventual de un cleste sau un ciocan.

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci tb sa imi pierd vremea pe la politie............chiar nu am timp. :) :D

Nu exista alta solutie.

Eu ma gandeam sa ma programez la Metrotehnica sa ma duc sa vada baietii ce e de facut. Poate merge un polish pt zgarieturi iar pt oglinda o rezolva ei.

Oricum vroiam sa ma duc sa-mi completeze uleiul pt ca mi se pare ca a scazut.

Ca idee........in cat timp tb sa ma duc la politie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
pinkzone911

tocmai ce-am facut revizia la metrotehnica

dupa ce i-am amanat EU de 3 ori (din motive absolut serioase, nu ca mi-a facut placere), m-au primit frumos, am asteptat un pic (cam 30 de minute) pana sa bage masina, dupa care 2-3 ore cat a durat revizia

7,5 milioane (ulei mobil1, filtru ulei, aer, polen + maruntisuri + manopera) si am lasat si eu ceva la baiatul care s-a ocupat de ea

foarte amabili... sper ca au facut tot ce trebuia si la masina, ca n-am stat tot timpul acolo

una peste alta, am fost foarte multumit

cat despre zgarieturi, i-am intrebat si eu, si mi-au spus ca trebuie vopsita toata piesa, ca daca fac doar zona aia se va vedea diferenta de culoare oricat polish s-ar face... drepta care am amanat procedura, ca in cazul asta cred ca o fac pe casco... o sa coste ceva

Modificat de pinkzone911
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinkzone911

cat despre politie... eu stiam ceva de 24 sau 48 de ore... daca mergi, sa le zici ca abia in ziua aia te-a zgariat careva in parcare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!