Jump to content

Antupo - Bucuresti - Dr Taberei


Wug
 Share

Postare recomandată

Destul de decent la preturi, nici cel mai ieftin dar nici japca. Mecanicii sunt civilizati, lucreaza in aceeasi echipa de ceva timp care e mare lucru dpdv al eficientei.

Oferta de piese e destul de variata calitativ si valoare.

Am dus Golful la ei de vreo 2 ori si per total multumit.

Maine merg iar pentru verificare suspensii.

 

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Destul de decent la preturi, nici cel mai ieftin dar nici japca. Mecanicii sunt civilizati, lucreaza in aceeasi echipa de ceva timp care e mare lucru dpdv al eficientei.

Oferta de piese e destul de variata calitativ si valoare.

Am dus Golful la ei de vreo 2 ori si per total multumit.

Maine merg iar pentru verificare suspensii.




Revin cu noutati !

Nu mai recomand !

Ca in Romania, nu se pot abtine sa nu o strice mai devreme sau mai tarziu, am facut programare la geometrie si a doua zi cand m-am prezentant la service, raspuns ... nu e calibrata rampa blink.gif

Nici ca mai revin vreodata.

Ma bate gandul sa deschid service auto
Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

d'aia e bine ca inainte sa deschizi un topic sa ai o experienta mai bogata vis-a-vis de acel service....o singura vizita nu e suficienta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost de 6 ori la ei.

De 4 ori cu Jaguarul (XJ8) pentru schimb de ulei, filtre, simering planetara (grup spate), bascula spate, placute de frana.

Aici nu am avut nimic de reprosat.

In schimb , la vizita cu Audi-ul (schimbat suporti motor, bieleta antiruliu, garnitura capac, garnitura termoflot, verificat etrier dr spate) am avut ceva nemultumiri dupa cum urmeaza:

1.Nu aveau o tubulara luata la polizor pentru piulita ce tine racitorul de ulei (termoflot) si mecanicul mi-a reprosat intr-una, de parca mi-ar fi pasat, ca a stricat bunatate de tubulara ca sa-mi schimbe mie garnitura.

2.La etrierul dr. spate mi-a rupt un compensator in suportul de etrier cand a incercat sa-l scoata. Mi-a inlocuit tot suportul de etrier cu unul de Passat.

3.Curgea ulei pe la reductia turului de ulei de la turbina. Evident, nici aici nu au avut o cheie potrivita, mecanicul a "stricat" iar o cheie de 17 (parca) ca in final sa nu reuseasca sa stranga reductia respectiva.

La Audi a lucrat mecanicul ala mai batran ( nu Nea Mircea, seful de service) . Daca ajungeti pe acolo, va recomand sa NU il lasati sa va umble la masina !!!

Per total service-ul este ok pentru majoritatea interventiilor , mai putin acel mecanic al carui loc e la taiat fiare vechi .

Modificat de cozmino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

d'aia e bine ca inainte sa deschizi un topic sa ai o experienta mai bogata vis-a-vis de acel service....o singura vizita nu e suficienta

Am fost de 17 ori la ei. Acum imi dai voie sa vb despre ? Cine vrea sa inteleaga ceva bine, cine nu, e loc destul sub soare. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Rectific, service-ul e ok. Recomand. Si-au reparat greseala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

NU recomand. am fost de 2 ori la ei- pentru geometrie roti...a doua oara au dat cu bata in balta , dupa ce am plecat de la ei aveam volanul stramb, m-am intors...bineinteles alti bani- alta distractie. a lucrat ala mai batran la butoane....si ma bucuram, credeam ca experienta creste odata cu varsta... dar nu e regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU recomand

- am fost de 2 ori - odata schimbat o bieleta&lichid frana la directie, odata revizie. Ultima data m-am lecuit...

Bieleta & lichidu'...

- o schimba ok, facut geometria - hai sa zicem ca e bine. recalibrarea ESP-ului - nu trebuie domne facut ca stim noi mai bine :blink:

- lichidu de frana - clasic cu pedale, ca la dacie - domnu suiti-va in masina si apasati pe pedala cat noi aerisim etrierele. No shit. La sfarsit intrebare - bai baietii - da ambreiajul nu il aerisiti, shimbati lichidu - fac ochii mari (la golf ambreiajul e hidraulic - merge cu lichidul de frana).

Revizia

- tot bine si frumos pana la filtrul de aer. Scoate filtru, baga o carpa pe tubulatura ca sa nu intre praf in motor, pune filtru, da sa puna cutia filtrului la loc iar in momentul ala in intreb daca carpa mi-o da gratis sau e deconteaza. Ma scuzati, am uitat-o....

trageti singuri concluziile.

NU recomand

- am fost de 2 ori - odata schimbat o bieleta directie&lichid frana, odata revizie. Ultima data m-am lecuit...

Bieleta & lichidu'...

- o schimba ok, facut geometria - hai sa zicem ca e bine. recalibrarea ESP-ului - nu trebuie domne facut ca stim noi mai bine :blink:

- lichidu de frana - clasic cu pedale, ca la dacie - domnu suiti-va in masina si apasati pe pedala cat noi aerisim etrierele. No shit. La sfarsit intrebare - bai baietii - da ambreiajul nu il aerisiti, shimbati lichidu - fac ochii mari (la golf ambreiajul e hidraulic - merge cu lichidul de frana).

Revizia

- tot bine si frumos pana la filtrul de aer. Scoate filtru, baga o carpa pe tubulatura ca sa nu intre praf in motor, pune filtru, da sa puna cutia filtrului la loc iar in momentul ala in intreb daca carpa mi-o da gratis sau e deconteaza. Ma scuzati, am uitat-o....

trageti singuri concluziile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Revin cu noutati despre Antupo. La ora 10 aveam programare. La 10 si 2 min sun si anunt ca intarzii cateva minute din cauza placintei de la MacDonald's. :) La 10 si 12 min eram la ei. Rampa ocupata. Zic bine mah, dar putea-i sa suni sau ceva de genu'. A gata domne, in 10-15 min e gata. Zic ok, ma suni cand esti gata si vin in 5 min. Ma suna dupa vreo 15-20 min, ca noi nu avem glume ca nu stiu ce. Asta era mecanicul, nicidecum seful de service. La care, ii zic, ce glume avem noi? Te-am sunat ca intarzii cateva minute, n-ai inteles nimic. El oricum avea masina pe rampa chiar daca nu sunam eu. Dupa ce am terminat cu el, am sunat direct la sefa de service, i-am explicat frumos situatia, binenteles cu anularea comenzii si orice fel de discutii.

In concluzie, mecanicul pe nume Marius a devenit peste noapte cel care dicteaza si care se supara asa cand vrea el pe client. Personal pe toti care au lucrat la masinile mele i-am cinstit tot timpul, dar se pare ca degeaba. Nu conteaza nimic in tara asta. Mai bine esti o jigodie care i-a la misto toti mecanicii. Din pacate, astfel de situatii nu pot tolera si relatia mea cu acest service a luat sfarsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Antupo - cea mai proasta experienta avuta cu un service.

NU RECOMAND din niciun punct de vedere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vrei sa dai mai multe detalii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!